Wiedźmin 2 Xbox 360 a PC: Gameplay

+

Scani

Forum veteran
Wiedźmin 2 Xbox 360 a PC: Gameplay

Wprawdzie link do tego materiału był już podany w innym wątku, ale za chwilę zniknie w nawale innych postów - a moim zdaniem sprawa jest na tyle ciekawa, że zasługuje na osobny temat.

Otóż, na Youtube pojawił się Let's Play Playthrough mający w założeniu ukazać całą grę w wersji na Xboxa. Podobno to legalna kopia recenzencka.

http://www.youtube.com/playlist?list=PL6A31DE810BA322C2&feature=plcp

Po obejrzeniu powyższej playlisty mam kilka przemyśleń.

Po pierwsze, głęboko wierzę, że grający w grę nie reprezentuje swoim zaangażowaniem większości Xboxowych graczy - na razie jedyne co robi to bieganie od jednego markera na mapie do nastepnego... Nawet nie zerknął na obóz w prologu, nie mówiąc już o używaniu eliksirów i czytaniu tutoriali ze zrozumieniem...

Oglądając to dochodzę do wniosku, że zarzut OXM o "zalewie informacji" ma na prawdę rację bytu przy takim stylu rozgrywki. Ja też bym nic nie zrozumiał z prologu gdybym nie porozmawiał o wszystkim z Triss i nie wsłuchiwał się w rozmowy żołnierzy.

Druga sprawa jest taka, że mimo, że jestem multiplatformowcem (PS3), to jednak po przejściu W2 na PC nie wyobrażam sobie grania na Xboxie... Jakkolwiek bym chciał, nie jestem w stanie zaakceptować drobnych zmian jak np. brak siadania Geralta podczas medytacji (łącznie z przecieraniem czoła) czy usunięcie "drgania" drzewka umiejętności. To były małe rzeczy, ale jednak budowały klimat - szczególnie medytacja.

Trzecia rzecz to grafika. CDPR zbyt nas rozpieściło jeśli chodzi o wersję PCtową :D O ile byłem w stanie grając w Deus Ex'a bez większego trudu przesiąść się z PC na konsolę, tutaj po prostu nie ma mowy... Grafiki z PC nie da się zapomnieć.

No i jedna rzecz która mnie zmatwiała. Redzi! Po co dodaliście do wersji na Xboxa to nieszczęsne premierowe DLC? Ponownie zrujnowaliście progresję ekwipunku przez połowę gry. Bo gdy zaczyna się z Kurtką Niebieskich Pasów i nie ma się na tyle samozaparcia by ją wyrzucić, to rzeczywiście zbroję zmienia się 4 razy w całej grze... Co również było wytknięte w recenzji OXM.

Nie chcę by ten post był odczytywany jako przejaw jakiejkolwiek niechęci do wersji na Xboxa, bardzo się cieszę, że gra wychodzi do szerszej publiczności i życzę jej jak najlepiej. Po prostu to takie moje przemyślenia po obejrzeniu tego pierwszego Let's playa playthrough.
 
Mała poprawka techniczna To nie Let's Play tylko playthrough;) Lets Playe są z komentarzem grającego jak ten np.:

http://www.youtube.com/watch?v=yL8xlRVJOUs&list=PL9476FC37B28C45D4&feature=plcp&context=C40e43a7VDvjVQa1PpcFNpXjgxn2HWnWjsyjORAoIhdYip_npk7XQ=

Oglądając to dochodzę do wniosku, że zarzut OXM o "zalewie informacji" ma na prawdę rację bytu przy takim stylu rozgrywki. Ja też bym nic nie zrozumiał z prologu gdybym nie porozmawiał o wszystkim z Triss i nie wsłuchiwał się w rozmowy żołnierzy
Amerykanie tak właśnie grają. Jak najszybciej, byle odfajkować tytuł i zacząć kolejny. Zero rozkoszowania się wirtualną rozgrywką.
 
Wyjątkiem są momenty kiedy posiada się Zbroję Kruka, Sihil i Księżycowe ostrze...

Ten bonus został dokładnie przemyślany...

Dlatego świetnie się wpisuje w Prolog nie psując zabawy...
 
Nie mówcie, że Amerykanie tak grają. Tak gra ten konkretny Amerykanin.

Kobiety też tak podobno grają (poczytajcie kwejka), a jeszcze nie zdarzyło mi się nie zajrzeć pod każdy ruchomy kamyk i porozmawiać ze wszystkim, co ma głos. Czytam też wszystko, co pojawia się w grach i nawet, jeśli gdzieś już dotrę ścieżką nr 1, zawsze staram się odnaleźć drogę powrotną ścieżką nr 2, której jeszcze nie widziałam.

Po prostu trafił się nam gracz z małą ilością czasu. Albo może spieszy się, żeby ktoś go nie ubiegł z wrzucaniem game playa?
 
Faktycznie,przegięcie z tymi bonusami na dzień dobry.
Takie teraz czasy - wszystko na szybko, a prawdziwi recenzenci to nawet gier nie kończą.
Dodatkowo, gościu gra na łatwym poziomie, będzie szedł i rąbał. Nieciekawy gameplay.
 
Gameplay, jak gameplay. Jest szansa iż ludziom gra (oraz jej wygląd) się spodoba i po premierze sami nabędą :). A, że gościu pomija sporo rzeczy to nawet lepiej :).
 
Mam wrażenie, że konsole zbyt rozleniwili publikę. Ludzie przestają być spostrzegawczy i domyślni, czkają aż gra sama kilkakrotnie pokaże im co mają zrobić. Nie podoba mi się, że gracze kierują się zasadą "musze przejść je wszystkie!".
 
No... możemy już zobaczyć jak wygląda pierwszy nowy filmik (ekran wczytywania) z ER.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=5AMkXF1L0y8&list=UU4rUR-8oiqufs59qQ6nxk1Q&index=1&feature=plcp[/media]

(Powyższy filmik należy przewinąć do 6:10)

Powiem, że filmik ciekawie uzupełnia pewne elementy historii .
 
To już to mamy :). I pamiętajcie, że coś podobnego zobaczymy jeszcze pod koniec każdego aktu.

Teraz tylko czekam aż gościu wejdzie do Flotsam i lasu abyśmy mogli zobaczyć nowe zwierzęta (a nóż będzie się dało któreś zabić ).
 
Animacja mapy z płynącym statkiem wygląda bajecznie. Trochę przywodzi na myśl czołówkę z Gry o Tron :)
 

addar

Forum veteran
naprawde nie podoba mi sie ten Playthrough/lets play/walkthrough czy jak to tam kto zwał, koleś nie dość że Ujowo gra,to jest to nieme, lubię ogladać takie rzeczy (szczególnie konsolowe) ale tylko wtedy gdy okraszone sa komentarzem grającego. Redzi powinni sprezaentować taką wersje jakiemuś znanemu youtubowcowi który ma setki tysiecy subskrybentów, a nie takiemu noobowi który ledwo, ledwo ma cwierc miliona ogólnie wyświetleń, i grać najzwyczajniej w rpg nie potrafi.Traktuje go jak jakiegoś szutera w którym pruję sie do przodu...
Zgadzam sie ze DLCeki psują rozgrywke i powinny byc jak najszybciej usunięte, tym bardziej doprowadzają do absurdu ze w jeden scenie geratm startowy setting by w nastepnej cut scence pojawić się w stroju niebieskich pasów

Jedyne co cieszy to to że możemy zaobserwować zmianay w mechanice, ekwipunek wyglada znacznie bardziej porecznie , a filmiki ładowania są rewelacyjne, zniknięcie animacji picia eliksirów moim zdaniem jest słuszne,ale miałem nadzieje raczej na możliwośc przeklikniecia jej niz całkowitego usunięcia...jednak zestaw alchemiczny sie pojawia jako nowe tło alchemiczne -zacne, można tez przechodzić swobodnie z mapy do dzienika-bravo, xbox z tego co widze daje rade, nie ma tej głebi koloru i światła oraz nie radzi sobie troche z wyświetleniem lasów ale jest dobrze... biorąc poprawkę że ten "recenzent " nie umiał ustawic odpowiedniej gammy na poczatki
 
Te przerywniki między rozdziałami niezgorsze, jednak Jaskier w roli narratora (bo to on, prawda?)... Cóż, ten w wersji rodzimej jest zwyczajnie irytujący. O ile w jedynce czasami sprawiał wrażenie nierozgarniętego, o tyle w dwójce non stop brzmi jakby był na cały świat zdrowo wkur... Wiadomo.
Jak polski dubbing jako całość jest naprawdę udany, tak ten pan mi zwyczajnie nie przypadł do gustu.
Miałem nadzieję, że na rzecz dwójki zastąpi go Zbigniew Zamachowski, który do tej roli jest, według mnie, wręcz idealny. Tak się niestety nie stało. Nic to, zawsze można ów "błąd" naprawić przy okazji W3.

