Jak zrobić wodę, przez którą można przejść?

+

magun

Forum regular
Jak zrobić wodę, przez którą można przejść?

Próbuję zrobić bród w rzece. Niestety Geralt zatrzymuje się na granicy obiektu. Jeśli na chwilę ukryję warstwę z wodą, wygeneruję Walk Area, a potem "odkryję" wodę (bez ponownego generowania ścieżek) teoretycznie jest ok. Ale nie chce mi się wierzyć, że to prawidłowe rozwiązanie. Musi być jakiś prostszy sposób. Prośba o pomoc.

UPDATE: w czeluściach Wiki odnalazłem następujący wpis na temat walkmesh:
"Make sure that your Path Areas don't touch any water meshes, else it will cause REDkit to crash when collecting Terrain Geometry." Czyli wygląda na to, że ścieżki trzeba generować jednak bez wody. Czy ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników REDkita mógłby to potwierdzić?
 
Last edited:
Dodaj wodę jako "Mesh" a nie "Static Mesh". Jeżeli masz już ją na mapie możesz po prostu kliknąć na nią, dać zakładkę "properties" i przełączyć CL_Static na bezkolizyjny. i wygenerować. Nie mam redkita, więc nie powiem które jest to bezkolizyjne ale pewnie coś w stylu NoCollision.
 
Możesz dodać jako static mesh .Przejdź do properties, a tam layerType ustaw CLT_Water (dodaje efekty wody gdy Geralt na nią wejdzie), a pathEngineColisionType - disabled (tutaj w przypadku problemów spróbuj ze StaticWalkable). Pamiętaj by po zmianach w properties generować navigation mesh.
 
Last edited:
Może mi ktoś powiedzieć gdzie są te ustawienia Layer type ? Szukam i nigdzie ich nie widzę :( Proszę o pomoc !
 

Attachments

  • properties.PNG
    properties.PNG
    34.3 KB · Views: 52
@jowita952
Ten mesh chyba nie posiada kolizji. Wydaje mi się, że powinnaś otworzyć pliczek z tą wodą i dodać jej kolizję- na samej górze w mesh editorze jest Collision- dodaj jeden z rodzajów kolizji (nie pamiętam, które ja wybierałem). Najlepiej skopiuj wcześniej ten mesh i przetestuj. Chyba nawet nie musisz dodawać obiektu na level tylko w tym samym okienku, mesh editorze, wejść w properties i tam powinna być możliwość tychże zmian.
 
Zmień to na static_mesh, wtedy już będzie działać. Tylko pamiętaj, żeby po wszystkim przebudować navigation mesh.
 
Top Bottom