Irytująca poświata

+
Status
Not open for further replies.
Irytująca poświata

Witam, niedawno kupiłem nowy sprzęt by z przyjemnością oddać się grze w W2. Niestety, skutecznie utrudnia mi to wszechobecna niebieska poświata, która sprawia, że grając cały czas muszę mrużyć oczy. W każdej innej grze pomagało po prostu wyłączenie bloomu i wszystko przestawało wyglądać jak wyciągnięte z Disneylandu. Niestety, w Wiedźminie wyłączenie bloomu nie daje nic, dalej idąc przez las Wiedźmin i podłoże jest prawie całkowicie czarne a niebo i promienie słońca białe jak cholera. Czy jest jakaś możliwość wyłączenia tego efektu? Gdyby ktoś nie wiedział o czym piszę załączam screeny obrazujące mój problem.





 
Wygląda mi na to, że klątwa Sabriny wymknęła się spod kontroli i teraz upiorna mgła dotarła już do Flotsam, a może i objęła cały świat :eek: Widocznie zbyt długo obijałeś się w pierwszym akcie... :p

A tak na serio, to nie wiem. Ale faktycznie, tak nie powinno być, coś ci się musiało pochędożyć ;P
 
Jak tak patrzę na te screeny to mam wrażenie, że masz za wysoko ustawioną jasność. Tak to wygląda u mnie gdy dam suwak za daleko w prawo. Spróbuj przesunąć w opcjach gry o dwa oczka w lewo. Może pomoże.
 
Hostile said:
Wygląda mi na to, że klątwa Sabriny wymknęła się spod kontroli i teraz upiorna mgła dotarła już do Flotsam, a może i objęła cały świat :eek: Widocznie zbyt długo obijałeś się w pierwszym akcie... :p




@jaszczur10

Słuchaj Thantora, albo czekaj na Dark Mode
 
http://bit.ly/orvXZ0

To co zaznaczyłem kółkiem wyłącz. To co strzałką wyłącz w ostateczności, ponieważ stracisz część efektów cieniowania na obiektach. (SSAO)
 
Heh, problem w tym, że ja pół dnia bawiłem się różnego rodzaju ustawieniami i niewiele to dało. Wyłączając promienie słońca znikają tylko one, natomiast poświata zostaje. Istnieje nawet na najniższych ustawieniach graficznych. Liczyłem na to, że większej ilości osób doskwiera ten problem i ktoś już znalazł rozwiązanie. Skoro tak nie jest - trudno, jakoś przeżyje, najwyżej będę grał w okularach przeciwsłonecznych :] ech, tęsknię za czasami gdy gry ze średniowiecznym klimatem wyglądały dość mrocznie (vide Gothic 2) i nie świeciły się jak psu jajca (vide Gothic 3).
 
jaszczur10 said:
Heh, problem w tym, że ja pół dnia bawiłem się różnego rodzaju ustawieniami i niewiele to dało. Wyłączając promienie słońca znikają tylko one, natomiast poświata zostaje. Istnieje nawet na najniższych ustawieniach graficznych. Liczyłem na to, że większej ilości osób doskwiera ten problem i ktoś już znalazł rozwiązanie. Skoro tak nie jest - trudno, jakoś przeżyje, najwyżej będę grał w okularach przeciwsłonecznych :] ech, tęsknię za czasami gdy gry ze średniowiecznym klimatem wyglądały dość mrocznie (vide Gothic 2) i nie świeciły się jak psu jajca (vide Gothic 3).

Jest i na to rada, carissime!

Wywal wszelkie poświaty, bloomy i połyskacze, w meniu już wewnątrz gry daj jasność nisko i kontrast wysoko. Już masz przełom artystyczny, grę definiującą na nowo wkład plastyczny twórców w produkcję AAA i 17 nagród za oprawę graficzną.

Wiedźmin Noir.

"Psiakrew, ale jestem mroczny."
 
Ostrowiak said:
Wywal wszelkie poświaty, bloomy i połyskacze, w meniu już wewnątrz gry daj jasność nisko i kontrast wysoko. Już masz przełom artystyczny, grę definiującą na nowo wkład plastyczny twórców w produkcję AAA i 17 nagród za oprawę graficzną.
To i tak niewiele da, chyba że wyłączysz monitor.

A jaki masz ustawiony zasięg renderu?
 
twoj monitor ma za wysoko ustawione kontrast i jasnosc. Na 3 screenie widac to najepiej - twarz geralta jest mocno przeswietlona i kontrastowa. To nie wina ustawien gry tylko monitora.
Pozdrawiam!
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom