Szukam moda / Proponuję moda

+
Udało mi się znaleźć sposób na dodanie schowka w odpowiednim miejscu.
Geralt w Szałwi i Rozmarynie ze skrzynią.jpg

Zmodyfikowałem moda w którym autor dodaje dodatkowe schowki do gry. Jeszcze nie doszedłem jak usunąć starą skrzynię.
LINK

EDIT: Już usunąłem skrzynię ze sceny w Kameleonie.
 
Last edited:
Scripts.png

Post automatically merged:

Proszę powiedzcie mi tylko, czy robię to poprawnie ? Naczytałem się masę tematów i podobno te konflikty muszą występować, ale dopóki nie są w zakładce " Merges " to wszystko gra, wystarczy tylko ustawić priorytet dla jednego z modów, tak tutaj pomiędzy HD REWORKED a TURBOLIGHTNING dałem priorytet HD, a tekstury które sie nie zgadzały pomiędzy Ghost mode a HD, dałem priorytet na HD.
Czy w tym momencie mody będą działać ? Gra się odpala, ale nie chce zaczynać dopóki nie zainstaluję reszty modów. Potrzebuje tylko wiedzieć, czy ten bordowy/fioletowy kolor napisów oznacza że będzie działać ?
Post automatically merged:

+ po czym mogę poznać że dany mod działa ? O ile HD reworked widzę w ustawieniach, o tyle STML i GHOST mode nie bardzo. Jak mogę mieć pewność że te mody działają i są poprawinie zainstalowane ?
 
Last edited:
Są jakieś mody na wyłączenie psucia się ekwipunku i likwidację ograniczeń poziomowych ekwipunku? Te co są nie działają z obecną wersją. Może coś nowego wyszło?
 
View attachment 11235967
Post automatically merged:

Proszę powiedzcie mi tylko, czy robię to poprawnie ? Naczytałem się masę tematów i podobno te konflikty muszą występować, ale dopóki nie są w zakładce " Merges " to wszystko gra, wystarczy tylko ustawić priorytet dla jednego z modów, tak tutaj pomiędzy HD REWORKED a TURBOLIGHTNING dałem priorytet HD, a tekstury które sie nie zgadzały pomiędzy Ghost mode a HD, dałem priorytet na HD.
Czy w tym momencie mody będą działać ? Gra się odpala, ale nie chce zaczynać dopóki nie zainstaluję reszty modów. Potrzebuje tylko wiedzieć, czy ten bordowy/fioletowy kolor napisów oznacza że będzie działać ?
Post automatically merged:

+ po czym mogę poznać że dany mod działa ? O ile HD reworked widzę w ustawieniach, o tyle STML i GHOST mode nie bardzo. Jak mogę mieć pewność że te mody działają i są poprawinie zainstalowane ?
W zakładce 'Conflicts' są pokazane konflikty jakie program znalazł. W 'Merges' są te konflikty, które program naprawił, a naprawia je wtedy gdy w zakładce 'conflicts' je "zaptaszkujesz" i naciśniesz'Create merge'.
Te konflikty, których program nie potrafi naprawić nie można zaznaczyć.
Właściwie najważniejsze jest usunięcie konfliktów i połączenie skryptów, bo gra może nieprawidłowo je skompilować i się nie uruchomić lub działać nieprawidłowo.
Post automatically merged:

Są jakieś mody na wyłączenie psucia się ekwipunku i likwidację ograniczeń poziomowych ekwipunku? Te co są nie działają z obecną wersją. Może coś nowego wyszło?
Sprawdź 'GOD MODE' program ma sporo możliwości konfiguracyjnych, można też znieść ograniczenie poziomu ekwipunku.
 
Last edited:
Udało mi się zainstalować większość modów po tytanicznej walce, jestem na ostatniej prostej...lNie mam siły bawić sie juz w płaszcz geralta z filmiku " killing monsters ", zadowalam się zwykłym płaszczem, który przenika się z broniami i płotką, spróbuje jak bede grał 2 raz z innymi modami.

