Nawiązania do pop-kultury i nie tylko ;-)

+
Socchi said:
Jakoś nie przypominam sobie tego motywu, pozwolę sobie go zatem przytoczyć: "teoria spiskowa" Pustelnika to EWINDENTNE, 100% nawiązanie do książki Dana Browna (a może "Brązowego Dana? :D:) "Kod Leonarda da Vinci"."Graal potomkiem proroka Lebiody" - dobree ;) "Potomkowie chronieni przez tajemną organizację"
To oczywiste skoro nawet pustelnik przekreca jakos imie owego autora : "Brazowy Dan" czy jakos tak ;D
 
Dziwne, ze nikt jeszcze o tym nie napisal. Cytat "Jak na wojnie, tu p***dolnie, tam p***dolnie, znow spokojnie" pochodzi z piosenki "Zrzuty" zespolu Lao Che (plyta "Powstanie Warszawskie").A swoja droga - moze to juz moja daleko posunieta nadinterpretacja, ale walki w Wyzimie przypominaja mi wlasnie Powstanie Warszawskie. Na ten trop naprowadzil mnie tez inny cytat, dosc sugestywny (nie pamietam dokladnie kto go wypowiedzial, byc moze Zoltan) o mlodziezy poslanej na rzez. A sama historia w grze jest zbiezna z rzeczywistoscia.UWAGA NA SPOILERYLudzie (Niemcy) przesladuja nieludzi tj. elfy (Polakow) i krasnoludy (Zydow). Lubia sie znecac nad krasnoludami obcinajac im brody. Piec lat po Wielkiej Wojnie (Kampanii Wrzesniowej '39) dochodzi do powstania w Wyzimie (Warszawie '44), niegdys miescie nalezacym do nieludzi. Nieludzie cierpia na choroby i glod, maja problemy z uzbrojeniem. Cala Wyzima plonie, na ulicach sa ustawione barykady. Kaci powstania jak np. Rayla (Oskar Dirlewanger) z chora satysfakcja dziesiatkuja nieludzi, badz nie maja oporow przed dobijaniem rannych w szpitalu. W koncu po ciezkich walkach ludzie triumfuja... A na wszystkim korzysta ogarniety obledem Mistrz Zakonu (Stalin), ktory sprowokowal powstanie, a potem z boku czekal i przygladal sie jak ludzie i nieludzie wzajemnie sie morduja, by po jego upadku przejac wladze i zaprowadzic nowy porzadek przy pomocy Salamander (NKWD). W koncu ma przyjsc globalne ochlodzenie (Zimna Wojna)...Moze poniosla mnie wyobraznia, ale pasuje.
 
Nie wiem czy to było poruszone, mimo że tego szukałem...Ostatnio oglądając Skarb Narodów 2... Przypomniałem sobie, że jedną z bohaterek jest kobieta o imieniu Abigail :p
 
simrath said:
Nie wiem czy to było poruszone, mimo że tego szukałem...Ostatnio oglądając Skarb Narodów 2... Przypomniałem sobie, że jedną z bohaterek jest kobieta o imieniu Abigail :p
Co miało byc poruszone ? Mocno naciągane są takie skojarzenia.
 
Jak to naciągane? Czarno na białym:Wiedźmin: AbigailSkarb Narodów: Abigail Chase (kobieta Bena Gates'a, grana przez Diane Kruger)
 
simrath said:
Jak to naciągane? Czarno na białym:Wiedźmin: AbigailSkarb Narodów: Abigail Chase (kobieta Bena Gates'a, grana przez Diane Kruger)
To jeszcze nic. Redzi bezczelnie wykorzystali imię mojego dobrego przyjaciela, Jakuba, i nazwali tak głównego złego w grze!
 
A najgorszym przekretem jest wykorystanie swiata wymyslonego przez ASa do jakiejs ohydnej gry komputerowej ;DA wiecie ze glowny bohater Geralt ma tak samo na imie jak glowny bohater z ksiazek ASa? ;DLudzie nie popadajmy w obled! Pozdrawiam!
 
Tak a kaplan w podgrodziu to WIELEBNY! Wyczuwam tu atak na koscily protestanckie bo wielebny jest zły!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! apokalpisa to za malo :p
 
