Jak duże jest wiedźmińskie community?

+

Scani

Forum veteran
Jak duże jest wiedźmińskie community?

Jestem właśnie w trakcie pisania pracy licencjackiej, gdzie jeden rozdział poświęcam budowaniu społeczności wokół Wiedźmina i GOG'a... i chyba potrzebuję Waszej pomocy. Przy określaniu wielkości wiedźmińskiej społeczności chciałem powołać się na liczbę kont na tym forum, ale jak widać, obecnie ta informacja jest ukryta (kiedyś była dostępna). Może ktoś wie jak do niej dotrzeć? Słyszałem, że niektóre dane na forum są niewidoczne, ale przy odrobinie znajmomości technikaliów można się z nimi zapoznać.

Może chcielibyście też coś napisać od siebie o naszym community, co mogło by mi pomóc w pracy - bo na pewno po tych 8 latach macie jakieś przemyślenia. Dlaczego w tu jesteście? Czym ujął was CD Projekt? Co wyróżnia to miejsce w sieci na tle innych mu podobnych? A już najbardziej byłbym zainteresowany opinią ludzi, którzy zarejestrowali się tutaj przed premierą W1. Dzięki za pomoc


EDIT: Dzięki za odpowiedzi
Pozwoliłem sobie dodać ankietę.
 
O liczbę użytkowników najlepiej zapytać adminów ;)
Co do pytań:
- jestem tutaj, ponieważ to chyba najodpowiedniejsze miejsce w którym można prosić o poradę związaną z jakimś problemem w grze; można pogadać o wszystkim co z Wiedźminem związane (książkach i grach); wymieniać się doświadczeniami; dyskutować o zbliżającym się W3 ^^ to wszystko co mi przyszło do głowy :p
- CD Projekt to jeden z niewielu polskich, znanych twórców gier. Gry RPG, uwielbiam, a Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to najlepszy RPG w jakiego grałem (przedkładam fabułę (właśnie Wiedźmin) nad otwarty świat (np. Skyrim, w którym fabuła była drętwa).
- nie jestem pewien :p ogólnie jestem mało aktywny w tego typu forach :D jedyny wyjątek stanowi to forum :p
 
Statystyki forum

Łącznie postów
992349
Łącznie użytkowników
1535912
Najnowszy użytkownik
HE-VAN
Najwięcej aktywnych
1224
17.04.2012 @ 00:15


Starczy użyć dodatek do przeglądarek typu web developer i wyświetlić ukryte elementy :)
 
ser-ekxD said:
Statystyki forum

Łącznie postów
992349
Łącznie użytkowników
1535912
Najnowszy użytkownik
HE-VAN
Najwięcej aktywnych
1224
17.04.2012 @ 00:15


Starczy użyć dodatek do przeglądarek typu web developer i wyświetlić ukryte elementy

To chyba dość stare dane... :p
 
Dlaczego tu jestem ? Oprócz tego, że to forum najlepszej gry cRPG? Mimo, że sam wiele się nie udzielam to od razu można zobaczyć, że to forum charakteryzuje się ludźmi miłymi, inteligentnymi, dobrej woli i czystej duszy :). Tak na poważnie to fajna atmosfera tutaj panuje i można o wszystkim porozmawiać.
 
Ja tu jestem, bo to idealne miejsce dla fanów sagi Sapkowskiego oraz gry, która jak wiadomo, już niedługo stanie się trylogią.Można dyskutować na ich temat z innymi czy też dzielić się swoimi spostrzeżeniami, problemami i uwagami z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Ważne też są umieszczane tu newsy i informacje na temat produkcji dotyczących wiedźmina.:)
 

Scani

Forum veteran
ser-ekxD said:
(...)
Łącznie użytkowników
1535912
(...)

Dzięki stokrotne! :) Choć przyznam, że podobnie jak Firnomir mam wrażenie, że jednak na forum powinno być więcej userów. Może myli mnie pamięć, ale jestem prawie pewnien, że już w 2008 roku było tutaj ponad milion zarejestrowanych użytkowników (do czego zapewne walnie przyczyniły się multikonta stworzone na użytek Versusa). Jakoś nie chce mi się wierzyć, że wraz z wydaniem W2 i ogłoszeniem W3 przybyło do nas mniej nowych graczy niż przy pierwszej części.
 
frog67 said:
1372111078[/URL]' post='998451']
No ale milionowy post już daawno chyba padł

Może to znowu kwesta Versusa? W końcu zniknęło nam całe jego podforum i to w dwóch językach. A było dość obszerne.

