Schirru - Pomysły

+
schirru-1-990x516.jpg

Kolejny po Aglais temat do przedyskutowania konkretnych zastosowań dla karty. Tak jakoś pomysł zrodził się w głowie po dyskusji z @Lexor
Jakie są wasze pomysły na Schirru w praktyce? Karta za 9 prowizji, 3 siły, umiejka z zapałem i rozkazem zabij tę jednostkę i wszystkie inne o tej samej sile.
Można nim wykosić połowę albo i całą planszę przeciwnika, albo totalnie go spaprać i nic nie ugrać.
Podzielcie się swoimi pomysłami i obawami co do tej karty :)
1. Jak, czym i o ile go wzmacniać - handbuff czy po wyłożeniu na blat
2. Przeciwko jakim celom go hodować? Np. elfi swarm z czatowniczej zasadzki tuż przed zagraniem przez przeciwnika Isengrima. Ale może jednak jest coś jeszcze?
3. Jak zminimalizować straty własne, tak żeby Schirru nie popsuł nic swojego?
Pogadajmy ;)
 
Last edited:
Coś wspaniałego :)

Ewidentnie Schirru jest stworzony pod Taktykę Partyzancką. Ta umiejka lidera wzmacnia go o 2. Czyli możemy ustawić go na 5, czasem jeśli trzeba to na 7.

Co jednak zrobić jeśli przeciwnikowi przeważają jednostki z o sile = 4? Artefakt Łuskowa Tarcza, który wzmacnia o 1 co turę? Imho totalnie nieopłacalna inwestycja. Franciszek Bedlam? Pod warunkiem, że to Schirru jest najsłabszy na ręce.

Istnieje jeszcze jedna opcja, ale trzeba mieć fart - Zew Lasu wyciągnie nam Schirru z talii i wzmocni o 1.

Co zrobić jeśli przeciwnik zawalił stół jednostkami o mocy 6? Tutaj znów mamy niewiele opcji. Mikstura grom oddająca jeden ładunek, tylko to przychodzi mi do głowy.

Skoro trudno sprawić by Schirru miał parzystą siłę to może łatwiej sprawić by to przeciwnik miał nieparzystą. Stąd nieodzowną towarzyszką w każdej talii z Schorru powinna być Toruviel, która chlasnie cały rząd o 1 pkt w dół. Można bawić się Mistrzowską Włócznią, ale wg mnie to strata czasu, nerwów i prowizji, bo ten artefakcik strzela tylko 1 x na turę, a to daje przeciwnikowi szansę na wzmocnienie. Inną kartą, która spokojnie mogłaby towarzyszyć naszemu zabijace byłaby Milaen. Zagranie do tylnego szeregu i strzał w 4 przeciwników.

Jakie korzyści płyną z posiadania Schirru i Itliny? Ano, Schirru wzmocniony do 7 jest gotową receptą na odstrzelenie obrońców z frakcji Królestw, Nilfgaardu i Potworów :)
 

W tym pliku masz talię z schirru, która obecnie jest najlepszym rozwiązaniem. Do tego to talia, która grali uczestnicy w kwalifikacjach. Na ladderze sprawdza się również dobrze. Nie szukał bym żadnej innej alternatywy, ta jest najlepsza.
 
Top Bottom