Hellblade: Senua's Sacrifice

+
Na tegorocznym E3 dostaliśmy istotną informację tyczącą się studia odpowiedzialnego (między innymi) za Hellblade. Otóż Ninja Theory zostało przejęte przez Microsoft.

Jest to o tyle ciekawe, że studio (blisko dekadę wstecz) zaczynało jako grupa tworząca dla Sony (Heavenly Sword) aby później tworzyć produkcje multiplatformowe (okazjonalnie na konsole, ale tym razem już bez ekskluzywności na jedną platformę), a teraz zacznie tworzyć dla przeciwnego zespołu niż w swoich początkach.

Tak czy inaczej zobaczymy ile kreatywnej wolności dadzą im Amerykanie.
 
Jest to o tyle ciekawe, że studio (blisko dekadę wstecz) zaczynało jako grupa tworząca dla Sony (Heavenly Sword) aby później tworzyć produkcje multiplatformowe (okazjonalnie na konsole, ale tym razem już bez ekskluzywności na jedną platformę), a teraz zacznie tworzyć dla przeciwnego zespołu niż w swoich początkach.

Nic dziwnego w tej branży. Przykładem choćby Insomniac Games, które zaczynało od gier ekskluzywnych na konsole Sony począwszy od PSXa (Spyro, Ratchet & Clank), później przeskoczyło na chwilę do Microsoftu (Sunset Overdrive) żeby ostatecznie wrócić do Sony (nadchodzący Spider-man). Gdzieś pomiędzy wypuścili kilka tytułów multiplatformowych, ale te raczej przeszły bez echa.
 
Kocham za historię, pracę kamery, grę Meliny Jurgens, opowieści Drutha, technologię dźwięku, otwarty proces produkcyjny, w tym klarowne i prawdziwe, nastawione na odbiorcę dzienniki developerskie zza kulis produkcji. Kochałem nastawienie na segment AA za niższą cenę. Kupiłem na GoGu w preodrerze, nie żałuję czasu ani pieniędzy.
 
Ja miałem instalkę na GOGA od znajomego i gra tak mi się spodobała, że chyba i tak zakupię...przy okazji trofea mi wpadną :p
 
Za tą grę zapłacić napdawdę nie szkoda. To małe dzieło sztuki, w dodatku dotykające ważnych tematów. Warto zagłosować portfelem, że twórcy poszli w dobrym kierunku.
 
Za tą grę zapłacić napdawdę nie szkoda. To małe dzieło sztuki, w dodatku dotykające ważnych tematów. Warto zagłosować portfelem, że twórcy poszli w dobrym kierunku.
Zgadzam się...Zapewne zakupię jak będę miał ochotę jeszcze raz przejść ;)
 
Ja miałem instalkę na GOGA od znajomego i gra tak mi się spodobała, że chyba i tak zakupię...przy okazji trofea mi wpadną :p

Tu nawet nie powinno się przechodzić dla samych trofeów, a raczej unikatowego "doświadczenia".

Osobiście nie traktuje tej pozycji jak TYLKO gry.
 
Tu nawet nie powinno się przechodzić dla samych trofeów, a raczej unikatowego "doświadczenia".

Osobiście nie traktuje tej pozycji jak TYLKO gry.
Nad grą spędziłem sporo godzin xD ale nad kolejnym "doświadczeniem" przejścia gry po raz kolejny miło jak mi tym razem coś wpadnie i pokaże ile grałem :p Bonus a jednak cieszy xD
 
@hertores

To teraz tylko dobre słuchawki, ciemny pokój i możesz grać :cool:.

P.S. Gra nie jest w żadnej mierze horrorem (może poza kilkoma krótkimi epizodami) ale słuchawki oraz jak największe odcięcie się od świata zewnętrznego jest niemal niezbędne do pełnego przeżycia tego co zgotowali nam twórcy.
 
8h na GOGU (drugie przejście tym razem online) i 100% osiągnięć...Szkoda, że tylko kamienie runiczne są dodatkowe a resztę zdobywa się po prostu przechodząc grę. Szkoda, że takich produkcji nie ma za wiele jak ta. 10/10
 
Bo w sumie jakieś inne osiągnięcia nie miałyby (w kontekście gry) jakiegoś większego sensu.

Po co niby mieli by je zrobić?

Zabij 10 przeciwników bez otrzymania ciosu? Wykonaj 10 uników?

W tej grze nie o to chodzi aby ją "wyżyłować", a aby ją "przeżywać".

Tak przy okazji - Hellblade (4 grudnia) zyska wydanie fizyczne ale jedynie w wersji na konsole.
 
Tak przy okazji - Hellblade (4 grudnia) zyska wydanie fizyczne ale jedynie w wersji na konsole.

Oh no... a miałbym fajny prezent na urodziny :(

Podpinam się pod zachwyt nad liniowością tej gry. Wszystko zostało świetnie przemyślane i przypominało mi starsze gry, gdzie nie było praktycznie żadnych wyborów, a przechodzenie gry cieszyło za pierwszym i każdym kolejnym razem. Na pewno zrobię kolejne podejście, kiedy kupię lepszy sprzęt, gra jest piękna, więc bardzo jestem ciekaw jak wygląda w 4K na maksymalnych ustawieniach.
 
Na PC można grzebać w ustawieniach gry (w końcu napędza ją silnik Unreal 4) i sprawić aby wyglądała jeszcze lepiej. Niestety trzeba posiadać ku temu porządny sprzęt :rolleyes:...

Tylko podbić rozdzielczość kilka tekstur, narzucić dobry re-shade i dopalić w 4K (przy 60 fps). Gdyby jeszcze gra obsługiwała HDR na PC.
 
Ja tam grałem w HD 30 klatek na maksymalnych aby cieszyć się pięknem grafiki...A co do osiągnięć to się zgadzam ale jednak mogliby coś dodać np Nie zgiń ani razu (pomijając aspekt fabularny) lub Znajdź wszystkie twarze matki :p Za pierwszym razem może ze dwie znalazłem xD Grając po prostu lubię zrobić coś dodatkowego i zobaczyć osiągnięcie...W przypadku nagród za przechodzenie samej fabuły mija się to z celem moim zdaniem...wyjątkiem tutaj było znalezienie kamieni runicznych z historiami co akurat sprawiało mi radość poznania wierzeń ale też było tylko bonusem (chyba nawet dawało 2 min cutscenkę bliżej końca gry).
 
Top Bottom