Moje pytanie, bo siedzę nad tym pół dnia... zainstalowałem ( meadows, mod od trawy ) + wteaks ( sam mogę ustalać grafikę ) Kiedy byłem już szczęśliwy i wydawało mi się, że wreszcie zagram, okazało się, że w zakładce " grafika " nie ma opcji " hulk hogan textures " w sensie tej opcji, żeby HD reworked ustawić, myślałem że padnę... Załączam screena, co teraz mam pokazane jako najwyższe. Błagam, niech mi ktoś podpowie, czy HD reworked zawiera się w tym " ultimate " czy po prostu nie czyta mi moda HR reworked... wysiadam już psychicznie z tym modowaniem,a le nie chce się poddać, bo jestem na ostatniej proste... bardzo proszę o odpowiedź... ustawiłem priorytet dla HD reworked jako 1, a dla meadows 0 tak jak w instrukcjach, nie rozumiem dlaczego nie widzę w " Jakość tekstur " opcji " Halk Hogan HD textures ".....
grafika.png

Post automatically merged:

W zakładce 'Conflicts' są pokazane konflikty jakie program znalazł. W 'Merges' są te konflikty, które program naprawił, a naprawia je wtedy gdy w zakładce 'conflicts' je "zaptaszkujesz" i naciśniesz'Create merge'.
Te konflikty, których program nie potrafi naprawić nie można zaznaczyć.
Właściwie najważniejsze jest usunięcie konfliktów i połączenie skryptów, bo gra może nieprawidłowo je skompilować i się nie uruchomić lub działać nieprawidłowo.
Post automatically merged:


Sprawdź 'GOD MODE' program ma sporo możliwości konfiguracyjnych, można też znieść ograniczenie poziomu ekwipunku.
Zaraz, czyli Ty chcesz mi powiedzieć, że to co jest na screenie, który teraz zamieszczam, to wszystko są nierozwiązane konflikty które powodują niewłaściwe działanie gry ? One mają kolor jakby fioletowy, kiedy instalowałem mody, były na czerwono, więc zmieniałem priorytety aż wszystkie stały się fioletowe, a gra się odpala i działa. Proszę popraw mnie jeśli źle rozumuję, bo siedzę nad tymi modami kilka dni i już jestem na dnie psychicznym...
 

Attachments

  • conflicts.png
    conflicts.png
    203.9 KB · Views: 31
Last edited:
Udało mi się zainstalować większość modów po tytanicznej walce, jestem na ostatniej prostej...lNie mam siły bawić sie juz w płaszcz geralta z filmiku " killing monsters ", zadowalam się zwykłym płaszczem, który przenika się z broniami i płotką, spróbuje jak bede grał 2 raz z innymi modami.

Moje pytanie, bo siedzę nad tym pół dnia... zainstalowałem ( meadows, mod od trawy ) + wteaks ( sam mogę ustalać grafikę ) Kiedy byłem już szczęśliwy i wydawało mi się, że wreszcie zagram, okazało się, że w zakładce " grafika " nie ma opcji " hulk hogan textures " w sensie tej opcji, żeby HD reworked ustawić, myślałem że padnę... Załączam screena, co teraz mam pokazane jako najwyższe. Błagam, niech mi ktoś podpowie, czy HD reworked zawiera się w tym " ultimate " czy po prostu nie czyta mi moda HR reworked... wysiadam już psychicznie z tym modowaniem,a le nie chce się poddać, bo jestem na ostatniej proste... bardzo proszę o odpowiedź... ustawiłem priorytet dla HD reworked jako 1, a dla meadows 0 tak jak w instrukcjach, nie rozumiem dlaczego nie widzę w " Jakość tekstur " opcji " Halk Hogan HD textures "..... View attachment 11236225
Post automatically merged:


Zaraz, czyli Ty chcesz mi powiedzieć, że to co jest na screenie, który teraz zamieszczam, to wszystko są nierozwiązane konflikty które powodują niewłaściwe działanie gry ? One mają kolor jakby fioletowy, kiedy instalowałem mody, były na czerwono, więc zmieniałem priorytety aż wszystkie stały się fioletowe, a gra się odpala i działa. Proszę popraw mnie jeśli źle rozumuję, bo siedzę nad tymi modami kilka dni i już jestem na dnie psychicznym...
Tak, to po lewej to nierozwiązane konflikty, które powinno się scalić, jeśli program to umożliwia.
Ustawiłeś priorytety więc gra bierze pod uwagę ten ważniejszy wpis (pogrubiony) ignorując pozostałe.
Dlatego skrypty należy scalać, by działały one we wszystkich modach.
 
Last edited:
Usunąłem wszystko i pobieram 3 raz xDDD

Czy ktoś może rzucić na to okiem ?

Mam tutaj listę kilkudziesięciu modów, gość w plikach wrzuca skrypty z rozwiązanymi konfliktami...
Podobno to wszystko ma ze sobą działać, ale muszę zainstalować każdego moda z tej listy...
 
Last edited:
Usunąłem wszystko i pobieram 3 raz xDDD

Czy ktoś może rzucić na to okiem ?

