Grywalnosc W2 Problem

+
Status
Not open for further replies.
Grywalnosc W2 Problem

Witam,
Mam problem z grywalnoscia w grze,
moj sprzet na win 7 64bit :

amd phenom x3 2,80 Ghz
ati radeon hd 4850 512mb
4gb ram

Problem jest taki ze na wysokich detalach mam 20 + - fps, na srednich tak samo , na minimalnych prawie 30 ale juz plynnie jakos chodzi. W rozdzielczosci 1280x720 prawie 50 fps . Ale w mysle ze przy moim sprzecie gra w Wiedzmina 2 w takiej jakosci jest smiechu warta. Nie jest to jakis super sprzet jednak jest dobry. Jakies rady ? probowalem juz kombinowac wszystkiego. Ogolnie problem zaczal sie od patcha 1.3 . Kupilem gre w premiere i nie bylo takich problemow mialem ustawione praktycznie wszystko na max tylko ubersampling byl wylaczony i rozmycie ekranu przy ruchu. Teraz przycina sie wszedzie a zwlaszca cutscenki , finishery i lagi geralta przy poruszaniu.
 
Czyli wcześniej grałeś na rozdzielczościach 4:3, 5:4, 16:10? (Przed patchem 1.3)
Jeżeli tak to jest to całkowicie normalne.
 
gram caly czas w rozdzielczosci full hd 1920x1080 dla proby zrobilem rozdzialke 1280x720 ale to byla nedza :D to tak jak by grac na uber low detalach przy monitorze 21'
 
Te niespotykane że mogłeś grać na tej karcie przy tej rozdzielczości jak to określasz - komfortowo. Teraz spróbuj wyłączyć cine dof, ssao i zmniejsz jakość tekstur.
 
Chyba czas na zakup nowego sprzetu ^^ dzieki za pomoc ale to dziwne nie uważasz ? wczesniej bylo komfortowo teraz nie >.< nie wydaje mi się przywiązuje do tego duza uwage .

edit"
http://www.fototube.pl/zdjecie/1117738-wiedzmin2jpg.html
przy aktualnych ustawieniach fps utrzymuja sie powyzej 30 trzymajac sie prawie 40
Wylaczylem z tego co mi doradziles tylko SSAO i rozmycie w cutscenkach.
 
Lepszym efektem byłoby gdybyś wyłączył filmową głębię ostrości, mocno obciąża kartę a efekt jest taki:

włączone:


wyłączone:
 
Tak bajdełejem ta gra jest ładniejsza z niektórymi powyłączanymi efektami, co wyraźnie pokazuje powyższy screen.
 
Witam, jeszcze raz ja tym razem , przeinstalowałem Wiedźmina 2 . Nie instalowałem żadnych patchy.
Efekt ;
powtórzę dokładniej sprzęt :
Płyta główna ASUS M4A78-EM
Procesor AMD Phenom II X3 710 2.60Ghz
Karta Graficzna Powercolor Radeon HD 4850 PCS+ 512MB GDDR4 (256bit),PCI-E,HDTV/2xDualDVI,CF,ret.
Zasilacz Chieftec CFT-650-14CS 650W
pamięć ram 4 GB kingstone - zapewniam ze dobre nie jakieś tanie >.<
dysk twardy 500gb - etc. to co wyżej

Gra , cutscenki itd. wszystko co opisałem
http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/23446-wydajnosc-czkawka-chrupanie-drganie/
dołączając ten temat do problemów

Nie byłem w stanie określić problemu ale w tym temacie Kolega to fajnie ujął gra dostawała czkawek przy stałych 30 FPS

30 FPS to jednak komfortowa gra , i na tym sprzęcie aktualnie ustawienia grafiki w grze mam

http://imageshack.us/photo/my-images/577/78055862.jpg/

Bez patchy działa jak cudo
 
Używaj najnowszych sterowników graficznych. Używaj defragmentacji dysku po instalacji czegokolwiek, po prostu wykonuj wszystkie czynności konserwacyjne.
Diagnozuj dysk HDTune i sprawdź czy karta graficzna pracuje w trybie x16 (gpu-z). Masz włączone szyfrowanie dysku? Wyłączyłeś przywracanie systemu?
 
Tak jest , wszystkie czynności konserwacyjne są wykonywane . Trzeba dbać o sprzęt.
Używam "CCleaner" też do tego, a o wirusach nie ma mowy . "ESET Smart Security 4".

Tak karta graficzna pracuje w trybie x16(gpu-z) sprawdzone w "AMD Vision Control Center"

przywracanie systemu wyłączone i nie mam włączonego szyfrowania dysku.

Co do diagnozy dysku - jest w dobrym stanie . O dysk twardy trzeba dbać bo jak to się mówi i masz w avatarze "Dom jest tam gdzie twój dysk twardy" ^^
 
Swoją drogą, niezmniejszanie jakości tekstu i budżet "duży" przy 512mb vramu / 1080p wygląda trochę... dziwnie. Próbowałeś zmienić te opcje?
 
Problem jest rozwiązany w sposób oczywisty i łatwy, szypek, nie zainstalowałem patchy. Opisałem to już.
Jeszcze raz powtórzę że optymalizacja w patchach jest winą całego problemu. Jeżeli Panowie i Panie z CDP
zrobią to http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/22206-mozliwe-spoilery-patch-14-bledy-w-grze-propozycje-zmian/ co opisano w pierwszym pkt. i część lub resztę problemów będzie chyba dobrze.

Pozostaje czekać na patch i W2 2.0 , i dziękuje za odpowiedzi ^^
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom