Resident Evil

+
Capcom chwali się że dodał co nieco nowej zawartości, ale nic nie wiadomo czy ta nowa zawartość dotyczy tylko podstawowej rozgrywki, czyli scenariuszy dla Leona i Claire czy też Hunk i Tofu zwiedzą tym razem więcej.

Biorąc pod uwagę zmiane w mechanice noża, to ciekawe jak to będzie w przypadku Tofu wygladać, czy jego nóż będzie niezniszczalny, czy zastosują zmiane formuły?
 
Capcom chwali się że dodał co nieco nowej zawartości, ale nic nie wiadomo czy ta nowa zawartość dotyczy tylko podstawowej rozgrywki, czyli scenariuszy dla Leona i Claire czy też Hunk i Tofu zwiedzą tym razem więcej.

Jedyną nową potwierdzoną lokacja jest sierociniec. Wiadomo tez, ze będzie związana z sekcją gdzie sterujemy Sherry.
 
Nawet nawet, ale wole oryginalną wersje, jednak osoby zaczynające znajomość z RE2 od remake'u z nową ścieżką nie powinny narzekać

 
Last edited:
Też wolę oryginał. A jak już mowa o muzycznych tematach saferoomów, to o dziwo najlepszy moim zdaniem jest ten z RE7.

 
Hype rośnie to i powstają takie materiały


Post automatically merged:

Capcom własnie ujawił że poza 4th Survivor i Tofu Survivor znajdzie się jeszcze jeden dodatkowy tryb, a mianowicie

The Ghost Survivors
Wiadomo na razie o dwóch postaciach w tym trybie Robercie Kendo i Katherine (córka burmistrza Raccon City) całkiem możliwe że jest tych postaci więcej.
Cała rozgrywka jest podobno w części losowa, ? (Capcom nie wykłada wszystkich kart na stół)
Będziemy zbierać punkty za rozgrywkę i coś zakupywać (oby nie było micro$$$)

https://www.eurogamer.pl/articles/2019-01-22-resident-evil-2-recenzja

recenzja od Eurogamer polska

i od GOL
https://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=13174 9/10
 
Last edited:
Na tą chwilę:

  • PS4 51 recenzji - 91
  • Xbox One 13 recenzji - 94
  • PC 11 recenzji - 88
 


Ich zdanie często pokrywa się z moim ciekawe jak będzie w przypadku RE2.


Artykuł o ghost survivors
https://mspoweruser.com/resident-ev...new-mode-after-launch-alongside-new-costumes/

Takiej recenzji jak na gram.pl właśnie mi brakowało, recenzji która porówna ścieżki dźwiękowe, nową i oryginalną

https://www.gram.pl/artykul/2019/01/22/resident-evil-2-2019-recenzja-wiecej-niz-remake.shtml

Z recenzji wynika że nowy soundtrack nie jest zły, ale pierwowzór był lepszy, i za to poleciał minus (bo za Deluxe trzeba dopłacić)
Dziwne nieścisłości, w recenzji Gram.pl piszą że nie ma zapping systemu i podziału na scenariusze A/B a zdjecia z neta ludzi co ukończyli mówią co innego



Update: Właśnie około 11. odebrałem kluczyk z GMG więc taka informacja dla kogoś może kto czeka na klucz z GMG, zaczęli rozsyłać klucze.

 
Last edited:
Co się nawalczyłem ze stutterem to moje, chodzi nie idealnie ale przynajmniej na razie nie ma stutteru, tylko ewentualnie spadnie coś tam.

Zdecydowałem się grać po staremu czyli obecnie jako Hardcore, gdzie stan zapisywania gry mamy ograniczony do zużywania szpulek, zombie są wytrzymale (w zasadzie nie da się czyścić absolutnie wszystkiego, musimy się decydować bo nie rzadko taki normalny zombie pada po 10-12 kulkach, a jedno jego ugryzienie to natychmiast stan krytyczny bliski śmierci.

Aby historia zatoczyła koło jak mówiłem zdecydowałem się grać Claire



Wyższy poziom trudności zdecydowanie podkręca stan zagrożenia, bo zginąć można ekspresowo, no i trzeba liczyć każdą kulke nie przelewa się amunicji jak w demie.
 
Dziś niestety pograłem tylko 5 h, oczywiście Claire. Soundtrack nowy vs stary ocenię jak skończę pierwszy scenariusz (bo złamałem się i kupiłem dlc - dranie żerują na mojej nostalgii).

