[przygoda] I klątwa, i miłość, i zdrada

+
Nasza przygoda wygrała małe zestawienie przygód do Wiedźmina na największym niemieckim serwisie o grach: http://www.spieletipps.de/artikel/3244/6/
 
Fartuess said:
@R0bertS
Jeśli masz na myśli początek gry, to pogadaj z babcią i poleć na pola do kopalni.
Tak, właśnie chodzi mi o początek gry. Wchodziłem już ze 4 razy do kopalni i ubijałem tylko potwory a żadnej Idy tam nie było. Było tylko zawalone przejście którego nie dało się Aardem rozwalić. Gdzie ona jeszcze może być?
 
heh. To jest jeden z problemów spowodowanych tym, że podczas wczesnych prac nad fabułą scenarzysta nie pomyślał o tym, że gracz będzie chciał ciągle szukać Idy zamiast się wciągnąć w to jak go fabuła poprowadzi za rączkę. Ta przygoda niezbyt lubi gdy ktoś próbuje się wykoleić z torów którymi ona jedzie ;). A Ida znajdzie się potem sama pchnij questa głównego dalej po prostu.
 
Fartuess said:
A Ida znajdzie się potem sama pchnij questa głównego dalej po prostu.
Pchnij tego drugiego questa głównego, czyli Żyłę Złota, one są powiązane ze sobą.
Po ubiciu dużej kikimory, zapewne Idę można będzie znaleźć w wiosce.
 
Dziękuje za odpowiedzi. Aktualnie mam rozpoczęte 2 wątki: żyła złota i "i klątwa i miłość...". W żyle złota jest napisane, że muszę szukać kopalni na polach. Kiedy wchodzę do tej kopalni i ubijam potwory to nic się nie dzieje, żądnej wielkiej kikimory. Być może jest to związane z tym, że pomogłem jakiemuś gościowi przeciw karczmarzowi i po tym zdarzeniu zniknęło zadanie na potwory. Wychodzę z kopalni i nadal w kropce jestem.
 
R0bertS said:
Dziękuje za odpowiedzi. Aktualnie mam rozpoczęte 2 wątki: żyła złota i "i klątwa i miłość...". W żyle złota jest napisane, że muszę szukać kopalni na polach. Kiedy wchodzę do tej kopalni i ubijam potwory to nic się nie dzieje, żądnej wielkiej kikimory. Być może jest to związane z tym, że pomogłem jakiemuś gościowi przeciw karczmarzowi i po tym zdarzeniu zniknęło zadanie na potwory. Wychodzę z kopalni i nadal w kropce jestem.
Spróbuj zajrzeć za dnia do
jednego z korytarzy w kopalni -- nie tego, co są tory pod wagoniki, tylko tego drugiego korytarza.
 
Również dziękuję za świetną przygodę i masę pracy. Skończyłem ją, wyruszając
razem z Idą
na poszukiwania ukochanej. ;-)Fabularnie bym sobie jednak nie poradził, gdyby nie ten wątek. Kilkanaście razy używałem Google z zapytaniem: site:tw1.thewitcher.com intitle:klątwa TU-SZUKANE-SŁOWO :)Między innymi: dość szybko po rozpoczęciu gry "zawiesiłem się", nie mogąc zacząć żadnego nowego zadania. Chodziłem wszędzie, gadałem z każdym i nic. Sprawę ruszyło dopiero
udanie się do kopalni i wejście do niewidocznego korytarza
Fajny pomysł z furmanem, szkoda, że po wybraniu opcji "zaczekaj na mnie", nie można mu potem powiedzieć "a idź już sobie" ;-) Efekt był taki, że jak nie chciałem biegać z buta na pola, to zawsze zamawiałem tam i z powrotem, a jeśli i tak musiałem na pola wrócić, to kolejne 15 orenów i wycieczka tylko w jedną stronę.Podobnie jak ktoś wcześniej, wydałem kasę na miecz, a
potem tego żałowałem, bo nie stać mnie było na Ryśka...
Chętnie przejdę tę przygodę za jakiś czas, przydałby się jednak trochę bardziej spoilerowy poradnik, ciekaw np. jestem co trzeba zrobić, aby - jak wcześniej zdradziliście - Geralt
został aresztowany - zgaduję, że można tak wpaść mówiąc w środkowej części gry sołtysowi za dużo i ujawniając swoje kontakty z Muriettą?
 
Vroobelek said:
Również dziękuję za świetną przygodę i masę pracy. Fabularnie bym sobie jednak nie poradził, gdyby nie ten wątek. Kilkanaście razy używałem Google z zapytaniem: site:tw1.thewitcher.com intitle:klątwa TU-SZUKANE-SŁOWO :)Między innymi: dość szybko po rozpoczęciu gry "zawiesiłem się", nie mogąc zacząć żadnego nowego zadania. Chodziłem wszędzie, gadałem z każdym i nic. Sprawę ruszyło dopiero
udanie się do kopalni i wejście do niewidocznego korytarza
Dziękujemy za miłe słowa i uwagi. Faktycznie, na początku, przez pierwszych kilka faz może poruszamy się trochę po omacku ,a w kopalni ciemno :) i można
nie zauważyć tego bocznego korytarza
Jak testowałem grę po raz setny, to już nie zwracałem uwagi na pewne rzeczy, na które można zwrócić uwagę grając po raz pierwszy, podobnie inni testerzy :) Za to po zakończeniu wątku z potworami w kopalni przeważnie jesteśmy prowadzeni za rękę jeśli idzie o przebieg fabuły, może ze dwa-trzy momenty są później mniej klarowne.
Chętnie przejdę tę przygodę za jakiś czas, przydałby się jednak trochę bardziej spoilerowy poradnik, ciekaw np. jestem co trzeba zrobić, aby - jak wcześniej zdradziliście - Geralt
został aresztowany - zgaduję, że można tak wpaść mówiąc w środkowej części gry sołtysowi za dużo i ujawniając swoje kontakty z Muriettą?
Takie atrakcje to w zadaniu
Zaklęty krąg
Bardziej dokładny przewodnik w przygotowaniu, ale będzie dotyczył na razie tego wyżej wymienionego
, rozgałęzionego zadania pobocznego,
faktem jest, że dostępny teraz przewodnik jest dosyć ogólnikowy.
 
Zachęcam do głosowania na wiedźmińskie mody i przygody na ModDB. Wybieramy najlepszego moda roku 2011. Jeśli idzie o mody wiedźmińskie wybieramy spośród:

http://www.moddb.com/games/the-witcher/mods

Moją uwagę zwróciły przygody Corylei i "Rozdroża".

Jeśli komuś spodobała się przygoda "I klątwa, i miłość, i zdrada", można zagłosować na nią tu:

http://www.moddb.com/mods/and-a-curse-and-love-and-betrayal

gdzieś tak w połowie strony :)

Można oddać głosy na wiele modów i przygód.
 
Możesz oddać kilka głosów, więc tego typu rozmkinki nie mają sensu.
A i tak nie będę się spinał, by puścić Rozdroża przed zakończeniem głosowania ;)
 
Wybacz po prostu myślałem, że dysponuje jednym głosem, więc wolałem mieć tego typu rozkminke. Skoro Rozdroża nie wyjdą przed zakończeniem głosowania to oczywiście zagłosuje na I klątwa, i miłość, i zdrada. Uważam, że jest to najlepsza przygoda jaka dotychczas ukazała się do wiedźmina 1. Z zapowiedzi i materiałów promocyjnych do przygody Rozdroża wywnioskowałem, że tylko ona może konkurować ze wspomnianą wcześniej. Zatem jeśli nie zagram wcześniej w Rozdroża to według mnie w tym plebiscycie I klątwa, i miłość, i zdrada nie ma konkurencji.
 
Witam i na wstępie chciałbym podziękować twórcą i pogratulować tego moda. Jakie zmiany do silnika gry wprowadza ta przygoda? Zauważyłem że po zainstalowaniu jej znika problem tzw. pikselozy (poziomych i pionowych pasów) w dialogach na najwyższych ustawieniach oświetlenia w grafice. Czy może ktoś potwierdzić naprawę tego buga? Nie jestem pewien czy ten mod to naprawia, ewentualnie jest to sprawa drugiej przygody której miałem zainstalowaną jednocześnie tj. Rozdroża. ?
 
Przygoda nie wprowadza poprawek do silnika gry. Może był instalowany patch albo nowsze sterowniki, które usunęły pikselozę?
 
Z kim należy porozmawiać w zadaniu głównym w sprawie żony sołtysa, gadałem już z : sołtysem, barega, munkiem, przeszłem cała wieś i karczme i nikogo nie mogę już znalezć do rozmowy. Mam tylko nadzieje, że tą osobą nie jest młynarz po zadaniu tata dilera przestał ze mną rozmawiać.
 
Fantasta said:
Chyba można jeszcze porozmawiać z
Luisem w kopalni
Dzięki za pomoc, wkońcu go spotkałem i fabuła posuneła się do przodu.

Dziękuje za pomoc właśnie zakończyłem przygodę :) Szkoda tylko, że w moim zakończeniu Luisa powiesili.
 
Czy ktoś może mi powiedzieć: co należałoby zrobić żeby historia opisana w przygodzie zakończyła się pozytywnie ? Czyli żyjącym luisem.
 
Top Bottom