alt4 said:
Ludzie (Niemcy) przesladuja nieludzi tj. elfy (Polakow) i krasnoludy (Zydow). Lubia sie znecac nad krasnoludami obcinajac im brody. Piec lat po Wielkiej Wojnie (Kampanii Wrzesniowej '39) dochodzi do powstania w Wyzimie (Warszawie '44), niegdys miescie nalezacym do nieludzi. Nieludzie cierpia na choroby i glod, maja problemy z uzbrojeniem. Cala Wyzima plonie, na ulicach sa ustawione barykady. Kaci powstania jak np. Rayla (Oskar Dirlewanger) z chora satysfakcja dziesiatkuja nieludzi, badz nie maja oporow przed dobijaniem rannych w szpitalu. W koncu po ciezkich walkach ludzie triumfuja... A na wszystkim korzysta ogarniety obledem Mistrz Zakonu (Stalin), ktory sprowokowal powstanie, a potem z boku czekal i przygladal sie jak ludzie i nieludzie wzajemnie sie morduja, by po jego upadku przejac wladze i zaprowadzic nowy porzadek przy pomocy Salamander (NKWD). W koncu ma przyjsc globalne ochlodzenie (Zimna Wojna)...
Jesli czytales/bedziesz czytal ksiazke to mozna odniesc takie same odniesienie to fabuly w sadze Wiedzmina (dokladnie tlo: konflikt militarny) ;)I jeszcze odnosnie wczesniejszych postow:
A wspominal ktos moze rozmowe Geralta z Kalkstainem, odnosnie zlecenia zadania z wieza?- Daleko na bagnach jest wysoka wieza. - Tak, znam te bajke. Na gorze krolewna, na dole smok. Nie jestem zainteresowany.Shrek jak malowanie
Watpie, raczej chodzi o jedno z pierwszych opowiadan, kiedy to geralt stal sie Rzeźnikiem ;) tam czarodzej tez nam opowaida historie ksiezniczek i wiez ;)
Dam ci przykład słowo - dom - . niby nic a jednak. dalczego tak nazywamy budynki ? Otóż dom to też akronim. D.O.M. to sentencja, inskrypcja jaką starożytni rzymianie umieszczali na domach( budynkach) i świątyniach w rodzaju dziękczynnej odezwy .Deo Optimo Maximo - Bogu Najlepszemu, Najwyższemu. Później chrześcijanie to podpierdzielili i teraz mieszkasz w ....domu:pP
Idz do starych kosciolow i popatrz na "groby w scianach", takie jak np. w kosciele Pijarow w Krakowie- ten skrot jest/byl uzywany na nagrobkach. Osobicie powatpiewam w taka etymologie slowa:"dom". Jesli jest inaczej zadam dowodow ;)A mnie w ostatniej misji brakowalo jeszcze tylko tej zwariowanej wiewiorki z Epoki Lodowcowej :p ^^
 
Kurak said:
To jeszcze nic. Redzi bezczelnie wykorzystali imię mojego dobrego przyjaciela, Jakuba, i nazwali tak głównego złego w grze!
Nie potrzebny ten sarkazm... I w dodatku dla mnie żałosny... Na nic innego się nie zdołałeś wysilić?
Kurak said:
A najgorszym przekretem jest wykorystanie swiata wymyslonego przez ASa do jakiejs ohydnej gry komputerowej ;DA wiecie ze glowny bohater Geralt ma tak samo na imie jak glowny bohater z ksiazek ASa? ;DLudzie nie popadajmy w obled! Pozdrawiam!
To również nie było potrzebne.Zauważyłem po prostu, że w filmie i grze jest postać ABIGAIL!Temat: Nawiązania do pop-kulturyOdpowiedź: Postać o imieniu Abigail w Skarbie NarodówNie chcę kłótni na forum robić, ale szczerze powiedziawszy od tego ten temat jest, by wypisywać jakieś podobieństwa. Lepiej by było gdybyście sami nad czymś się zastanowili i tu jeszcze wpisali, a nie krytykowali innych. Nie lubię takiego zachowania. Chcesz się "ponaśmiewać" oglądnij sobie spektakl Jeff'a Dunhama, nie szydź z innych publicznie. Widzę, że za bardzo nie jest przyjazne to forum, stali bywalcy, a traktujecie innych z pogardą... Tymczasem, żegnam ozięble.WIKIPEDIA"Abigail – imię żeńskie pochodzenia biblijnego. Wywodzi się od hebrajskiego imienia Avigayil znaczącego "mój ojciec się uradował".Znane postaci bibjilne o tym imieniu: * Abigail - siostra króla Dawida * Abigail - żona króla DawidaZnane osoby o tym imieniu: * Abigail Adams (1744-1818) - żona Johna Adamsa (prezydenta USA) * Abigail Folger (1943-1969) - amerykańska spadkobierczyni wielomilionowej fortuny kawowej Folgers, tragicznie zamordowana przez sektę Charlesa Mansona w willi Romana Polańskiego w Kalifornii. * Abigail (ur. 1946) - australijska aktorka filmowa * Abigail - płyta muzyczna zespołu King Diamond"
 
