Toruviel

+

kwach

Forum regular
Toruviel

Witajcie gwintowe świry.
Chciałbym poruszyć temat karty zasadzki Toruviel. Skłonił mnie do tego wczorajszy pojedynek z scoiatel. Wszyscy znamy zasadę działanie Toruviel "odsłoń gdy przeciwnik spasuje, zwiększ siłę jednostek w rzędzie o 2(poza złotymi) Wszystko jasne. Tak jak mówiłem gram z wiewiórkami. Pojedynek jest wyrównany i dochodzimy do trzeciej rundy. Gramy i w efekcie oboje kończymy wykładając wszystkie swoje karty na stół. W tym momencie gra kończy się "pasem" obu graczy z powodu braku kart i wyskakuje Toruviel. Zastanawiam się czy w takim przypadku zasadzka powinna działać. Ponieważ "pas" jest wymuszony przez grę. Może sposób kończenia gry powinien wyglądać inaczej niż poprzez automatyczny pas. Zapraszam do dyskusji.
 
Pełna zgoda. Toruviel to karta, która daje praktycznie zawsze 6 pkt + 2 do każdej jednostki w rzędzie, co przy ilości zwinnych kart w talii Wiewiórek ociera się o poziom legendarny. Gorzej, że nie można na to odpowiedzieć żadną kartą, bo aktywuje się dopiero po spasowaniu.

Mechanizm zasadzek powinien być raczej tworzony wokół umiejętnego blefowania u gracza posiadającego zasadzki oraz umiejętnego przewidywania u gracza grającego przeciwko takim taliom, a nie na zagrywaniu kart silnych, na które nie można kompletnie odpowiedzieć.
 

kwach

Forum regular
Chodzi mi o to że Toruviel powinna aktywować się po naszym świadomym celowym spasowaniu. A nie wtedy gdy po prostu skończyły nam się karty. Gra zamiast robić pas po wyczerpaniu kart mogłaby wyświetlać komunikat "oponentowi skończyły się karty" Byłoby to myślę lepsze rozwiązanie niż obecnie.
 
Pas to pas. Toruviel i tak jest rzadko widywana więc nie jest konieczny jej nerf. A to, że buffuje wiele jednostek tylko źle świadczy o przeciwniku, który nie wyczyścił danego rzędu.
 
Nie każdy deck ma czym wyczyścić stół. Ja mam konto z bardzo wysokim win ratio i dość często widzę tą kartę. Ta karta sprawia mi czasami problemy, ale myślę że wszystko tutaj opiera się o podjęcie właściwej decyzji. Czy bardziej opłaca się nam passować i zachować karty na następną turę czy przebić punkty przeciwnika i wygrać kosztem straty kart. Dość łatwo jest poznać gdy przeciwnik zagrywa Toruviel i łatwo policzyć ile oczek potrzebujemy. Myślę, że karta mogłaby dostać nerfa, w postaci zabrania jej statusu "Elf". 6 + 2 x X-kart, to dość dużo samo w sobie, a jak jeszcze w momencie odkrycia zasadzki na stół wpadnie Aelirenn i podbija wszystko do góry robi się nieciekawie. Zawsze, jak przeciwnik mi passuje i ma na stole zasadzke w postaci Toruviel i 4 kart ze statusem "Elfa", jeśli planuje to przebić to sprawdzam czy mam możliwość zabicia któregoś z elfów. Inaczej można nieźle się wpakować na minę, policzysz sobie ile oczek potrzebujesz, przebijesz to ale zapomniałeś o Aelirenn i dupa zimna. Straciłeś karty i jeszcze przegrałeś rundę. Ciężko Ci będzie to odrobić.

Grałem takim czymś przez prawie dwa dni non stop zaraz po patchu, bo fajnie się ludzi robiło. Ale po jakiś 60-65 grach mi się znudziło :p

http://www.gwentdb.com/decks/8101-neophenomenaly-high-win-ratio

Psiałem nawet o tym w temacie na forum, tutaj: http://forums.cdprojektred.com/foru...61650-opinie-scoia-tael?p=7202140#post7202140

 
Last edited:
WR nie wpływa na parowanie, chyba, że o czymś nie wiem.
Ja też często widzę Toruviel w tej chwili. Nie zawsze masz removal na spam neofitów i wcale to źle nie świadczy o nas, bo nie da się mieć wszystkich możliwych kontr. No i przeciwnik też myśli, też planuje i przeciwdziała naszym ruchom. W ogóle po patchu więcej się wiewiórek pojawiło. Spadła częstotliwość pakowania havakerskiego wsparcia, za to od groma Insegrimów i krasnali.
 
Wydaje mi się, że wpływa w jakimś stopniu. Bo trafiam tak często na pewne osoby, że ich nicki już mi się kojarzą, a nawet wiem co będą grać bo już tyle razy z nimi grałem.
 
To chyba dlatego, że grywasz sporo w nocy ( bo ja tak gram i trafiłem na ciebie raz, nawet napisałem PW po bitwie ). Wtedy gra na pewno mniej osób, a tu na forum twierdzą, że grają ludzie z lepszymi taliami ( tego nie jestem w stanie zweryfikować ).
 
Last edited:
Top Bottom