Resident Evil

+
Nawet nie wiedziałem że w demie da się znaleźć TMP !
Jest pewien warunek, otóż gdy dochodzimy do bramy wioski (tej co przy otwieraniu lecą głowy) to zanim otworzymy bramę musimy wyrzucić cały ekwipunek i wejść z niczym do wioski !

Dzięki temu przy dzwonnicy będziemy mieli zejścia w dół odsłonięte i będziemy mogli zejść po drabinie po TMP, a przy następnym rozpoczęciu dema od nowa będziemy mieli na starcie TMP
To nic... Najwyraźniej da się jeszcze God Mode włączyć na trybie Chainsaw, i do tego TMP z Infinite Ammo od początku.
 
Najwyraźniej da się jeszcze God Mode włączyć na trybie Chainsaw, i do tego TMP z Infinite Ammo od początku.
W opisie autor wspomina, że używa trainera, wiec zgaduje, że stąd nieskończoną amunicję i god mode ma.
 

Filmik pokazujący dbałość o detale twórców gry. Widać, że wzięli się za to odpowiedni ludzie, mający pasję i szacunek do oryginału. Ta sama ekipa zrobiła Resident Evil 2, który jest dla mnie remake'iem praktycznie idealnym. Jestem bardzo ciekaw, czy jakimiś cudem deweloperom jednak uda się przebić swoje poprzednie dzieło.

Nie mogę się doczekać.
 
Widać, że wzięli się za to odpowiedni ludzie, mający pasję i szacunek do oryginału. Ta sama ekipa zrobiła Resident Evil 2
Dlatego mam jeszcze jakas mala nadzieje ze nie wycieli Separate Ways, tylko po to by sprzedac oddzielnie.
 
Według Dusk Golema, Separate Ways wyjdzie dopiero po premierze jako większe, (i oczywiście że płatne) DLC.
A więc czarny scenariusz się (najprawdopodobniej) sprawdził, i teraz będzie trzeba im dodatkowo płacić za coś, co kiedyś było nagrodą za przejście gry.... JPRD, a miałem małą nadzieję że skoro Hunk i Tofu byli w RE2R na premierę, to i to będzie jako darmowy unlock.
Najpierw te lipne kostiumy z wersji Deluxe, a teraz to.
Nie pogniewałbym się gdyby dali jakieś płatne skiny do Najemników i na tym zarabiali, ale oczywiście woleli zagrać na nostalgii.
 
Last edited:
Widać dobre porównanie na przykładzie dema, wersja PC błyszczy z najlepszymi teksturami ze wszystkich wersji i śmiać mi się chce z wątku na steam gdzie znalazła się grupka która zarzuca wersji demo że ma słabsze tekstury niż RE4 HD mod... no szczerze wątpie.
Ale trzeba mieć troche Vramu na karcie u mnie demo dobijało do 15GB Vram.
 
wersja PC błyszczy z najlepszymi teksturami ze wszystkich wersji i śmiać mi się chce z wątku na steam gdzie znalazła się grupka która zarzuca wersji demo że ma słabsze tekstury niż RE4 HD mod... no szczerze wątpie.
A jak tam ci chodzi gra z RT? Mnie wywala błąd co jakiś czas, i nie jestem z tym sam.
 
A jak tam ci chodzi gra z RT? Mnie wywala błąd co jakiś czas, i nie jestem z tym sam.
Nie odpalałem z RT bo patrząc u kolegi to stwierdziłem że nie ma sensu RT przynajmniej w demie, żeby w dwóch kałużach zobaczyć odbicie, dobre sobie, bo RT w RE4R to jedynie odbicia... więc bidne to będzie i biorąc pod uwagę że bez RT demo potrafi mi siorbnąc pod 15GB to nie widzę sensu w pelnej wersji.
Podobnie zresztą wypowiedzieli się w DF nt. RT w RE4R
W samej wiosce róznica jest marginalna i nie warto włączać, jedyny ratunek dla sensu korzystania z RT to zamek i tam ewentualnie odbicia może zrobią jakąkolwiek róznicę, bo jeżeli będzie jak w wiosce to RT będzie po prostu śmiechowa opcja.

Fatal error nigdy nie miałem, a to po prostu niewystarczająca ilość Vram, jak widać bez RT gra ma apetyt na Vram (jak każdy resident na tym engine, ten silnik tak po prostu ma) więc i pewno dlatego nie ma w RE4R bardziej kompleksowego RT bo i by z takim rozwiązaniem to i 24GB na 4090 było by mało.
 
Last edited:
Dobra RE4R co nieco ograny.

Widać wiele drobnych zmian w stosunku do oryginału, spinele nie sprzedajemy już za pessos ale przydają się na wymianę!
a to wymienimy sobie na Punishera, albo zółty klejnocik lub żólte ziele.
Ogólnie lokacje nie są 1:1 takie same kubek w kubek ale trzyma to się dość wiernie oryginału.
Optymalizacja wydaje mi się że jest nawet lepsza niż w demie, widac chodzi to trochę szybciej.
Jeżeli komuś przeszkadza że nie ma DLSS w grze to już pojawił się mod podmianka z FSR na DLSS
 
Dzisiaj zacząłem grać po południu i nie odłożyłem pada póki mi się w nim całkiem bateria nie rozładowała 8 h później. Chociaż czwórkę bardzo lubię, nigdy nie była to moja ulubiona cześć, ale remake wkręca okropnie. Czas przelatuje przez palce. Grafika, dialogi, sterowanie, gunfeel, dodatkowa zawartość, SI przeciwników, wszystko lepsze niż w oryginale.

I pomyśleć, że nie tak dawno przecież cała franczyza była w głębokim kryzysie.

E:

Zapomniałbym o najważniejszym. Można spać spokojnie.

1871aadecd854-screenshotUrl.jpg

1871aad973f81-screenshotUrl.jpg
 
Last edited:
Ja tylko powiem jedno.
Co oni zrobili z Adą !
Znaczy zmienił się VA postaci, teraz jej głos to tak pasuje jak pięść do nosa i za każdym razem jak ją słyszę to mam w głowie zgrzyt, zupełnie inna barwa glosu, nie pasująca do takiej drobnej Ady.
Jeżeli juz nie było możliwości zatrudnienia tej samej aktorki głosowej, trzeba było szukać podobnego głosu !
 
Ja tylko powiem jedno.
Co oni zrobili z Adą !
Znaczy zmienił się VA postaci, teraz jej głos to tak pasuje jak pięść do nosa i za każdym razem jak ją słyszę to mam w głowie zgrzyt, zupełnie inna barwa glosu, nie pasująca do takiej drobnej Ady.
Jeżeli juz nie było możliwości zatrudnienia tej samej aktorki głosowej, trzeba było szukać podobnego głosu !
Hah, mi się od pierwszego trailera jej głos nie spodobał, i widzę coraz więcej głosów po premierze na nie.
Mam wrażenie że wzięli ją tylko dlatego że w ostatnim aktorskim filmie zagrała Adę, i koniecznie chcieli by tym razem dubbingowała ją azjatka.
Aktorka z RE2R pisała na socjalach że nie poproszono ją o powrót, więc coś jest na rzeczy, patrząc na inne głupie decyzje Capcomu, próbujące egzekwować "Zachodnie Standardy".
Również uważam że jak koniecznie chcieli aktorkę tej samej rasy, to powinni dobrać kogoś pasującego lepiej do roli.
 
Last edited:
Zastanawiałem się nad kupnem RE4 Remake, ale się wstrzymałem, bo ostatnie dwa Residenty mnie nie zachwyciły. RE3 Remake był IMO za krótki i zbyt przycięty w porównaniu do oryginału, do Village z kolei po jednokrotnym ograniu nie chce mi się wracać ze względu na dziwaczne tempo rozgrywki i rozkrok w jakim stoi gra. Nie chcę mówić, że jak coś do wszystkiego, to jest do niczego, bo bez przesady, ale jednak Village sprawiał w moich oczach wrażenie jakby miał problem z określeniem się dla kogo ma właściwie być i z jakiś mocno horrorowych klimatów przechodziliśmy błyskawicznie do walk z hordami wrogów czy transformersem.

Do oryginalnego Resident Evil 4 mam stosunek ambiwalentny, z jednej strony uważam, że to naprawdę świetna gra, a z drugiej nie mogę przeżałować, że od klasycznego survival horroru seria przeszła w taki styl rozgrywki, co skończyło się katastrofa pod postacią RE6. No i jednak po mocnym, klimatycznym mimo wszystko początku w wiosce, każdy kolejny rozdział to dla mnie pochyła w dół, aż do wyspy (i znienawidzonego przeze mnie etapu z
helikopterem i atakiem na jakby bazę.

Lepszy ten remake niż Village? Albo - zaryzykuję - od oryginalnej czwórki?
 
Lepszy ten remake niż Village? Albo - zaryzykuję - od oryginalnej czwórki?
Lepszy nie ma tu tego co najbardziej doskwierało choćby w RE3 czyli wyciętego kontentu.
Tutaj nic nie wycięli, a wręcz dodali.
W zasadzie w głowie mam jedną rzecz jako ta która wyleciała ale nie jestem pewny, może po prostu tak przeprojektowano tamten etap.
Jedyne do czego naprawdę moge się przyczepić to VA Ady, to naprawdę słabo wyszło.
 
Top Bottom