Graficzna strona gry \

+
Z systemem szmacianej lalki sprawa nie jest do końca jasna. Na niektórych materiałach jest widoczny, na innych nie. W planach był na pewno, bo chocby w Witcheropedii pisze:
Fallen Zen said:
Warto też wspomnieć o systemie Rag Doll, który pozwoli na realistyczne efekty ranienia i śmierci (np. miotanie sztućcami w karczmie w stronę przeciwnika, bez silnika byłoby to niemożliwe).
 
Blizari -> silnik nic do tego nie ma. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że nie będzie efektów directX9 i zręcznościowej walki. Rag-doll jest zapowiadany, pojawiał się na filmach, dopiero na ostatnich potwory padały w "wyuczony" sposób, nie dostaliśmy jednak żadnej odpowiedzi na ten temat.
 
A ja myślę że Rag Doll i tak będzie,bo przecież jest to rzecz niemal standardowa w dzisiejszych grach,a twórcy wiedzą najlepiej co będzie potrzebne żeby zarobić te 100 mln na świecie.Takie detale są bardzo ważne,sami przecież dobrze o tym wiecie,np. falująca trawa to dzisiaj podstawa,albo wygładzanie krawędzi w animacjach czy inne bajerki.Bez nich nie obejdzie się żadna nowatorska gra RPG.
 
A co ma MoCap do ragdolla ? Co chciałbyś żeby twórcy tworzyli 10 000 animacju upadku postaci kolejno np na schodach, płaskiej powierzchni itd? Nie. Właśnie za to odpowiada efekt szmacianej lalki, żeby tę prace wykonywał kompuer, a nie człowiek ręcznie.
 
Genesis said:
Nie wskaże Ci bajki, filmu , gry "brutalnej" która jest kierowana do dzieci bo taki rodzaj "rozrywki" nie jest kierowany do dzieci , (...)
Ha, dobre. Skąd taki wniosek. Mylisz pojęcia kolego ja tego nie powiedziałem. Nie zrozumiałeś mnie.
Genesis said:
Stawiam cały mój dorobek życia , że jest wiele dzieciaków młodszych od Ciebie o parę dobrych lat , a mimo wszystko bardziej doświadczonych życiowo ...
Jasnowidz? Powiem tyle. Stawianie nie zawsze jest opłacalne jeśli nie ma się pewności. W tym momencie przypominasz mi gościa który nigdy nie pił wódki a jest przekonany że połówka go nie powali. Edit: No właśnie ciekawe jak jest z tym Rag-Dollem. Będzie czy nie? Może jeszcze nie jest zaimplementowany? Na ostatnich filmikach przeciwnicy mieli przypisane animacje. Mogliby chociaż mieć po kilka różnych, w zależności od gatunku oponenta.
 
Witam.Zarejestrowałem sie na forum ponieważ równiez z niecierpliwością oczekuje premiery Wiedźmina i jestem żadny wszelkich informacji dotyczących zwłaszcza...wymagań!Martwi mnie natomiast, że trudno cokolwiek dowiedzieć sie na ten temat ...Doświadczenia ostatnich miesięcy i tygodni odnośnie takich długooczekiwanych pozycji jak Gothic III i STALKER wielu z nas nauczyły nieufnego podejścia do Nowości.Mam nadzieję, ze Wiedźmin nie bedzie kolejną pozycją, która ledwo co "chodzi" na minimalnych wymaganiach i to przy całkiem przyzwoitych jak na dzisiejsze czasy konfiguracjach.Jak czasami pogrywam w takiego Gothica III (a sprzet mam calkiem, całkiem, znacznie ponad minimum) to zastanawiam się dla jakiej konfiguracji gra była stworzona i nie ukrywam, że troche czuje się nabity przez producenta w butelke.Oby Wiedźmin nie był kolejnym myśliwcem dla którego brak ..."pasa startowego"Uczciwe ze strony producenta byłoby podanie realnych wymagań sprzętowych jakiś czas przed premierą, oszczedziłoby to wielu nieporozumień i stresu.
 
ten ton jest chyba zbędny. A twoja pewność siebie chyba przesadna. Chłopak się zarejstrował, zadał pytanie w dobrym (!) temacie to chyba można na nie spokojnie odpowiedzieć?
 