Co do prisona i Wiedźmina to miałem szczęście słyszeć oba utwory w akcji . Podobny wstęp (możliwe że Scor[nie pamiętam dalej] gdzieś zasłyszał wstęp bądź przypadkowa zbieżność ). Bardziej to pierwsze.I takie nie popkulturowe, ale kulturowe . Zobaczcie że w handlowej są korce ^^
 
simrath said:
simrath said:
To jeszcze nic. Redzi bezczelnie wykorzystali imię mojego dobrego przyjaciela, Jakuba, i nazwali tak głównego złego w grze!
Nie potrzebny ten sarkazm... I w dodatku dla mnie żałosny... Na nic innego się nie zdołałeś wysilić?
Przepraszam, simrath, rzeczywiście Abigail to bardzo rzadko występujące imię i jakiekolwiek jego wystąpienie jest na pewno nawiązaniem do "Skarbu Narodów"...:D
 
M461K said:
Co do prisona i Wiedźmina to miałem szczęście słyszeć oba utwory w akcji . Podobny wstęp (możliwe że Scor[nie pamiętam dalej] gdzieś zasłyszał wstęp bądź przypadkowa zbieżność ). Bardziej to pierwsze.
Scorpik już pisał, że jeśli faktycznie istnieje jakaś zbieżność w tych utworach, to jest to zbieżność całkowicie przypadkowa. Choć może ciężko to sobie wyobrazić, to nie wszyscy oglądają te superwypaśne, nowe seriale. ;)
 
Kurak said:
Przepraszam, simrath, rzeczywiście Abigail to bardzo rzadko występujące imię i jakiekolwiek jego wystąpienie jest na pewno nawiązaniem do "Skarbu Narodów"...:D
Widzisz, ja jakoś często go nie słyszę... Znalazłem "nawiązanie" i tyle. Ale już nie wracam do tego tematu, bo widzę, że poważnej rozmowy nie można przeprowadzić...
 

jiti

Forum veteran
simrath said:
Widzisz, ja jakoś często go nie słyszę... Znalazłem "nawiązanie" i tyle. Ale już nie wracam do tego tematu, bo widzę, że poważnej rozmowy nie można przeprowadzić...
Tylko chodzi o to że to nie jest (raczej) nawiązanie do "Skarbu Narodów", a do "Czarownic z Salem".
 
Silverawk said:
Silverawk said:
Co do prisona i Wiedźmina to miałem szczęście słyszeć oba utwory w akcji . Podobny wstęp (możliwe że Scor[nie pamiętam dalej] gdzieś zasłyszał wstęp bądź przypadkowa zbieżność ). Bardziej to pierwsze.
Scorpik już pisał, że jeśli faktycznie istnieje jakaś zbieżność w tych utworach, to jest to zbieżność całkowicie przypadkowa. Choć może ciężko to sobie wyobrazić, to nie wszyscy oglądają te superwypaśne, nowe seriale. ;)
Co do serialu to lubię, ale jeżeli można porównywać oba te dzieła to wiedźmin stoi o wiele wyżej . Mówię że to może być przypadkowe , ale najprawdopodobniej scorpick gdzieś to zasłyszał ( nie mówię że oglądał )
 
Wiecie ja wiem ze cytatow z AS-a jest sporo ale mi jednak bardzo podoba sie w koncowce gry gdy Geralt mowi do Jaskra "Cos sie konczy, cos sie zaczyna" :)
 
[
Dam ci przykład słowo - dom - . niby nic a jednak. dalczego tak nazywamy budynki ? Otóż dom to też akronim. D.O.M. to sentencja, inskrypcja jaką starożytni rzymianie umieszczali na domach( budynkach) i świątyniach w rodzaju dziękczynnej odezwy .Deo Optimo Maximo - Bogu Najlepszemu, Najwyższemu. Później chrześcijanie to podpierdzielili i teraz mieszkasz w ....domu:pP
Bzdura - już w łacinie klasycznej (przedchrześcijańskiej) "domus" znaczy "dom" i nie ma innego słowa to oznaczającego. A starożytni Rzymianie to niby jakiemu najwyższemu Bogu to dedykowali? To chrześcijańska sentencja i nie ma nic wspólnego ze źródłosłowem "domu" w języku polskim.A żeby nie było offtopic - w starej "Magii i Mieczu" były dwie przygody "Dom" i "Dom 2" gdzie głównym zadaniem graczy było ochranianie małego chłopca o imieniu Alvin - był tajemniczy, umiał przemieszczać się w czasie i wciągać do swojego własnego wymiaru - brzmi znajomo? Co prawda "przygoda z Alvinem" w Warszawskim fandomie jest trochę oklepana i jak go zobaczyłem w Wiedźminie to mi trochę się odechciało (aż się boję otworzyć lodówkę ;) ), ale fajnie że jakieś rpgowe smaczki z "książkowych" rpg się pojawiają...
 
Top Bottom