Mam tutaj listę kilkudziesięciu modów, gość w plikach wrzuca skrypty z rozwiązanymi konfliktami...
Podobno to wszystko ma ze sobą działać, ale muszę zainstalować każdego moda z tej listy...
Nie musisz, a możesz. Facet napisał, że dla wszystkich podanych modów przygotował już odpowiedni plik ale jeśli dokładnie przeczytasz jego poradnik to zainstalujesz poprawnie te mody, które cię interesują.
 
AndrewXRW dziękuję za Twoje odpowiedzi. Czy możesz przewinąć troszkę do góry i rzucić okiem na mój post ze screenem w którym pytam, czy HD reworked działa z Meadows ( mod od trawy ) ? nie widać tam opisu moda Halka Hogana, tylko " ultimate "
 
Dobra, chyba znalazłem to czego szukałem : https://gist.github.com/v1ld/8fad56ffb51208eb93ee92bacc733456

Tutaj jest opis modów jakie ktoś wgrał wokół Ghost Mode, nareszcie mam to czego szukałem.
Proszę tylko o jedną rzecz. Nie widzę tam nic o poprawie Wiedźmińskich znaków.
Ostatnio zainstalowałem " improved signs effect " i w Script Mergererze kolidowała to często z Ghost mode.
Czy ktoś może polecić jakie mody od znaków działają poprawnie z GM ? Widziałem coś takiego jak E3 Igni, E3 Aard itp.
Czy mod " hoods " będzie tutaj działał ? nie ukrywam, że szaleńczo podoba mi się w grze, kiedy Geralt ma pelerynę.

Jeszcze jedno, gdzieś widziałem, żeby przed modowaniem robić kopię głównego folderu gry. Teraz pytanie, jeżeli coś zepsuję w którymś miejscu, jak mam to " wyzerować " ? Po prostu wkleić wszystko z kopii do głównego folderu gry i odinstalować wszystkie mody, a potem zacząć robotę od nowa ?
 
Dobra, chyba znalazłem to czego szukałem : https://gist.github.com/v1ld/8fad56ffb51208eb93ee92bacc733456

Tutaj jest opis modów jakie ktoś wgrał wokół Ghost Mode, nareszcie mam to czego szukałem.
Proszę tylko o jedną rzecz. Nie widzę tam nic o poprawie Wiedźmińskich znaków.
Ostatnio zainstalowałem " improved signs effect " i w Script Mergererze kolidowała to często z Ghost mode.
Czy ktoś może polecić jakie mody od znaków działają poprawnie z GM ? Widziałem coś takiego jak E3 Igni, E3 Aard itp.
Czy mod " hoods " będzie tutaj działał ? nie ukrywam, że szaleńczo podoba mi się w grze, kiedy Geralt ma pelerynę.

Jeszcze jedno, gdzieś widziałem, żeby przed modowaniem robić kopię głównego folderu gry. Teraz pytanie, jeżeli coś zepsuję w którymś miejscu, jak mam to " wyzerować " ? Po prostu wkleić wszystko z kopii do głównego folderu gry i odinstalować wszystkie mody, a potem zacząć robotę od nowa ?
Dla bezpieczeństwa zrób kopię całego głównego katalogu gry. W razie czego jak gra się totalnie "spie..." to usuń cały stary katalog i wklej na jego miejsce zrobioną wcześniej kopię. WAŻNE. Najpierw usuń, potem wklej, bo jeśli tylko przekopiujesz nadpisując, to zostaną pliki "dodatkowe", które mogą zaburzać działanie gry.
Jeśli wklejasz mody tylko do katalogu 'mods' to wystarczy usunąć jego zawartość i można zacząć wszystko od nowa (najpierw uruchamiając grę, by przetworzyła zmianę).
Jeśli wklejasz coś do katalogu DLC (są też takie modyfikacje) to powinieneś tą nową zawartość usunąć, pamiętając tylko, że "sejwy" zrobione przed usunięciem tych modyfikacji (w DLC) mogą nie działać.
Co do tych modyfikacji, które podałeś, 'Ghost Mode' nie używam więc nie pomogę
 
Chce mi się płakać ze szczęścia, chyba w końcu załapałem jak używać script mergera ....
Czy te konflikty nierozwiązane po lewej mogą powodować jakieś błędy w trakcie gry ? Oglądałem w poradnikach, że z tymi " non bundle " nic nie da się zrobić. Proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy powinno być tak, że po lewej stronie musi być całkowicie czysto, a tylko po prawej scalone skrypty. ( Gra odpala się bez problemów w tym momencie ) Do pobrania zostało mi tylko HD reworked, Monsters Reworked i parę szczegółów.
 

