Irytująca narracja powtarzająca się przy każdym wczytywaniu czegokolwiek

+
Irytująca narracja powtarzająca się przy każdym wczytywaniu czegokolwiek

Drogi teamie CD Red Project, czy zamierzacie przestać uszczęśliwiać na silę użytkowników gry pitoleniem Jaskra po raz n-ty, którego nie da się w prosty sposób wyłączyć w opcjach gry, ani nie znika natychmiast po naciśnięciu spacji, co na chwilę obecną da się zrobić jedynie za pomocą modów, czego nie zalecacie?

Z poważaniem, wasz drogi klient, w myślę że również imieniu wielu innych klientów.
 
Całym sercem dołączam się do prośby szczególnie, że po łatce 1.11 gra straciła swoją stabilność (wywala do pulpitu), przez co jaskrowe bajdurzenie staje się ździebko nużące.
 
To Jaskrowe "pitolenie" jest ekranem ładowania. Uważam, że jest to dużo ciekawsze, niż wpatrywanie się w martwą, nieruchomą planszę. Wystarczy na niej kliknąć - jeśli gra już się wczytała (choć Jaskier jeszcze nie skończył), to ekran ładowania zostanie zamknięty i wejdziemy do gry. Wystarczy zainwestować w dysk SSD i wczytywanie przestaje irytować.
 
To Jaskrowe "pitolenie" jest ekranem ładowania.
Niech sobie będzie i ekranem rozładowania… Wszystkie inne można sobie wyciszyć spacją, a jak po raz pięćdziesiąty drugi będziesz słuchał tej samej historii, to raczej zmienisz zdanie…
Absolutnie nie miałem przecież na myśli, aby całkiem to usuwać, tylko aby była możliwość nastania ciszy po wciśnięciu spacji, a kto ma otwartą buzię z zachwytu, nie musi niczego wciskać. I nie jest tu miejsce na robienie peanów na cześć SSD, który ma też swoje wady. Nie mam problemu z czasem wczytywania, tylko z tekstem, który można wysłuchać raz, czy tam kilka razy, ale za którymś kolejnym wolę chwilę ciszy przed kolejnym podejściem do danego etapu rozgrywki…

P.S. Jakoś gdy Gerald ginie, da się, a jak wczytujemy save nie do końca zadowoleni z rozwoju sytuacji to już mamy teksty, których wielkie dzieło stworzenia sobie chwalę, ale i chwili spokoju pragnę, gdy się ładuje…
 
a jak po raz pięćdziesiąty drugi będziesz słuchał tej samej historii, to raczej zmienisz zdanie…
Nie wiem ile razy tego słuchałem (oglądałem), ale mi to absolutnie nie przeszkadzało. Wolałem to od martwych ekranów. I nie zamierzam tu "robić peanów na cześć SSD" który jednak w stosunku do HDD posiada w zasadzie same zalety (oprócz stosunku pojemność/cena).


:wallbash: Chyba jednak mało grałeś, a do tego nie czytałeś książek.
 
Chyba jednak mało grałeś, a do tego nie czytałeś książek.
Ani jedno, ani drugie, ale nie zamierzam się z tego tłumaczyć, tracąc zbędne elektrony. Jeszcze ktoś inny napisze Gerwant i co z tego? To tylko twój problem(sądząc ze słabej subtelności wypowiedzi, żeby nikomu bucowatości nie zarzucać, bo tłumaczyć cokolwiek można w bardziej przystępny sposób niż przez piętnowanie…), nikomu z tego powodu niczego w kieszeni nie ubyło. Ten temat to nie jest dyskusja o czasie dostępu dysków, ani okazja do pokazywania co kto ma szybszego/dłuższego/w bardziej oryginalnym kształcie, tylko o tym, że przy odrobinie chęci, gdyż widać, że niektóre z elementów istnieją(przy szybkiej podróży, lub gdy główna postać ginie) i tylko wymagają drobnej troski, aby grę uczynić bardziej przyjazną dla sporej grupy użytkowników, nie umniejszając dogodności innej. Nawet wiedźmin potrzebuje medytacji przed walką. Ja sobie chwalę tą dłuższą chwilę wczytywania, byleby natenczas spokojna sposobność była.
Ku chwale Spacji przenajświętszej, Enter.
 
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/66/?
Proszę, modzik

Pisałem kiedyś też o czymś takim:
(..) mam sugestię, żeby po zakończeniu wątku głównego (albo nawet w trakcie, dla urozmaicenia), podczas ładowania Jaskier opowiadał krótkie historie wprowadzające w świat gry (o polowaniu na smoka, o pierwszym spotkaniu Dudu, o Loży, czy tego typu co się wydarzyło między W2 i W3, co się stało z Henseltem ) takie wydarzenia ze świata w kilku zdaniach.
 
