Plagiat

+
Plagiat

Witam,

postanowiłem założyć ten temat ponieważ nie wiem gdzie indziej można byłoby to zgłosić. Natknąłem się na splagiatowanie okładki gry i bezczelne użycie jej do wystartowania w konkursie jako fan art. Administracja strony mimo mojego zgłoszenia nie widzi w tym żadnego problemu.

http://artani.org/view/17396/geralt

Zastanawiam się czy można w jakikolwiek twórcom zwrócić uwagę, że ktoś ich okrada i jeszcze przyjmuje korzyści majątkowe (nagroda w konkursie).

Pozdrawiam
 
A copyart to niby co? Ma jakieś specjalne przywileje czy co? Od kiedy powielenie czyjejś pracy i uznanie za własną nie jest kradzieżą?
 
Jeśli dość nieudolnie narysujesz portret Upadłej Madonny z wielkim cycem i się pod nim podpiszesz, to tylko największy laik uzna, że to twoje dzieło, a nie sławnego van Klompa.
Takich plagiatów nawet na tym forum, oficjalnym przecież, są dziesiątki.

ed
Jasne, ale ich autorzy nie otrzymują korzyści majątkowej w formie nagrody...
Coś narysować i podpisać się musi, a przecież do wizerunku jakiejkolwiek postaci też żadnych praw nie ma. Podpis artysty to przecież nie to samo, co przyznanie sobie praw własności.
 
Last edited:
A copyart to niby co? Ma jakieś specjalne przywileje czy co? Od kiedy powielenie czyjejś pracy i uznanie za własną nie jest kradzieżą?
Jest różnica między skopiowaniem jpga z internetu, wydrukowaniem i podpisaniem jako swoje, a faktycznym narysowaniem własnej interpretacji tegoż obrazu.
Takich fanartów jest w sieci dziesiątki, na tym forum także - jak słusznie zauważył raison.

Możesz zgasić pochodnie, bo nikt nikogo do żadnej odpowiedzialności tutaj nie pociągnie.
 
Śmieszą mnie takie podejrzenia. Komentarze pod tamtym artem też uważam za śmieszne. Szczególnie osób, którym się wydaje, że skopiowanie rysunku nie jest formą sztuki. Autor wzorował się na okładce gry, nie jest to kopia 1 do 1, lecz nawet przerysowanie(ołówkiem) czyjejś pracy wymaga talentu.
Podsumowując, robienie afery o nic, a wytłumaczyć to można chyba tylko zawiścią.
 
Top Bottom