Integracja modów z grą (wersja next gen)

+
W ramach wersji next genowej kilka modów zostało zintegrowanych z grą. Osobiście myślę że jest więcej modów które mogłyby być zintegrowane. Są to różnego rodzaju usprawnienia rozgrywki i poprawki które wg mnie nie ingerują mocno w grę. Dodatkową zaletą integracji ich byłoby ułatwienie instalacji kolejnych modów (mniejsza ilość konfliktów przy instalacji) i danie ich graczom konsolowym (co może też być uznane za wadę ;) )
Zastanawiam się czy takie coś jest możliwe (wydaje się że tak z racji iż jesteśmy dość świeżo po wydaniu wersji next genowej i kilku hotfixów)

Zestaw poprawek stworzonych przez społeczność. Z tego co wiem podobny zestaw został dodany do gry jednakże jest on mniej obszerny od Brothers in Arms.

Zdecydowanie ułatwia zażywanie eliksirów i innych podobnych rzeczy. Przy okazji może warto by było również delikatnie przebudować menu eliksirów. Eliksirów i odwarów jest bardzo dużo co sprawia że czasem trudno jest znaleźć ten odpowiedni na liście. Bomby i oleje mogłyby mieć kolumny o połowę niższe i ustawione jedna pod drugą co dałoby możliwość umieszczenia osobnych kolumn dla eliksirów i wywarów.

to wydaje się dość oczywiste. Ewentualnie można dać dopisek przeczytane/nieprzeczytane

Usprawnienie w przeglądaniu zestawów wiedźmińskich dokonane poprzez dość prostą zmianę. Możliwe że przypadłoby się również filtrowanie kraftowalnych itemów po klasie unikalności (zestaw wiedźmiński, unikat, mistrzowski, magiczny, zwykły)

Mi osobiście nie udało się znaleźć sprzedawcy który chciałby kupić moje bełty.

O ile problem petard został rozwiązany (wszystkie są dostępne w szybkim menu) to wciąż miło by było mieć szybki dostęp do większej ilości przedmiotów konsumowalnych. Powiększone kieszenie to również rzecz którą chciałbym mieć. (Szybkim dostępem do ekwipunku się nie bawiłem więc nie mam zdania).

Prosty mod usprawniający menu rozmontowywania. Osobiście mam uwagę iż na ekranie powinna być informacja o tym ile mamy już danych przedmiotów oraz o tym ile ich otrzymamy podczas rozmontowywania.

Mod który ułatwia przeglądanie questów, można wziąć się za jakiś w pobliżu zamiast żmudnie przeszukiwać dziennik. Pozwała też łatwiej szukać sprzedawców.

Oglądanie intro przy każdym uruchomieniu nie jest zbyt interesujące, dobrze by było gdyby gra je automatycznie pomijała po pierwszym obejrzeniu.

Jest też kilka modów których integracja byłaby bardziej skomplikowana i może się wydawać nie do końca zgodna z duchem gry, wciąż jednak są warte rozważenia.

Zdecydowanie sprawiłoby że gra będzie wygodniejsza. Jednakże, w trakcie niektórych misji ta możliwość musiałaby być zablokowana aby nie tworzyć problemów z rozgrywką.

Podobne ułatwienie, chociaż sprawia że niektóre drogowskazy będą wyglądały po prostu dziwnie.

Nikt nie lubi jeździć wolno :) Ani chodzić
 
Mod "Fast Travel from Anywhere" sprawia tak wiele kłopotów, że polecanie go komukolwiek zakrawa na sabotaż lub trollowanie. Sam fakt, że możemy się teleportować zawsze i z każdego miejsca sprawia, że wyeliminowanie problemów, które stwarza jest niemożliwe. To chyba najgorszy mod ze wszystkich - powiedziałbym raczej że to nie mod, tylko trainer.
Lepiej poświęcić chwilę na dobiegnięcie do drogowskazu, niż później wypłakiwać oczy na forum, że jakieś zadanie w grze jest zepsute. A często jest tak, że o zepsuciu zadania wskutek teleportowania się z nieodpowiedniego miejsca bądź w nieodpowiednim czasie dowiadujemy się wiele, wiele godzin później.
 
Mod "Fast Travel from Anywhere" sprawia tak wiele kłopotów, że polecanie go komukolwiek zakrawa na sabotaż lub trollowanie. Sam fakt, że możemy się teleportować zawsze i z każdego miejsca sprawia, że wyeliminowanie problemów, które stwarza jest niemożliwe. To chyba najgorszy mod ze wszystkich - powiedziałbym raczej że to nie mod, tylko trainer.
Lepiej poświęcić chwilę na dobiegnięcie do drogowskazu, niż później wypłakiwać oczy na forum, że jakieś zadanie w grze jest zepsute. A często jest tak, że o zepsuciu zadania wskutek teleportowania się z nieodpowiedniego miejsca bądź w nieodpowiednim czasie dowiadujemy się wiele, wiele godzin później.
Zgadzam się że jest problematyczny i trzeba uważać z jego użyciem. Mi udało się delikatnie popsuć w Toussaint i nie mogłem zsiąść z konia. A jak zsiadłem (bo wszedłem w cutscenkę) to nie mogłem wsiąść.
Myślę że jednak byłaby opcja aby deweloperzy dopracowali to odpowiednio aby uniknąć tych problemów. Jednakże to jest właśnie powód dla którego ten mod jest jednym z tych opisanych jako bardziej skomplikowane ;)

Ja lubię.
Chyba w żadnej grze tyle nie chodzę, co w W3. Może jeszcze w RDR2.