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/66/?
Proszę, modzik
Dzięki, może się komuś innemu przyda, ale ani to nie jest to, o co mi chodzi(niech sobie będzie jak jest, jeśli nie nacisnę spacji), ani nie chcę psuć instalacji nieautoryzowanymi plikami, raczej chciałbym poznać zdanie twórców gry, jak to widzą, bo wydaje się to proste do wdrożenia…
Drogi teamie CD Red Project, czy zamierzacie przestać uszczęśliwiać na silę użytkowników gry pitoleniem Jaskra po raz n-ty, którego nie da się w prosty sposób wyłączyć w opcjach gry, ani nie znika natychmiast po naciśnięciu spacji, co na chwilę obecną da się zrobić jedynie za pomocą modów, czego nie zalecacie?
 
użytkowników gry
Czytaj: mnie - LordaBlicka. Jakoś nie widzę niezadowolonych z tego powodu tłumów szturmujących budynek przy Jagiellońskiej w Warszawie. Na pewno każdy znalazł w grze coś, co mu nie za bardzo pasuje, jednak pomimo tego gra zdobyła bez problemów GoTY i tytuł najlepszego eRPeGa, a dla REDów nagrodę dla najlepszego studia. Przyjmij do wiadomości, że gra idealna nie istnieje, a coś, co dla jednego będzie zaletą, dla innego może stanowić wadę. Ja na ten przykład bardzo się cieszę, że ekrany ładowania są rozwiązane tak, jak są.
 
nie chcę psuć instalacji nieautoryzowanymi plikami
Przez ten właśnie mod, po najnowszym patchu (tym przygotowującym pod dodatek) musiałem na nowo instalować grę, bo wszystko sie posypało. Tak że no nie jest to szczyt marzeń.
 
Jakoś nie widzę niezadowolonych z tego powodu tłumów szturmujących budynek przy Jagiellońskiej w Warszawie.
Nie oczekiwałbym takiego zachowania w imię wydanych pieniędzy na grę, ale to jak dana firma nadstawia uszu wobec potrzeb swoich klientów, może rzutować na jej preferowanie przy następnym zakupie. I żadne tam awards'y itp. tego nie zmienią, to dobre jest na pierwszego klienta, ale nie na powracającego, który może się subiektywnie poczuć ofiarą „marketingowców”(ludzi od odwracania kota ogonem).
Poza tym winszuję Wroobelek-u tendencji do wyrywania z kontekstu. Nigdzie nie sugerowałem, że wypowiadam się w imieniu wszystkich. Z posiadanej wiedzy psychologicznej jestem jednak w stanie stwierdzić, które elementy gry mogą wywołać u pewnej grupy ludzi efekt znużenia i irytacji.
A na koniec: W ogóle nie mam zielonego pojęcia, o co kruszysz kopie, jeśli moja propozycja jest dość neutralna dla tych, którym to nie przeszkadza?
 
A na koniec: W ogóle nie mam zielonego pojęcia, o co kruszysz kopie, jeśli moja propozycja jest dość neutralna dla tych, którym to nie przeszkadza?
Generalnie kopii nie kruszę. Po prostu nie chcę, by te "aktywne ekrany wczytywania" były usuwane i po prostu wyraziłem swoją opinię. Uważam, że dobrze jest tak, jak teraz.

W ogóle w pewnym momencie zacząłem zauważać, że czasami REDzi lepiej wiedzą co będzie dobre dla rozgrywki, niż my - gracze. Tak było na przykład z Gwintem: przed premierą byłem mocno przeciwny zastąpieniu nim kości. Po premierze zaś stwierdziłem, że Gwint jest świetny (choć braku kości wciąż mi żal). Tak bardzo ta karcianka mi się spodobała, że pierwszy dodatek kupiłem w wersji kolekcjonerskiej (z dwoma taliami kart). Krew i wino też zamierzam kupić z kartami, będą się dobrze komponować z kolekcjonerką podstawki :).
 
Po prostu nie chcę, by te "aktywne ekrany wczytywania" były usuwane i po prostu wyraziłem swoją opinię. Uważam, że dobrze jest tak, jak teraz.
Ręce mi opadają na takie odwracanie dyskusji kota ogonem… Ale o jakim usuwaniu ja pisałem? Marzy się mi(i nie tylko mi, jak widać po determinacji twórcy i użytkowników w/w moda) tylko mieć możliwość natychmiastowego pominięcia(przejścia do podpowiedzi, jak podczas szybkiej podróży) po naciśnięciu spacji, co raczej nie jest zbyt wielkim programistycznym wyzwaniem, a zadowoliłoby pewną część użytkowników gry…
P.S. Gwinta też polubiłem, ale nie to jest tematem, ani ćwierkający ptaszek zapytania adresatem… :p
 
Top Bottom