Usunięcie animacji spożywania wiedźmińskich dekoktów to, jak dla mnie minus. Niewielki, ale zawsze. Takie drobiazgi wbrew pozorom również budują atmosferę, czy jak kto woli klimat wzmagając immersję. Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach.
 
Usunięcie animacji spożywania wiedźmińskich dekoktów to, jak dla mnie minus. Niewielki, ale zawsze. Takie drobiazgi wbrew pozorom również budują atmosferę, czy jak kto woli klimat wzmagając immersję. Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach.

WTF?! No to zaczyna się konsolizacjo-hamburgeryzacja gry. Oby to był jednorazowy wybryk i nie szło za tym więcej okrojeń i uproszczeń. Oby W3 nie poszło w pełni w tym kierunku. To znaczy takim, ze amerykańscy gracze chcą tylko zaliczyć grę, jak najszybciej i najłatwiej, odfajkować i zacząć następną. I developerzy do tych gustów się dostosowują.
 
Palimpsest said:
WTF?! No to zaczyna się konsolizacjo-hamburgeryzacja gry. Oby to był jednorazowy wybryk i nie szło za tym więcej okrojeń i uproszczeń.

Ja mam nadzieję, że to tylko rozwiązanie w wersji konsolowej. A jak wiadomo gry na konsole X-box są skierowane głównie do ludzi których chlebem powszednim jest hamburger .
Złotym środkiem byłaby po prostu możliwość przewinięcie tej animacji kliknięciem myszy (ewentualnie włączenie/wyłączenie z menu gry).
 
Palimpsest said:
WTF?! No to zaczyna się konsolizacjo-hamburgeryzacja gry.
Dla mnie osobiście powinna być opcja pominięcia tej animacji (choćby poprzez naciśnięcie Esc czy innego klawisza). Oglądanie tego samego po raz pięćdziesiąty któryś naprawdę nie jest ciekawe - boli to szczególnie po wyborze ścieżki alchemika, gdzie pije się dużo więcej eliksirów.
 

Scani

Forum veteran
Tylko, że ta animacja miała jedną bardzo ważną funkcję - tłumaczyła dlaczego nie można pić eliksirów w trakcie walki. Widać było, że łyknięcie takiego czy innego dekotu, to nie hop - siup.

Teraz, gdy jest to tylko odrębne menu, w głowie gracza, który nie zna książkowego kanonu rodzi się pytanie: "Dlaczego nie mogę zrobić tego z poziomu ekwipunku? Po co rozbili grę na dwa systemy menu?" (1: ekwipunek, mapa, dziennik, 2: alchemia, picie eliksirów, bohater). Nie ma to żadnego uzasadnienia. Potęguje to jeszcze fakt, że przecież oleje możesz nakładać podczas walki... Cały system przestaje się trzymać kupy.

Ja osobiście chciałbym by w W3 została ta animacja, ba, niech będzie wzbogacona o zmiany na twarzy Geralta. Oczywiście jak każda cutscenka powinna być też pomijalna prawym przyciskiem myszy.
 
Z ciekawostek - podczas skradania dodano nowe metody ogłuszania przeciwników, jak np rozbicie łba o ścianę :) 5:37

http://www.youtube.com/watch?v=76sxSxlExyo&list=UU4rUR-8oiqufs59qQ6nxk1Q&index=2&feature=plcp

Redzi powinni sprezaentować taką wersje jakiemuś znanemu youtubowcowi który ma setki tysiecy subskrybentów, a nie takiemu noobowi który ledwo, ledwo ma cwierc miliona ogólnie wyświetleń, i grać najzwyczajniej w rpg nie potrafi.Traktuje go jak jakiegoś szutera w którym pruję sie do przodu...

Ten gameplay to prawdopodobnie na pirackiej wersji niestety.
 
Mike113 said:
Ten gameplay to prawdopodobnie na pirackiej wersji niestety.

I tak by się afiszował będąc jednocześnie partnerem serwisu Machinima ? :confused: ...

Poza tym nie maiłby opisu.

If you want the game early check: http://en.thewitcher.com/review/

This is my playthrough of the full The Witcher 2: Assassins of Kings - Enhanced Edition game, if you like it please rate and subscribe to support my work.

INFO:

Developer: CD Projekt
Publisher: Namco Bandai

The Witcher 2: Assassins of Kings is a third-person role-playing video game developed by Polish studio CD Projekt RED for Microsoft Windows and Xbox 360. It is a sequel to the 2007 video game The Witcher, and was released internationally on May 17, 2011. Like its predecessor, the game is based on the book series of the same name by Polish author Andrzej Sapkowski. The game has been a critical and commercial success selling around 1 million units.
 
Top Bottom