Attachments

  • success.png
    success.png
    102.9 KB · Views: 43
Chce mi się płakać ze szczęścia, chyba w końcu załapałem jak używać script mergera ....
Czy te konflikty nierozwiązane po lewej mogą powodować jakieś błędy w trakcie gry ? Oglądałem w poradnikach, że z tymi " non bundle " nic nie da się zrobić. Proszę o odpowiedź, bo nie wiem czy powinno być tak, że po lewej stronie musi być całkowicie czysto, a tylko po prawej scalone skrypty. ( Gra odpala się bez problemów w tym momencie ) Do pobrania zostało mi tylko HD reworked, Monsters Reworked i parę szczegółów.

Z tego co kojarzę, to będzie działała tylko jedna wersja pliku, więc albo będziesz miał jakiś brak w Preparations, albo w Ghost Mode w przypadku drugiego pliku. I xmle nie są merge'owalne, trzeba wybrać jeden z nich (gra wybierze ten z wyższym priorytetem przy kilku z nich). Musiałbyś je rozpakować MODkitem, edytować jeden z nich wprowadzając zmiany z drugiego, spakować i wrzucić takiego moda do gry, by mieć oba mody działające razem. Nie wiem jak ważny dla całości jest tej plik, możesz nie zauważyć jego braku, może być kluczowy, nie mam pojęcia.
 
Z tego co kojarzę, to będzie działała tylko jedna wersja pliku, więc albo będziesz miał jakiś brak w Preparations, albo w Ghost Mode w przypadku drugiego pliku. I xmle nie są merge'owalne, trzeba wybrać jeden z nich (gra wybierze ten z wyższym priorytetem przy kilku z nich). Musiałbyś je rozpakować MODkitem, edytować jeden z nich wprowadzając zmiany z drugiego, spakować i wrzucić takiego moda do gry, by mieć oba mody działające razem. Nie wiem jak ważny dla całości jest tej plik, możesz nie zauważyć jego braku, może być kluczowy, nie mam pojęcia.
Jeśli jest opcja w ScriptMerger połączenia plików .xml (a na tym zrzucie, który dał kolega jest takowa) to chyba program zdoła samodzielnie połączyć te pliki?
U mnie to działa. Trochę to trwa, bo program najpierw rozpakowuje .bundle, łączy .xml i potem znów pakuje .bundle.
 
Jeśli jest opcja w ScriptMerger połączenia plików .xml (a na tym zrzucie, który dał kolega jest takowa) to chyba program zdoła samodzielnie połączyć te pliki?
U mnie to działa. Trochę to trwa, bo program najpierw rozpakowuje .bundle, łączy .xml i potem znów pakuje .bundle.

A faktycznie, aż sprawdziłem changelog ne nexusie, w takim razie posypuję głowę popiołem, da się. I jak się domyślam, gdy zachodzi konflikt, gdzie zmieniona jest ta sama linijka w dwóch modach, to podobnie jak przy skryptach wyświetla tę informację?
Muszę wrócić do modowania W3 i skorzystać z nowszej wersji Script Mergera, bo mi rzeczy umykają XD
 
Tak Andrew, to też dało się scalić :) Ogólnie gra mi się odpala, mam już prawie wszystkie mody które chcę, najwiekszy problem powoduje mod z Trawą. Drugi raz mam z tym problem. Za pierwszym razem, mod od ładnej trawy sprawił, że znikło mi HD reworked, tym razem, Pokazuje tylko HD reworked, pomimo poprawnej instalacji " Meadows- trawa " Oprócz tego pojawił się znowu problem, że nie chce mi odpalić gry po raz drugi... mogę tylko raz odpalić Wiedźmina, potem muszę resetować komputer żeby odpalić ponownie. Już drugi raz w tym tygodniu ten problem pojawia się po instalacji " Meadows " nie mogę tego rozkmninić... Co najgorsze, nawet jak go usuwam, gra i tak nie chce się odpalić ponownie, bez restartu komputera....
 
braktrawy.png

Post automatically merged:

Dlaczego tak się wydarza, że jak delikatnie przesuną kursor, to nie ma trawy, a kiedy przesunę dalej, tekstury wracają ?.... korzystam z HD reworked, Meadows ( coś jak beautiful grass ) oraz tweaks...
Post automatically merged:

Dlaczego tak się wydarza, że jak delikatnie przesuną kursor, to nie ma trawy, a kiedy przesunę dalej, tekstury wracają ?.... korzystam z HD reworked, Meadows ( coś jak beautiful grass ) oraz tweaks...
 

Attachments

  • jest trawa.png
    jest trawa.png
    5.3 MB · Views: 26
Top Bottom