Yarpen Zirgin said:
ten ton jest chyba zbędny. A twoja pewność siebie chyba przesadna. Chłopak się zarejstrował, zadał pytanie w dobrym (!) temacie to chyba można na nie spokojnie odpowiedzieć?
Nie wypowiem się o naiwności kogoś kto łapie się na wymaganie minimalne i potem jest rozczarowany - chyba po to z reguły opisują zalecaną konfigurację sprzętowąChociaż zdarzały się wyjatki bo kilka razy miałem sprzet poniżej minimum a gra działała i to nawet nieźle vide Full Spectrum Warrior...
 
grafila z tego co zobaczylem w najnowszym trailerze i screenach jest za bardzo plastikowa a wszystko sie przesadnie swieci doslownie jak w gothicu 3, bo o ile jeszcze blyszczenie sie ubrania wiedzmina mozna zrozumiec - to blyszczenie sie skory tego potwora ktory skacze na wiedzmina jest juz przesadzone (jak ktos byl w wojsku to wie doskonale ile trzeba pastowania aby buty na defilade sie blyszczaly)generalnie zostalo przesadzone z efektami graficznymi identycznie jak w gothic 3 (w g1 grafika niby bez extra efektow a jak zachwycala i rewelacyjnie pasowala do klimatu gry)osobiscie uwazam ze gra jak ma mroczna historie to powinna miec surowa grafike chyba ze ma byc podkresleniem swiata basniowego - lekkiego i przyjemnego gdzie zlo nie istnieje, jakies sceny milosne takze mozna podkreslic extra efektami (generalnie sceny gdzie czlowiek ma sie nad czyms pozachwycac szczegolnie) ale nie ze cala gra bedzie taka bo wkoncu to nie ma byc gra o alicji w krainie czarowporownajcie np te dwa screeny (jeden screen jest co prawda z nowej gry ale nie mam absolutnie zamiaru jej reklamowac ani nie twierdze ze ma idealna grafike - jezeli screen zostanie uznany jako reklama to mozna go usunac)http://www.thewitcher.info/showphoto.php?photo_id=527&full http://images.gry-online.pl/galeria/galeria_duze/845111531.j pgczy nie mozna bylo zrobic aby te ubrania wygladaly jak uzywane - jakies bardziej matowe, tylko ten wiesniak ma wdzianko jakby swierzo uprane i wyprasowanenawet w gothicu 1 ( i 2 tak samo) http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=13364 widac ze nasz bohater nie mial lekkiego zycia i ma ubranie ze pozal sie boze, zauwazyc mozna takze ze stoi tam swieczka a i tak obraz nie jest za jasny i to jest wlasnie piekne w poczatkowych czesciach gothica ze nie ma zadnych przesadnych efektow graficznych - w czesci 3 chcieli tworcy chyba sie popisac no i sie popisali ... nie dosc ze gra sie swieci jak jajca na wielkanoc to jeszcze jak dziala ...efekty sa jak dobre lody (mozna chyba tak to porownac) spozywane co jakis czas smakuja wysmienicie - podawane z odpowiednimi dodatkami smakuja jeszcze lepiej, ale spozywane w nadmiarze powoduja wiecej szkody niz pozytkujak na pierwsza gre wiedzmin sie zapowiada niezle ale licze ze w kolejnych czesciach (bo raczej takiej kampani marketingowej nie robi sie aby jedna gre wypromowac tylko wydaje mi sie ze zapowiada sie caly cykl lub przynajmniej dodatki) albo innych grach pokazecie wyzszy poziompisze to liczac ze przyjmiecie to troche bardziej jako krytyke konstruktywna niz chec wysmiania wiedzmina a co za tym idzie waszego trudu i pracy
 
co do grafiki uważam że twórcy podjęli słuszne decyzje, gra wygląda jak powinna plus budzi "swojskie" skojarzenia. Postaci są przygotowane bardziej niż solidnie, sam byłem zaskoczony modelami low poly bo do tej pory nie widziałem równie dobrych w polskich produkcjach. Ubolewam, że twórcy nie dadzą rady podpiąć endorphin takiego wspomagania animacji, dodałaby kopa walce http://www.youtube.com/watch?v=0CcZh2LoK2s&eurl=http%3A%2F%2 Ffreenet%2Dhomepage%2Ede%2Ftinaneise%2Ftube%2Fyoutube%2Ehtml
 
Kaszpir said:
Postaci są przygotowane bardziej niż solidnie, sam byłem zaskoczony modelami low poly bo do tej pory nie widziałem równie dobrych w polskich produkcjach.
Otoz to, w polskich produkcjach. Grafika jest przyzwoita, ale nie powalajaca. Wciaz nie moge oprzec sie pokusie porownywania tego typu gier z produktami wylatujacymi spod skrzydel NCSOFTU... no niestety, 1:0 dla Koreańców...
 
i tu będę polemizował, bo postaci są bardziej wyraziste niż podlatujące mangą np Guild Wars, techniczne lepszy niż marne ciosane na kolanie modele z Gothic 3 czy NWN2.Wystarczy zresztą przyjrzeć się modelom krasnali, które są świetne. euphoria może być stosowana niezależnie od platformy.
 
Szkoda ze juz za pozno na zainstalowanie euphorii. Mogloby to dostarczyc naprawde wielkiej frajdy. No ale, Motion Capture tez sprawuje sie bardzo dobrze wiec nie wybrzydzajmy ;).
 
hehe, Kaszpir, grales kiedys w Lineage? Moim zdaniem tam grafika powala. No, ale to kwestia gustu... Jak powiedzialam wczesniej, Wiedzmin mnie nie oczarowal jakos specjalnie...
 
Top Bottom