Problem z zadaniem "Pogłos" uniemożliwiający kontynuację fabuły

+
Problem z zadaniem "Pogłos" uniemożliwiający kontynuację fabuły

Witam,

natrafiłem na problem w zadaniu "Pogłos". W momencie kiedy zbadałem już kocioł wichta mam znaleźć kryjówkę, którą jest szafa. Niestety interakcja z szafą nie jest możliwa. Wyświetla się opcja interakcji, ale po naciśnięciu klawisza E nic się nie dzieje.

Korzystam z wersji 1.24 z serwisu GOG (bez Galaxy) z obydwoma dodatkami oraz polską paczką lokalizacyjną. Grę używam z modami, ale na potrzeby testów zostały one dezaktywowane, a kiedy to nie pomogło zainstalowałem na nowo grę.

Czy ktoś już natrafił na podobny bug? Jakie dodatkowe informacje mam dostarczyć?


Pozdrawiam
 
Last edited:
Najprostszą metodą jest wczytanie wcześniejszego zapisu rozgrywki i ponowne ukończenie zadania. A na przyszłość polecam maltretować klawisz odpowiedzialny za szybki zapis (domyślnie chyba F5) kiedy tylko jest na to okazja by uniknąć tego typu bugów prowadzących do cofania się o X godzin w rozgrywce. Sam sporadycznie zmuszany jestem do wczytania wcześniejszej rozgrywki i przeważnie sposób działa. Alternatywy z tego co mi wiadomo nie ma.
 
Możesz też spróbować się cofnąć do wcześniejszej wersji gry. Ten patch 1.24 chociaż tak niewielki u wielu osób spowodował rózne problemy. Może tak samo jest i w tym przypadku. Jesli nie, to pozostaje ci tylko porada z posta wyżej.
 
A próbowałeś weryfikacji/naprawy w aplikacji GoG Galaxy?
Napisał w poście otwierającym, że nie używa Galaxy.

Z drugiej strony sciągnąć program i spróbować weryfikacji plików nie zaszkodzi. A przynajmniej nie powinno.
 
Last edited:
Najprostszą metodą jest wczytanie wcześniejszego zapisu rozgrywki i ponowne ukończenie zadania.
Na szczęście miałem zapis na krótko przed przybyciem do przeklętej posiadłości. Niestety wczytanie nie pomogło i każda próba kończyła się tak samo. Interakcja z kociołkiem i brak możliwości aktywacji interakcji z szafą (notka i skrót klawiszowy są wyświetlane).

Podpinałem nawet pada aby sprawdzić czy to coś da, ale problem nadal występuje.


Możesz też spróbować się cofnąć do wcześniejszej wersji gry. Ten patch 1.24
Po raz pierwszy problem wystąpił w wersji 1.22. Zainstalowałem 1.24 w ramach prób przeskoczenia problemu.


Z drugiej strony sciągnąć program i spróbować weryfikacji plików nie zaszkodzi
W instalatorze z GOG jest możliwość weryfikacji plików, którą przed ponowną instalacją wykonałem.


P.S: Piękne dzięki za udział w "tentegowaniu" :)
 
@1GurU9
Jeżeli masz możliwość to podeślij ten zapis, jeżeli na innym komputerze błąd również występuje to znaczy, że jest coś z savem i niestety prawdopodobnie jedynym rozwiązaniem będzie wtedy rozpoczęcie gry od nowa.
 
Bug podobny do tego z drabinami. Za pierwszym razem jak przechodziłem KiW też nie było interakcji z szafą.
Podejdź maksymalnie blisko szafy, przesuń mysz tak aby widzieć Geralda z góry i wtedy naciśnij klawisz interakcji, nawet wtedy gdy się on nie wyświetla. Dodatkowo możesz przypisać inny klawisz interakcji na jakiś czas, to też może pomóc.
 
Zamieszczone przez Rahl1988
Po aktualizacji do 1.30 w dlc Krew i wino nadal nie moge ukryć się w szafie w misji Pogłos proszę o pomoc ponieważ nie moge dalej iść głównym wątkiem dlc




Zamieszczone przez Revanche25
Wywal mody (jeśli jakieś posiadasz) i usuń pliki user.settings i user.settings.bak, (C:\Users\user\Documents\The Witcher 3), jeśli to nie pomoże usuń zawartość folderu bob (C:\GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt\DLC) i sprawdzić kompatybilność plików gry (wtedy powinno jeszcze raz pobrać pliki dla KiW).



Zrobiłem jak wyżej napisane błąd nadal jest poczym przeinstalowałem gre również to nic nie dało .... masakra prosze o rady
 
Z opóźnieniem, ale nie mniej serdecznie, dziękuję wszystkim za porady i wsparcie.

Zapis gry przetestowałem na komputerze żony oraz znajomego i za każdym razem występuje identyczny problem. Odpuściłem sobie dalszą grę i zagram jeszcze raz, od początku, kiedy znów ogarnie mnie głód na wiedźmina. Z racji iż używałem gry z modami, nie wykluczam iż to one coś pochrzaniły, a późniejsze ich odinstalowanie nie zmieni już uszkodzonego pliku z zapisem.

Pozdrawiam,
GurU
 
Top Bottom