Metal Gear (Solid)

+
Na początku myślałem że to celowa akcja Kojimy i wszystkich trolluje, ale jednak może się okazać że odchodzi naprawdę z całym zespołem a winne są inne perspektywy wobec marki MGS. Kojima chciał z V zrobić ostatnią część a Konami chce dalej odcinać kupony od serii i ciągnąć to dalej.
 
Kojima chciał z V zrobić ostatnią część a Konami chce dalej odcinać kupony od serii i ciągnąć to dalej.
Tylko jak? Po czwórce nic już nie będzie, piątka łączy Peace Walkera z Metal Gearem 1. Zrobią szkolenie Nakeda z Boss?
 
Tylko jak? Po czwórce nic już nie będzie, piątka łączy Peace Walkera z Metal Gearem 1. Zrobią szkolenie Nakeda z Boss?

Nie wiem może spin-offa historia The Boss i Sorrow, niezły numer ciekawe jak to się skończy, bo Kojima nie chce kontynuować serii. A Konami widzi tylko hajs...
 
Zadziwiające, że jeszcze tego nikt tutaj nie postował - prezentacja MGS V z tegorocznych targów E3:

 
To dobre dwa dni dla pecetowców czekających na MGS V były.
Po pierwsze - gra ukaże się 1 września, czyli razem z konsolami, a nie, jak zakładano, dwa tygodnie po.
Jest też zła wiadomość - MGS Online w wersji PC pojawi się dopiero w styczniu 2016 podczas gdy konsole dostaną go już 6 października.
http://www.eurogamer.pl/articles/20...-ukaze-sie-1-wrzesnia-na-pc-razem-z-konsolami

Po drugie - znamy wymagania sprzętowe, które pewnie są bardzo zawyżone, tak jak w przypadku Ground Zeroes:
Wymagania minimalne:
◾System: Windows 7, 8 (64-bit)
◾Procesor: Intel Core i5-4460 (3,40 GHz)
◾RAM: 4 GB
◾Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 650 (2 GB, z DirectX 11)
◾28 GB wolnego miejsca na dysku

Wymagania rekomendowane:
◾System: Windows 7, 8 (64-bit)
◾Procesor: Intel Core i7-4790 (3,60GHz)
◾RAM: 8 GB
◾Karta graficzna: GeForce GTX 760 (2 GB, z DirectX 11)
◾28 GB wolnego miejsca na dysku
http://www.eurogamer.pl/articles/2015-08-04-metal-gear-solid-5-the-phantom-pain-wymagania-sprzetowe
 
Mi tam te wymagania nie straszne.

Ze wszystkim (poza CPU, który jest minimalnie wolniejszy) mieszczę się na rekomendowanych. MGS V to w końcu gra z konsoli (tak jak W3) tyle, że lepiej zoptymalizowana :teeth: .
 
Chyba jeszcze nikt nie zamieszczał tutaj trailera z Gamescom:

[video=youtube;BHrUj9G-mwc]https://www.youtube.com/watch?v=BHrUj9G-mwc[/video]
 
http://www.gram.pl/news/2015/08/10/...astun-w-4k-i-60-fps-wymagania-sprzetowe.shtml

Minimalne wymagania sprzętowe Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

System operacyjny: Windows 7x64, Windows 8x64 (wymagany system 64-bitowy)
Procesor: Intel Core i5-4460 (3,40 GHz) lub lepszy; czterordzeniowy lub lepszy
Pamięć: 4 GB RAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 650 (2GB) lub lepsza (wymagana karta obsługująca DirectX 11)
DirectX: wersja 11
HDD: 28 GB wolnego miejsca
Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c

Zalecane wymagania sprzętowe Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

System operacyjny: Windows 7x64, Windows 8x64 (wymagany system 64-bitowy)
Procesor: Intel Core i7-4790 (3,60 GHz) lub lepszy; czterordzeniowy lub lepszy
Pamięć: 8 GB RAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 760 (karta obsługująca DirectX 11 wymagana)
DirectX: wersja 11
HDD: 28 GB wolnego miejsca
Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c (Surround Sound 5.1)

Czyli wymagania spoko. Bedzie to mój pierwszy Metal Gear. Jakoś się może przyzwyczaje do Fultona, to znaczy fulton fultonem, ale te kartony, końskie kupy..... ;)
 
Jest też zwiastun z wersji PC (wiem, wiem... film zamieszczony w linku do newsa z wymaganiami):


Jak z moim komputerem zbytnio się nie martwię - a jeśli rekomendowane pozwolą grać na 60-fps to będę w siódmym niebie.
 
Miałem dzisiaj zbulwersowany napisać, że nie da się dorwać wersji PC poza Steamem (gdzie kosztuje oczywiście ok. 60EUR), ale Muve.pl niezależnie od naszego nieudolnego wydawcy (CDP.pl, niegdyś legendy, nie bez powodu porzuconej przez tandem CDPR-GOG.com) włączyło dopiero co do swojej oferty taką wersję. Niestety, podobnie jak w przypadku FO4 cena to 180 zł, liczyłem na chociaż 150, teraz gry AAA na PC będą kosztować tyle już zawsze?

EDIT: Plus na razie nic nie wskazuje na to, że wersje z Muve będzie miała darmowe Ground Zeroes w pre-orderze, tak jak ta od Gabena.
 
Last edited:
Ja kupiłem kluczyk do MGS PP za 130 zł. na Fabrykakluczy.pl. Jest to preorder i cicho liczę ze będzie tam GZ. Kluczyk mam dostać 2,3 dni przed premiera.
 
Top Bottom