Skórka pokutnika - dodanie głosów.

+
Heja. Kiedyś w jakieś paczce czy w dodatku do zdobycia był czerwony oraz zielony pokutnik. Przypomniałem sobie o nim przypadkiem i z chęcią bym go sobie dodał do którejś talii jako lidera, niestety nie posiada on głosów. Wydaje jedynie jazgot (...).

Tymczasem, z tego co zauważyłem na stronce the voice of gwent, jego karta ma cały pakiet głosów, zarówno w wersji polskiej jak i angielskiej. Czy nie dałoby się ich podpiąć pod skórkę lidera? Można by go od razu wrzucić do sklepu, na pewno by się wtedy wielu chętnych na niego znalazło.


Nawet dopasowałem dosyć sensownie głosy:
Pogróżka #3745 - "Przede mną się nie ukryjesz"
Przechwałka #3744 - "Jest zbrodnia, jest też kara"
Pomyłka #3746 - "Nadszedł czas pokuty"
Pochwała #3743 - "Prawda zawsze wyjdzie na jaw"
Niecierpliwość #3742 - "Wielkie są twe winy"
Podziękowanie - obecny jazgot (...)

W wersji angielskiej też w miarę pasuje.
Pozdrawiam

Zrzut ekranu (13).png
 
Kto by się przejmował takimi didaskaliami.. A na poważnie to szkoda, powinni dorobić aktualizację do niego.
Poza tym Na podanej przez Ciebie stronce sporo kart ma więcej kwestii rozmieszczenia, niż faktycznie występujące w grze, np. nigdy nie usłyszałem od Janka "Mleko! Szyszka! Ślimak! Trusia! Koszyczek! Bździna! Ha! Jak to brzmi!"
 
Nie umiem wybrać "linka" do konkretnej karty, jest tu: https://gwent.one/pl/beta/
Wiem, że to dźwięki z bety, nie rozumiem tylko dlaczego niektóre miały zostać wykasowane (swoją droga nie pamiętam czy w becie Janek miał taką kwestie).
 
Nie umiem wybrać "linka" do konkretnej karty, jest tu: https://gwent.one/pl/beta/
Wiem, że to dźwięki z bety, nie rozumiem tylko dlaczego niektóre miały zostać wykasowane (swoją droga nie pamiętam czy w becie Janek miał taką kwestie).
Najwyraźniej miał, takich przykładów jest więcej gdzie usunięto bądź zmieniono jakieś dźwięki. Z czego to wynika nie wiadomo. Generalnie to ta strona bardzo dobrze pokazuje aktualne kwestie w grze.
 

Lexor

Forum veteran
Myślę, że ograniczenie ilości mówionych kwestii padających przy rozmieszczeniu mogło wynikać z podobnej przyczyny co zauważalne pogorszenie jakości grafik na kartach: zmniejszenie na bieżąco zajmowanej przez grę ilości pamięci - tak, aby gra mogła odpalić się również na "słabszych" modelach urządzeń mobilnych, do czego była przez jakiś czas przygotowywana.
 
Myślę, że ograniczenie ilości mówionych kwestii mogło wynikać z podobnej przyczyny co zauważalne pogorszenie jakości grafik na kartach: zmniejszenie na bieżąco zajmowanej przez grę ilości pamięci - tak, aby gra mogła odpalić się również na "słabszych" modelach urządzeń mobilnych, do czego była przez jakiś czas przygotowywana.
To wytłumaczenie miałoby sens w przypadku gdyby wszystkie karty były "obcinane" z dźwięku wg jakiegoś schematu. Tymczasem wiele z nich jeśli nie większość ma po 5 dialogów, niektóre nawet 7 a taki Janek tylko 3. Co więcej są karty, którym dodano kwestie względem bety Część zmian wynika z powodu umów ale w przypadku Janka jak i wielu innych kart nie ma prostego wytłumaczenia.
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
"Schematem" mogło być przeznaczenie określonej maksymalnej wielkości zestawu kwestii mierzonej w bajtach, a nie w ich ilości.

Kolejna rzecz, która mogła wystąpić (i o której wspominasz), to kwestia praw autorskich / zawartości umów podpisywanych z aktorami głosowymi - one czasem bywaja źle utworzone i potem są takie dziwnie konsekwencje (np. jakiś konkretny aktor mógł się zgodzić na wykorzystanie określonej ilości kwestii przez jakiś czas, a potem musieli podpisać z nim kolejną umowę, więc podpisali, ale na mniejszą ilość żeby "zaoszczędzić").
 
Last edited:
"Schematem" mogło być przeznaczenie określonej maksymalnej wielkości zestawu kwestii mierzonej w bajtach, a nie w ich ilości. Kolejna rzecz, która mogła wystąpić, to kwestia praw autorskich / zawartości umów podpisywanych z aktorami głosowymi.
Tak o umowach wspomniałem. Natomiast co do ograniczania zawartości audio na rzecz dostosowania do mobilek to takiego schematu dostrzec w plikach gry nie można. Kolejne karty dochodzą i tych ścieżek jest coraz więcej a ilośc kart, którym je usunięto jest bardzo znikoma. Jak już wspomniałem sa i takie którym dodano ściezki.
 
Zdążyłem trochę przeedytować wypowiedź w kwestii umów - tak aby wyraźniej wytłumaczyć, o co tu może chodzić.

Ten fakt, że kart jest coraz więcej, raczej nie ma znaczenia. Gra z dużym prawdopodobieństwem ładuje do bieżącej pamięci tylko te, które są w aktualnie granych taliach, a ta ilość w pojedynkach pozostaje w zasadzie określona i niezmienna - choć muszę teraz przyznać, że ciekawi mnie, co by było gdyby "ktoś mobilny" z urządzeniem, które ledwo spełnia wymagania sprzętowe, zrobił sobie olbrzymią talię (z maksymalną ilością niepowtarzających się i najtańszych kart) i spróbował nią zagrać: czy zauważyłby różnicę w płynności rozgrywki? :smart:
 
Last edited:
Top Bottom