Magister a profesor

+
Magister a profesor

Czy ktoś z was nie dostrzega dużego podobieństwa między Magistrem a Profesorem(zabójcą z Czasu Pogardy). Mnie się wydają oni niemal identyczni. Jak dla mnie to CD Projekt RED tworząc Magistra wzorowali się na Profesorze. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?PS: Ci, którzy nie czytali Wiedźmina Czasu Pogardy, mogą sobie odpuścić komentarze. Bez przeczytanie tego tomu Sagi o Wiedźminie możecie się(jak to mawiali w Sadze) w rzyć pocałować(to nie ma na celu obrażenia nikogo).
 
Red tworząc grę podsumował dorobek A. Sapkowskiego. Pojawiają sie postacie i wydarzenia żywcem skopiowane z książek, jak własnie profesor, czy wielebny.
 
Oczywiście, że tak - Magister to Profesor. Takich postaci jest mnóstwo, poza wspomnianym wielebnym, jest np dziadek na bagnach, którego odpowiednik jest chyba w "Pani jeziora". Vodanoi, wodni ludzie to też postacie rybo-ludzi z prozy Sapkowskiego.
 
Magister jest identyczny jak Profesor. No może trochę słabszy patrz:Imię ;D Nawet wyraża się identycznie. Te wszystkie teksty typu ekstraordynarnie itp,itp.
 
Na kim jest wzorowany Wielebny? Jakoś sobie kiepsko przypominam.A Magistra/Profesora poznałem po "pozytywnie chętnie". Ten zwrot jakoś zapadl mi w pamięć.
 
hipcio03 said:
Na kim jest wzorowany Wielebny? Jakoś sobie kiepsko przypominam.
Na fanatycznym kapłanie, który w obozie uchodźców chciał spalić upośledzoną dziewczynę, oskarżając ją o współpracę z wampirem.Wygłasza nawet identyczne kazanie: "Od zalania dziejów wiadomo, że kobieta wszelkiego zła jest siedliskiem...." czy jakoś tak.
 
BrickBazooka said:
Oczywiście, że tak - Magister to Profesor. Takich postaci jest mnóstwo, poza wspomnianym wielebnym, jest np dziadek na bagnach, którego odpowiednik jest chyba w "Pani jeziora". Vodanoi, wodni ludzie to też postacie rybo-ludzi z prozy Sapkowskiego.
Napisałeś o vodianoi i zgodzę się z tobą ale w "mieczu przeznaczenia" występują też schody do podwodnego miasta Ys czy jakoś tak i przypomina mi to wyspę rybitw w 4 akcie.
 
mieszny said:
mieszny said:
Oczywiście, że tak - Magister to Profesor. Takich postaci jest mnóstwo, poza wspomnianym wielebnym, jest np dziadek na bagnach, którego odpowiednik jest chyba w "Pani jeziora". Vodanoi, wodni ludzie to też postacie rybo-ludzi z prozy Sapkowskiego.
Napisałeś o vodianoi i zgodzę się z tobą ale w "mieczu przeznaczenia" występują też schody do podwodnego miasta Ys czy jakoś tak i przypomina mi to wyspę rybitw w 4 akcie.
Nawet występuje w wiedżminie składnik alchemiczny "kamienie z Ys" A tak od siebie Azar nieco przypomina mi Vilgefortza (ton wypowiedzi i niektóre zwroty)
 
Top Bottom