@Chodak w tej kwestii też będzie miał coś do powiedzenia :D
Powinienem dodać Prawie :)
Osobiście w prawdziwym świecie chodzę w spokojnym tempie to jednak w grach Shift mam wciśnięty niemal na stałe :)

Chętnie też zobaczyłbym inne propozycje (z pominięciem takich rzeczy jak powiększanie krągłości kobiecych bohaterek czy ewidentne cheaty).
 
Myślę że jednak byłaby opcja aby deweloperzy dopracowali to odpowiednio aby uniknąć tych problemów. Jednakże to jest właśnie powód dla którego ten mod jest jednym z tych opisanych jako bardziej skomplikowane ;)
Niestety, zasada jego działania jest całkowicie sprzeczna z założeniami gry. Wiele zdarzeń jest oskryptowanych (choć bardzo umiejętnie i nieinwazyjnie), a teleportacja może spowodować, że dany skrypt się nie odpali i nie dojdzie do jakiegoś zdarzenia, co w dalszej kolejności w związku przyczynowo-skutkowym prowadzi do większych konsekwencji.
To tak, jak byś podczas robienia na drutach zrzucił z drutu jedno oczko - z początku usterka prawie niezauważalna, ale podczas noszenia swetra zrobi Ci się w tym miejscu całkiem pokaźna dziura, a co gorsze naprawienie tego w sposób taki, jakby tej usterki nigdy nie było, jest niemożliwe.
 
Chętnie też zobaczyłbym inne propozycje
To chyba niekoniecznie kwalifikuje się pod integracje moda, bo siłą rzeczy na PC jest on zbędny, kiedy aktywuje się konsolę developerską, ale barwniki do wiedźmińskich setów powinny być dostępne wcześniej, a nie dopiero w KiW, który z racji progów poziomowych gracz zalicza raczej na sam koniec.
 
Niestety, zasada jego działania jest całkowicie sprzeczna z założeniami gry. Wiele zdarzeń jest oskryptowanych (choć bardzo umiejętnie i nieinwazyjnie), a teleportacja może spowodować, że dany skrypt się nie odpali i nie dojdzie do jakiegoś zdarzenia, co w dalszej kolejności w związku przyczynowo-skutkowym prowadzi do większych konsekwencji.
To tak, jak byś podczas robienia na drutach zrzucił z drutu jedno oczko - z początku usterka prawie niezauważalna, ale podczas noszenia swetra zrobi Ci się w tym miejscu całkiem pokaźna dziura, a co gorsze naprawienie tego w sposób taki, jakby tej usterki nigdy nie było, jest niemożliwe.
Większość problemów dałoby się rozwiązać tymczasowym zablokowaniem teleportacji.
 
Większość problemów dałoby się rozwiązać tymczasowym zablokowaniem teleportacji.
Z tym, że ludzie przechodzą grę robiąc zadania w różnej kolejności. Teleportacja z danego miejsca w niektórych przypadkach byłaby możliwa bez konsekwencji, a w innych teleportacja z tego samego miejsca mogłaby sprowadzić mniejsze bądź większe problemy. Nie bez kozery nowy punkt szybkiej podróży na dziedzińcu Kasztelu Wrońce jest dostępny dopiero po ukończeniu questa z Krwawym Baronem.
Zamiast marnować czas i zasoby na testy integracji wątpliwego moda, lepiej niech poświęcą go na produkcję nowego-starego Wiedźmina pierwszego i Wiedźmina 4. Trójkę trochę poprawili, może poprawią jeszcze (a może nie) optymalizację ray tracingu i chwała im za to. Prawdopodobnie REDzi też chcieliby temat Wiedźmina 3 potraktować jako zamknięty (z przytupem) i ruszyć dalej.
 
Ja akurat bardzo lubię "FTFA" ale trzeba go używać z głową. Mod zdecydowanie dla osób które W3 przechodzą już kolejny raz i wiedzą co się dzieje w grze. Najbardziej przydatny już po zakończeniu fabuły albo w momentach zwykłej eksploracji, chęci przeniesienia się z jednego końca mapy na drugi w celu czyszczenia jej z pytajników (zwłaszcza jak żmudnie pływamy na Skellige za kontrabandą). Nigdy nie zepsułem nim gry.

W nawiązaniu właśnie do "FTFA" mam sprawę. Ostatnio pobrałem moda na zmianę UI w grze:
Gorąco polecam, wygląda to wszystko świetnie. Mod współpracuje ze wszystkimi innymi modami jakich używam ale niestety gryzie się z "FTFA".
Według komunikatu o błędach kolizja występuje z "All Quest Objectives On Map" którego nigdy nie pobierałem ale najwidoczniej jest integralną częścią "Vladimir UI".
Moje pytanie: Czy jest ktoś kto używa jednocześnie "FTFA" i "Vladimir UI" i wszystko mu działa? Ewentualnie czy jest jakieś rozwiązanie jak spowodować żeby nie było kolizji lub czy da się jakoś usunąć opcje "All Quest Objectives On Map" (nie jest mi do szczęścia potrzebne) z moda "Vladimir UI"?
321687234_1004613620498055_9012341602046728308_n.png
 
Top Bottom