Sama gra to cud miód i orzeszki. I lody waniliowe z wisienką na torcie.

Gra się kapitalnie, do tej pory nie potrafię wyjść z podziwu, jakim cudem zmieniając tak wiele, tak idealnie udało się odtworzyć feeling dwójki. Do tego gra jak na dzisiejsze standardy zajmuje śmiesznie mało miejsca, wygląda przepięknie, brzmi fantastycznie, w ciągu w/w 5 h nie trafiłem na żaden błąd (włączając w to gliche), zwyczajnie bajka.

Jeśli gra utrzyma poziom (a wszystko na to wskazuje), to choć dopiero styczeń, będzie to mój główny faworyt do GOTY 2019.



E:

I teraz po cichu liczę na to, ze historia się nie powtórzy. Remake pierwszego Residenta, tez miał niesamowite oceny i pozytywny feedback, ale sprzedał się bardzo słabo, co w połączeniu z sukcesem nastawionych na akcję filmów sprawiło, że seria skręciła wraz z czwórka w kierunku akcji.
 
Last edited:
Poprzednia część miała jednak nieco słabsze oceny, a teraz dodatkowo hype jest o wiele większy. Widzę zresztą po sprzedaży u siebie w sklepie. Jedynka przewinęła się kilka razy od premiery, dwójkę natomiast wyprzedaliśmy wszystkie kopie już dzisiaj. Od kilku dni non stop telefony i wiadomości na facebooku z pytaniem czy przypadkiem już nie mamy. Kolejną rzeczą jest jakość gry. Poprzedni Resident może i zaliczył sporo zmian i poprawek, ale nie będąc fanem serii to patrząc z boku wyglądało po prostu jak odświeżona stara gra. Dwójeczka wygląda jak nowoczesny produkt na miarę 2019 roku. Dochodzi do tego niezła kampania marketingowa i wersja demonstracyjna. Myślę więc że sprzedaż będzie wysoka.

bo złamałem się i kupiłem dlc - dranie żerują na mojej nostalgii

Już jest jakiś płatny dodatek?
 
Gra nie ma mikropłatności, a w zapowiedziach darmowe dodatki, ale jak widać zawsze się musi trafić łyżka dziegciu :cautious:
Deluxe to głównie wszyscy biorą ze względu na oryginalną ścieżke dźwiękową, nie mam pojęcia czy to jej zasługa ale przy odpalaniu gry oczywiście też mamy te znakomicie wypowiadane R-E-S-I-D-E-N-T E-V-I-L TWooooo,
@Nars Nie wiem czy zwórciłeś uwagę, ale nie tylko kawałki są oryginalne, lecz również wszystkie dzwięki interfejsu, latania po menu.

Dziady (zombie) są pieruńsko wytrzymałe no i te jedno dziabnięcie i już życie na agrafce nie ma jak to ciągła adrenalina, chociaż bardziej mnie przerażają żenskie zombie... bo potrafią drzeć się zdecydowanie głośniej.

Jak zobaczyłem sobie ceny na steam ile capcom woła za dokupienie z osobna za stroje i podkład muzyczny to mi gały z orbit wyskoczyły, człowiek za wszystko dopłacił więcej 6 funciaków (czyli niecale 30zl a i tak miał wyrzuty ze Capcom strzyże) a tu na steam ZA KAŻDY strój z osobna 12.50zł oraz za scieżke dźwiękową, Capcom nieładnie tak zarabiać na sentymencie.
 
Ja też. Poprzednikiem dwójki jest jedynka jak podpowiada matematyka :p

Zmyliło mnie wspomnienie, jakoby poprzednia cześć miała słabsze noty. Nie miała. :p

E:

@Nars Nie wiem czy zwórciłeś uwagę, ale nie tylko kawałki są oryginalne, lecz również wszystkie dzwięki interfejsu, latania po menu.

Nie zauważyłem. Gram na nowym ost. Jak przejdę grę Claire, to zmienię na oryginalny grając Leonem.
 
Zmyliło mnie wspomnienie, jakoby poprzednia cześć miała słabsze noty. Nie miała. :p

Resident Evil HD ma w tej chwili 83% na Metacriticu, Resident Evil 7 - 86%, Resident Evil 2 - 91%. Oceny od graczy przy każdej z tych trzech gier są podobne do ocen krytyków. Jasne, nie jest to wielka różnica, bo raptem tylko kilka procent, ale jednak. Oczywiście oceny dwójki mogą z czasem spaść.

Capcom nieładnie tak zarabiać na sentymencie.

Nie takie rzeczy robili. Swojego czasu była niezła afera z którymś Street Fighterem kiedy okazało się że dodatkowe postacie są już na płycie z grą, a kupując DLC jedynie odblokowujemy je.
 
Resident Evil HD ma w tej chwili 83% na Metacriticu, Resident Evil 7 - 86%, Resident Evil 2 - 91%. Oceny od graczy przy każdej z tych trzech gier są podobne do ocen krytyków. Jasne, nie jest to wielka różnica, bo raptem tylko kilka procent, ale jednak. Oczywiście oceny dwójki mogą z czasem spaść.

No widzisz, Ty piszesz o reedycji remake'a (he he) na PC, a ja o oryginalnym remake'u na Gamecube'a. Średnia na MC 91.
 


Jak się dobrze sprzeda to Capcom będzie musial dotrzymać słowa i zrobić remake RE3: Nemesis na podobnych warunkach, bo takie coś Capcom obiecał, nie napracowali by się strasznie bo z połowe mają już gotową po pracach nad dwójką.
 
Jak się dobrze sprzeda to Capcom będzie musial dotrzymać słowa i zrobić remake RE3: Nemesis na podobnych warunkach, bo takie coś Capcom obiecał, nie napracowali by się strasznie bo z połowe mają już gotową po pracach nad dwójką.

Mnie ta cała idea remake'u trójki mocno martwi. Widzę sens wydawania zasobów, zatrudniania ludzi i poświęcania czasu na odświeżanie gry wybitnej. Takiej jak RE2. Niestety, RE3 grą wybitną nie jest. W gruncie rzeczy, to taki se zbitek kodu. Jasne, można by próbować ją "naprawić", ale wydaje mi się, że takie podejście wymagałoby tak wielkich zmian, ze trójka byłaby tylko z nazwy.

Zdecydowanie bardziej bym preferował, gdyby Capcom się zabrał np. za Codname Veronica.

BTW:

Pamiętam doskonale, jak pierwszy raz zobaczyłem intro z lickerem w RE2:


Jak jakość grafiki zmiotła mnie z powierzchni ziemi i jak się człowiek zastanawiał, czy gry będą w stanie kiedykolwiek osiągnąć taką jakość w rozgrywce. :D
 
No ja jeszcze poza Residentami bardzo bym sobie życzył remake Dino Crisis, to było by coś równie pięknego.

Wracając do tematu, wychodzi że marka Resident Evil jest na fali skoro wychodzą takie newsy

https://www.ign.com/articles/2019/01/25/resident-evil-netflix-series-reportedly-in-the-works
Post automatically merged:

Patrząc na liczbe grających aktualnie na steam w RE2, można śmiało twierdzić że sprzedaż musi być dobra

liczba graczy w okolicach 74k to bardzo dobry wynik, RE7 dla porównania oscylował w granicach makrymalnie 18k graczy
 
Last edited:
Patrząc na liczbe grających aktualnie na steam w RE2, można śmiało twierdzić że sprzedaż musi być dobra

liczba graczy w okolicach 74k to bardzo dobry wynik, RE7 dla porównania oscylował w granicach makrymalnie 18k graczy

Bardzo się bałem o wynik i jednocześnie trzymałem kciuki. Myślę, że można już jednak spokojnie mówić o dużym sukcesie. Pierwsze miejsce w UK, świetna sprzedaż na konsolach (szczególnie PS4), czy zabawna pozycja na Steamie w zeszłym tygodniu:

  1. Resident Evil 2(*)
  2. Resident Evil 2(*)
  3. Resident Evil 2(*)
  4. Monster Hunter World
  5. Resident Evil 2(*)
  6. PlayerUnknown’s Battlegrounds
  7. Battlefleet Gothic: Armada II
  8. Rainbow Six Siege
  9. GTA V
  10. Ace Combat 7: Skies Unknown
*Różne edycje gry, Steam potraktował je jako odrębne pozycje.

Byłoby super fajnie, jakby RE2:R koniec końców pokonało wynik RE6, by symbolicznie pożegnać tamten absurdalny okres w życiu franczyzy.
 
Top Bottom