EDIT: ninja'd
 
Prawdę powiedziawszy zaglądając tu sporadycznie po to, żeby zobaczyć czy są nowe newsy nie wydaje mi się żeby forum było jakoś specjalnie wyjątkowe. Poziom wielu wypowiedzi i bezsensownego czepialstwa porównywalna jest nie raz do naszej internetowej średniej gimnazjalnej, więc jako osoba zarejestrowana lata temu mogę powiedzieć że community jako takie mnie nijak tu nie trzyma.

Co nie zmienia faktu, że jest w nim wiele fajnych osób, tyle że kiedyś oni stanowili większość - więc jak był kameralnie to wtedy do forum się wracało właśnie z ich powodu.
pozdro, powodzenia z pracą
 
Zgadzam się z Yarpenem. Ja również zaglądam tu sporadycznie, jedynie dla newsów dotyczących W3. Powodem dla którego przestałem wdawać się w jakiekolwiek dyskusje stał się w pewnym czasie despotyzm moderatorów i brak możliwości swobodnej, jednak mieszczącej się w ramach kultury słowa, wypowiedzi. W czasie prac nad Wiedźminem 1 i po premierze na forum toczyły się nierzadko rzeczowe dyskusje dotyczące najprzeróżniejszych spraw, panował dośc spory pluralizm jeśli chodzi o poglądy użytkowników, można było czuć się tutaj swobodnie, choć głupota zawsze była piętnowana. Bywały dni, że było ponuro, bywało że trzaskało piorunami, bywało że wszyscy kwiczeli ze śmiechu. Ogółem było tu ciekawie. Wpływ na to miał przede wszystkim poziom intelektualny ludzi, którzy tu zaglądali.

Za kontakt z community odpowiadał Dziadu, bardzo otwarty i pozytywnie zakręcony rockman po filozofii, często wikłający się w dyskusje i potrafiący przyjąc miażdżącą, nawet nie za bardzo uzasadnioną, krytykę pod swoim adresem. Jednak czasy się zmieniły, z CD Projekt wyleciał cały trzon drużyny, która pracowała nad W1, zastąpili ich ludzie mający inną wizje zarówno gry jak i forum społecznościowego. Funkcje moderatorów zostały przyznane kilku młodym, jednak "zasłużonym" forumowiczom, którzy niestety zadławili się szybko władzą jaką posiedli nad pozostałymi użytkownikami. Tematy zaczęły znikać, a ciekawe dyskusje odcinano od pępowiny już w zalążku, na podstawie arbitralnych decyzji nowych strażników prawa i sprawiedliwości. Widząc co się dzieje, najbardziej aktywni użytkownicy, stanowiący serce forum, powolutku zaczęli się wykruszać i pisać coraz mniej. A jeśli już pisali, to nie wkładali tyle pracy co kiedyś w to aby ich posty były ciekawe dla pozostałych. Aż w końcu poznikali. Degradacja forum postępowała jeszcze kilka lat aż doprowadziła to miejsce do obecnego stanu.


Btw szacując liczbę członków community nie sugeruj się liczbą zarejestrowanych użytkowników, to największa głupota jaką możesz zrobić. Zdecydowana większość z nich to ludzie, którzy jedyne co zrobili to zarejestrowali grę.
 
Też Cię miło widzieć, Mas, mam nadzieję, że u Ciebie wszystko ok. Przykro, że nas tak oceniasz, ale fajnie, że jednak zaglądasz.
Pozdrawiam.
 
Wydaje się, że powodem takiego stanu rzeczy jest popularność marki i tego się nie przeskoczy. Nowi użytkownicy, którzy pojawiają się tylko dlatego, że o Wiedźminie głośno. Przy pierwszej części community było złożone praktycznie z samych fanów książek, którzy z wytęsknieniem oczekiwali na grę w uniwersum stworzonym przez Sapka.

