Królestwa Północy - decki

+
Cześć!
Parę dni temu wróciłem do gwinta po dłuższej przerwie (około roku). Gra jest świetna, oczywiście, jak wszystko co zrobił CD Projekt , ale - zagrałem dzisiaj 10 partii i w sześciu z nich grałem z deckami opierającymi się na dokładnie takiej samej mechanice (muszę przyznać, doznałem lekkiej frustracji). Owe decki to Królestwa Północy z mechaniką przekazywania ładunków i rozkazów. Stąd moje dwa pytania:
1. Czy Gwint zawsze tak wyglądał że wiekszość napotkanych decków to sprawdzone decki z internetu, pozbawione kreatywności?
2. Czy wy też uważacie że to "Tier 1" i nie ma nic lepszego?

To mój pierwszy post tutaj, mam nadzieję że pisze go w odpowienim miejscu.
 

Lexor

Forum veteran
Parę dni temu wróciłem do gwinta po dłuższej przerwie (około roku). Gra jest świetna, oczywiście, jak wszystko co zrobił CD Projekt

Pierwsze zdanie tłumaczy mi przyczynę Twojej opinii o "świetności".

ale - zagrałem dzisiaj 10 partii i w sześciu z nich grałem z deckami opierającymi się na dokładnie takiej samej mechanice (muszę przyznać, doznałem lekkiej frustracji). Owe decki to Królestwa Północy z mechaniką przekazywania ładunków i rozkazów. Stąd moje dwa pytania:
1. Czy Gwint zawsze tak wyglądał że wiekszość napotkanych decków to sprawdzone decki z internetu, pozbawione kreatywności?
2. Czy wy też uważacie że to "Tier 1" i nie ma nic lepszego?

Uwaga odpowiadam na oba pytania: kreatywność potrzebuje czasu oraz wiedzy.

Zdecydowana większość osób (95%+) nie ma czasu (często paru dni codziennych testów) ani wiedzy (rozeznania w aktualnej mecie - codzienne granie po parę godzin) by samemu stworzyć dobrą talię, więc są one po prostu kopiowane ze stron lub od streamerów, którzy mają na to czas bo często traktują grę jako swoją pracę.

PS. Talie z internetu nie są pozbawione kreatywności. Kreatywności pozbawione jest ich kopiowanie na potęgę.
 

luk757

Forum veteran
Odpowiem tylko na 2 pytanie bo na 1 nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Osobiście uważam, że jest wiele decków, które
mogą nawiązać walkę z archetypem opartym na ładunkach. A np. ng na zniewoleniu jest w takim starciu raczej "faworytem".
 
Top Bottom