[W1][mod] Full Combat Rebalance v1.6

+
[W1][mod] Full Combat Rebalance v1.6

Full Combat Rebalance to, jak dotąd, największa modyfikacja stworzona do pierwszego Wiedźmina. Mechanika walki została przerobiona niemal od zera. Celem było maksymalne zwiększenie realizmu w grze, tym samym czyniąc ją bliższą świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego, jednocześnie zachowując najwyższą jakość rozgrywki. Walki stały się bardziej brutalne, wymagające więcej taktyki i strategii, a zasady bardziej logiczne i intuicyjne.

FCR oferuje:

  • całkowity redesign parametrów gracza i NPC-ów,
  • system pancerzy przeciwników i nowe zależności pancerz/broń/styl walki,
  • obrażenia oparte na broni jak w większości gier cRPG,
  • gruntownie przebudowana drzewka umiejętności, ze stylami walki włącznie,
  • znacznie szybsze walki, bardziej przypominające te znane z książek,
  • opcja ograniczenia ilości, ale i wzmocnienia potworów,
  • dziesiątki dodatkowych poprawek nie związanych z walką,
  • w pełni modyfikowalny instalator, pozwalający na wybór każdej zmiany z osobna.


Media:
Launch Trailer
Instrukcja FCR v1.6
Changelog FCR v1.6

Link do pobrania:
ifrit.pl

 
Od siebie dodam, że wersja 1.3 jest najlepsza. W wersji 1.5 dodali kilka naprawdę nietrafionych - wg mnie - elementów.
A jak ktoś chce grać ze Scabbard modem (Pochwy na miecze dla Geralta) to CHYBA najlepiej na wersji 1.2, ponieważ na 1.3 gra mi się cięła (nie wiem jak u innych).
http://www.moddb.com/mods/full-combat-rebalance1
http://www.moddb.com/mods/scabbard-mod
 
Które elementy są nietrafione?
W instalatorze można wybierać, które elementy chcemy zainstalować. Jak któryś się nie podoba, odznaczasz go.

Scabbard Mod w wersji 1.04 jest kompatybilny z FCR v1.5. W wersji 1.03 poprawiony został skrypt, który powodował pojawianie się pochew przy pasie, gdy korzystaliśmy z meteorytowych mieczy. Nie ma to wpływu na płynność działania gry, a już na pewno nie negatywnego wpływu.
 
Flash said:
Które elementy są nietrafione?
W instalatorze można wybierać, które elementy chcemy zainstalować. Jak któryś się nie podoba, odznaczasz go.
Scabbard Mod w wersji 1.04 jest kompatybilny z FCR v1.5. W wersji 1.03 poprawiony został skrypt, który powodował pojawianie się pochew przy pasie, gdy korzystaliśmy z meteorytowych mieczy. Nie ma to wpływu na płynność działania gry, a już na pewno nie negatywnego wpływu.

1.Łowca głów porusza się znacznie szybciej i zna wiedźmińskie style walkiSzybkość ok., ale wiedźmińskie style walki to wg mnie tak samo poroniony pomysł jak znanie wiedźmińskich znaków przez sukkuba i wszystkich magów w Wiedźminie 2.
2.Usunięto Ogłuszenie i Podcięcie - ulepszenia poziomu 4 Siły. Generator liczb losowych w grze często losował krytyczny efekt Ogłuszenie i Powalenie, nawet gdy szansa była ustawiona na 1%.Nie dało się pogrzebać w generatorze? Usuwanie urozmaiceń walki nie jest dobrym pomysłem.
3.Wampiry atakują ofiary z zaskoczenia. Nie będą już więcej oznajmiać swojego przybycia krzykiem i pomrukami.Przydałaby się losowość.
4.Ornitoreptyle zostały wzmocnione do poziomu graveirów i cmentarów. Wyrośnięte wyverny są często mylone ze smokami.To wielkie i dzikie drapieżniki, więc nie powinny być takimi popychadłami w grze.Wszystkie ornitoreptyle, czy tylko wywerny? Jak wszystkie to troszkę głupio, bo kuroliszek i bazyliszek powinny być słabsze od wywern. A wywarna powinna być słabsza od wywerny królewskiej.

Mi sam scabbard mod 1.03 na edycji rozszerzonej nie powodował problemów, a z FCR 1.3 już tak. Gra się tak cięła, że akty 2,3 i 5 były niegrywalne (tylko w Wyzimie). To nie wina komputera. No chyba, że tylko na radku 6770 HD są te problemy. A Scabbard Mod 1.04 jest już niedostępny na http://www.moddb.com/mods/scabbard-mod/downloads/scabbard-mod-v104 (The file you have selected (Scabbard_Mod_Installer.exe) is not available via any mirrors.)
 
1. Temerski Diabeł wymyślony przez temerskich lancknechtów i Ognisty Tancerz wymyślony przez elfiego szermierza-poetę Nissaila? Te style walki nie są żadnym sekretem dostępnym tylko dla wiedźminów.
2. 100% szansa na wygraną to gorszy pomysł.
4. Tabele przeciwników są w instrukcji.
 
Flash said:
1. Temerski Diabeł wymyślony przez temerskich lancknechtów i Ognisty Tancerz wymyślony przez elfiego szermierza-poetę Nissaila? Te style walki nie są żadnym sekretem dostępnym tylko dla wiedźminów.
Nie, ale nie lepiej zrobić łowców głów na wzór Bohnharta? Duży, silny i szybki? Z tego co pamiętam to nie walczył jak wiedźmini.
 
Flash said:
Niestety nie stworzę nowych animacji. Korzystam z tego co jest w grze.
Wiem. Miałem na myśli to, że nie powinien znać stylu szybkiego i grupowego. Moglibyście mu jak coś podpiąć tylko silny do 3 poziomu (4 i 5 są przekombinowane)i dodać (choć niekoniecznie)jakieś (przyspieszone) animacje od zwykłych żołnierzy. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić łowcy w połączeniu ze stylem szybkim.
 
Będę tego pewnie żałował ale nie mógłbym spojrzeć na siebie gdybym nie przeszedł na poziomie Wiedźmin. Nie wątpię, że poziom satysfakcji dorówna poziomowi trudności.
 
@Flash
Czy link do moda jest przewidywany "na dniach" czy raczej będziesz chciał poczekać dłużej żeby ludzie zapoznali się szczegółowo z instrukcją ?
 
Na pewno zagram na tym modzie , bo każdy powód do odpalenia pierwszej części jest dobry i takiej przyjemności nie można sobie odmówić.
 
Top Bottom