Teraz mamy nowych "fanów" (którzy pewnie zdziwią się, że są takie książki, wow!)* i nowy porządek. Szkot nie może założyć tematu, bo niepotrzebny, ale nowy użytkownik a i owszem, po to żeby został, nie uciekł, nie odbił się od forum. Paradoksalnie starzy, niejednokrotnie zasłużeni, mogą mniej. Gdzie, chociażby, Brodzio, koziek, Marqson, Włooczykij, Agloval? Wydaje się, że tam samo gdzie socchi, którego poziom wypowiedzi(i nie mówię tu wcale negatywnie, broń Boże), znany z okolic premiery Wiedźmina 1 jest teraz jest cenzurowany, czego dalej nie rozumiem. Wybaczcie moje niezrozumienie o Niebiescy.

*Hiperbola (gr. hyperbola, łac. superlatio, pol. wyolbrzymienie), przesadnia – środek stylistyczny polegający na wyolbrzymieniu, przejaskrawieniu cech przedmiotów, osób, zjawisk. Może dotyczyć ilości, rozmiaru, stosunku emocjonalnego, przyczyny, znaczenia lub skutku. Stosowany dla wywarcia mocnego wrażenia, spotęgowania ekspresji.
 
genNighty said:
Teraz mamy nowych "fanów" (którzy pewnie zdziwią się, że są takie książki, wow!)* i nowy porządek. Szkot nie może założyć tematu, bo niepotrzebny, ale nowy użytkownik a i owszem, po to żeby został, nie uciekł, nie odbił się od forum. Paradoksalnie starzy, niejednokrotnie zasłużeni, mogą mniej.


Z jednej strony tak, a z drugiej my też (przynajmniej niektórzy, w tym po części ja) uważamy, że skoro jesteśmy dłużej to możemy dosadnie (czasem z nutką ironii) powiedzieć co myślimy, co może się skończyć niechęcią nowych forumowiczów, a moderatorzy chyba mają tych nowych tutaj trzymać. :p Czasem wydaje mi się, że powinien powstać temat/dział dla tych starych bywalców (nie mówię o osobach takich jak ja które przed premierą/chwile po premierze W1 nie udzielały się) którzy mogliby sobie podyskutować w swoim gronie o tym jak to było dawniej i jak to gra się zmienia. :p Oczywiście takowy temat byłby zamknięty dla reszty forumowiczów. A i niestety nie mogę się zgodzić na podział - lepsi forumowicze, bo weterani/gorsi, bo są krócej/najgorsi, bo pojawili się przy okazji zapowiedzi W3 lub po premierze W2, bo tak rozumiem to zdanie. ;) Ja wciąż jestem wdzięczny moderatorom za przymrużenie oka w pewnej sprawie, bo podejrzewam, BA! Wiem, że gdyby było w zupełności tak jak mówisz to bym już tu pisać nie mógł. :)/>/> No ale żeby nie było, że słodzę czasem mam wrażenie, że faktycznie nowi mogą w wielu sytuacjach więcej, bo pojawiają sie komentarze typu "Gdyby był ktoś nowy to zrozumiałbym/zrozumiałabym, że takie coś napisał, ale osoba będąca tyle na forum nie powinna (albo nie może, nie pamiętam jak to dokładnie było) w ten sposób łamać regulaminu" - no naprawdę, starsi użytkownicy też mogą się pomylić. Oczywiście działa to też w drugą stronę, ale rzadziej. :p No i pamiętajmy, że praca moderatora często i gęsto wiąże się z obrzucaniem błotem przez sfrustrowanych użytkowników no i pochłania masę czasu. :p Także moderatorzy (no i moderatorki oczywiście ;)) trzymajcie tak dalej ale pamiętajcie, że przynajmniej część z Was była kiedyś zwykłymi, szarymi forumowiczami i też pewnie czasem zdarzyło się Wam coś palnąć. ;)

No to się rozpisałem... i lekki off-topic powstał, jak myślicie - będziemy ukarani karnym jeżykiem?
 
Dziadki się odezwały haha.

Precz z dziadami! :)

Teraz też są rzeczowe dyskusje. Właśnie się przymierzam do rzeczowego tematu "W3: Obawy i nadzieje" :) Chociaż nadzieje sobie daruję i skupię się na obawach :)
 
Top Bottom