Muzyka z gier Wiedźmin w wersji koncertowej

+
Witam,

Nie wiem czy istnieje podobny wątek. Szukałem, nie odnalazłem. Chciałbym poruszyć kwestię muzyki, która powstała na przestrzeni tych ponad 11 lat w grach Wiedźmin. Nie chcę tutaj rozpisywać się, która jest lepsza, bo to kwestia indywidualna. Chciałbym poruszyć temat jakości nagrań, aranżacji muzyki do poszczególnych części gier.

O ile muzyka do Wiedźmina 3 jest uważana za tą najlepiej wyaranżowaną, najbardziej doskonałą w sensie melodyjnym, rozpoznawalną i wpadającą "w ucho" to jednak jakość jej rejestracji i wykonania podczas koncertów pozostawia dużo do życzenia w porównaniu do wykonania muzyki z Wiedźmina 2 " Zabójcy Królów".

Będąc w Krakowie na koncercie poświęconym muzyce Wiedźmina 3, słuchając wydanej ostatnio przez Jinx płyty "The Witcher 3: Wild Hunt Concert" dochodzę do wniosku, że muzyka z Wiedźmina 3 brzmi bardzo "płasko", nie ma tej mocy, dynamiki, potęgi chórów, przestrzeni, co muzyka nagrywana lata temu przy produkcji Wiedźmina 2. Tam sekcje smyczkowe, chóry, bębny dosłownie wgniatają w fotel jeśli chodzi o jakość i sposób rejestracji dźwięku. Czuć przestrzeń.

Aby nie być gołosłownym proszę przesłuchać tego nagrania :


Młodzi muzycy, mniej znana chórzystka, lecz o donośnej, czystej barwie wokalu - cały ten team rozbraja to co słyszałem podczas koncertów Wiedźmina 3.

Do tego okazuje się, że byli to studenci Akademii Muzycznej - "Mixed Choir of students from Fryderyk Chopin University of Music in Warsaw"
 
Last edited:
Top Bottom