Problem z misją Władca Undvik i Bezimienny

+
Problem z misją Władca Undvik i Bezimienny

Zauważyłem pewną niespójność (chociaż może to zamierzone działanie, nie wiem) w sprawie misji Władca Undvik. Jako gracz który nasłuchał się zapewnień o otwartym świecie oraz lubiący robić wszystkie questy poboczne i znaki zapytania przed głównym wątkiem, po dotarciu na skellige wziąłem się za swobodne zwiedzanie wgl nie ruszając wątku głównego (nie poszedłem na pogrzeb, jedynie wylądowałem na plaży fabularnie). Dotarłem w końcu do wyspy na której spotkałem Hjallmara i pokonaliśmy razem lodowego giganta. Problem w tym, że nie wygenerowało to żadnego questa. Potem poszedłem na pogrzeb i quest był jakby zaliczony, nie musiałem go robić. Niestety, ponieważ nie robiłem tego questa po kolei, nie wiedziałem, że w jaskini na północy wyspy był człowiek porwany przez trolle i teraz ludzie mówią, że został pożarty.
Zazwyczaj z misjami głównymi robicie tak, że jak się dotrze do jakiegoś miejsca za wcześnie to jest ono puste, a tutaj zrobiłem misję główną nawet nie wiedząc o tym - ot poszedłem do jaskini i pokonałem giganta, żadnego questa na to nie miałem, myślałem nawet, że to jakieś losowe spotkanie z nieznajomym. Czy jest możliwość przebudowania tego questa tak, żeby nic się nie działo na tej wyspie dopóki się quest nie aktywuje?

Podobny problem miałem z misją Bezimienny. Poszedłem zabić wilkołaka jako zwyczajne zlecenie, potem zszedłem do jaskini i zobaczyłem trupa. Świecił się na czerwono, można było wejść w interakcję jednak Geralt tylko klękał i po chwili wstawał nic nie mówiąc. Mimo tego zaczął się quest bezimienny który był pusty. Dopiero potem akcja z Yen powodowała, że po powrocie do tej studni można było wejść z nim w interakcję. Uważam więc, że skoro jest możliwość zrobienia tego zlecenia przed wątkiem głównym to trup z jaskini/studni powinien zniknąć lub nie powinien aktywować questa bezimienny.
Zadanie wygląda u mnie teraz tak jak na screenie
 

Attachments

  • undvik.jpg
    undvik.jpg
    106.9 KB · Views: 150
Last edited:
Dziś (patch 1.08.03) natknąłem się na podobne problemy, o których wspominasz. Kończąc quest Władca Undvik wybrałem opcję dalszej eksploracji groty giganta. I następnie nie mogę w ogóle znaleźć Hjallmara i jego ludzi w porcie na plaży. - zniknęli? A co do questa Bezimienny to gdy miałem dojść do tytułowego bohatera to zamiast przejść używając tam wodnych wdrapałem się na górę i przeskoczyłem przy bramie.(którą bezimienny zatrzasnął) Quest normalnie ukończyłem jednak później wróciwszy zabić wilkołaka zadanie Bezimienny ponownie się aktywowało. Stało się to podczas użycia dźwigni do tamy wodnej. Skończyło się tak, że ukończony quest wisi przypięty jako aktywny w menu zadań i nic nie da się z nim zrobić.
 
Top Bottom