Wiedźmin 3: Krew i wino - recenzje, wrażenia [SPOILERY]

+
Dobra, przeszedłem KiW i widzę, że będę musiał przy NG+ porobić w konkretnych miejscach zapisy, bo zakończeń, jak widać, jest sporo. Osobiście przypadkowo Sy uratowałem, kupując wstążkę, efektem czego Detlaf poległ. I w sumie wyszła odwrotność tego, co planowałem od początku. I jak przy SzK moje zdanie zmieniło się przez rozwój fabuły, tak tutaj przez nieoczekiwany skutek decyzji. Nie potępiam tego, że Redzi nie dali wiadomości po co jest potrzebna wstążka, chodzi mi o fakt, że fabuła KiW, w moim odczuciu, nie daje takiego "zwrotu akcji", że kiedy przez niemalże całą fabułę myślisz, że ktoś jest zły i nagle na końcu pod presją czasu jednak mu pomagasz. Dla mnie było od momentu dowiedzenia się o szantażyście jasne, że świadomie Detlafa nie zabiję. No, ale co wyszło, to wyszło. Fabularnie trzyma dobry poziom, fajnie się grało, fabuła nie nudzi (chociaż wysyp bossów na samym początku był, moim zdaniem, złym pomysłem. Wpierw mamy 3 bossy w godzinę, potem praktycznie cisza), fajne poboczniaki, sprzęt też niezły (jarałem się jak dziecko, widząc nowe miecze i też nawet ciągle latam w zbroi Geralta z Rivii po zaklęciu by była zbroją średnią). Ale mimo wszystko moje zakończenie lekko mnie rozczarowało. I też wkurzył fakt, że skoro musiałem Jaska uwolnić, to KiW musiał się przecież pojawić, a się okazuje, że jest potrzebny tylko przy jednym z zakończeń.

Swoją drogą, jak to jest z tymi zakończeniami?
- Sy żyje, Det umiera - skutek śmierć księżnej i śledztwo w sprawie 5. ofiary (opcjonalnie)
- Sy umiera, Det umiera - co się dzieje? Ograł ktoś?
- Sy umiera, Det żyje - j.w. Geralt ląduje w pace i Jaskier pomaga, tak? A co z 5. ofiarą? Jest opcjonalne śledztwo?
I jak to wygląda, kiedy decydujemy się pójść do Oriany? Zakończenia tak jak wyżej czy coś jeszcze innego?
 
Sy umiera, Det żyje - j.w. Geralt ląduje w pace i Jaskier pomaga, tak? A co z 5. ofiarą? Jest opcjonalne śledztwo?

Regis powiadamia Jaskra, który przekonuje księżną żeby uwolniła Geralta. Śledztwo jest, można powiedzieć o liście księżnej, którą pociesza Jaskier w krypcie. Ona jak zwykle wpada w szał, nie wierzy, każe spalić list i nie chce więcej widzieć wiedźmina. Jaskier trochę łagodzi sytuację. Regis później wyrusza szukać Dettlaffa, wciąż ma u niego dług, ale i tak potępia go za to co zrobił.
 
Last edited:
No cóż, czyli jest możliwość pomiędzy albo śmiercią księżnej, albo przynajmniej niechęć do Geralta z jej strony. Szkoda.

A, i tak mi się jeszcze przypomniało. Jeśli będziemy mieli romans z Yennefer, w liście dalej będzie zwracała się "Drogi przyjacielu" itd (list dotyczy tych mutacji)?
 
Last edited:
No cóż, czyli jest możliwość pomiędzy albo śmiercią księżnej, albo przynajmniej niechęć do Geralta z jej strony. Szkoda.

A, i tak mi się jeszcze przypomniało. Jeśli będziemy mieli romans z Yennefer, w liście dalej będzie zwracała się "Drogi przyjacielu" itd (list dotyczy tych mutacji)?

Ja pie.... SCHOWAJ TO W SPOILER WCHODZĘ NA GŁÓWNĄ STRONĘ FORUM I SPOILER NA TWARZ !
 
@kubolmem
Przecież jest jeszcze zakończenie z pogodzeniem sióstr.
W liście pisze Najdroższy! / Twoja Yen.
@froget67
no przecież jest tag spoilery, wątek schowany w odpowiednim subforum, wszystko przemyślane ;)
 
@kubolmem
Przecież jest jeszcze zakończenie z pogodzeniem sióstr.
W liście pisze Najdroższy! / Twoja Yen.
@froget67
no przecież jest tag spoilery, wątek schowany w odpowiednim subforum, wszystko przemyślane ;)

Ale w podsumowaniu nowych postów, aktywnośc na forum był post jak byk bo nie schowany spoilerem ! !

aż mi żyłka strzeliła jak Geraltowi przy okienku 1
 
A co trzeba zrobić by do tego doszło? Jest to zależne od któregoś z zakończeń? Bo u mnie, mimo że Sy żyła (Det nie żyje), nie była skora do porozumienia.

Postanowiłam przejść całą podstawkę (zrobione) i Serca (w trakcie) przed wątkiem głównym w dodatku (więc sama tego wszystkiego jeszcze nie zrobiłam, chociaż wiem już, jakie chcę zakończenie), ale znalazłam coś takiego, może pomoże.
Uwaga, nie sprawdzałam, czy nie ma tam błędów!
https://www.vg247.com/2016/06/02/the-witcher-3-blood-and-wine-endings-how-to-get-the-best/
 
A co trzeba zrobić by do tego doszło? Jest to zależne od któregoś z zakończeń? Bo u mnie, mimo że Sy żyła (Det nie żyje), nie była skora do porozumienia.
Sy żyje, Det umiera. Dowiadujesz się kim miała być piąta ofiara. Idziesz porozmawiać o tym z Sy (trzeba dobrze poprowadzić dialog), Damienowi, a na uroczystości mówisz księżnej.
W trakcie przesłuchania Sy nie stajesz po stronie księżnej tylko starasz się zrozumieć motywy Sy.

P.S. Serio Księżna może umrzeć? Jak? W sensie jaka jest scenka przy tym, a nie jak dojść do tego rozwiązania.
 
No cóż, czyli jest możliwość pomiędzy albo śmiercią księżnej, albo przynajmniej niechęć do Geralta z jej strony. Szkoda.
Pominąłeś jeszcze jedną możliwość!
W moim zakończeniu zarówno księżna jak i Sy przeżyły, a umarł Dettlaff. Nie było żadnej niechęci do Geralta ze strony Anny.
 
Wystarczy odpowiednio poprowadzić rozmowę z Sy. Ani Damienowi, ani Anariettecie nic nie trzeba mówić (chociaż pewnie by wypadało)..
 
Ogólnie zakończenie z Gerwantem w pierdlu spodobało mi się na tyle, że strój z więzienia powiesiłem w domu obok zbroi z turnieju na stojaku
 
@Isharoth też miałem takie zakończenie. Happy end po całości :)

Szczególnie z
małym chędożonkiem po zabiciu olbrzyma. :D
Chociaż szkoda, że opcje trwałych związków są tylko dwie (Yen i Triss) a reszta to tylko przelotne przygody.

Wystarczy odpowiednio poprowadzić rozmowę z Sy. Ani Damienowi, ani Anariettecie nic nie trzeba mówić (chociaż pewnie by wypadało)..
Ja powiedziałem Damienowi po rozmowie z Sy, ale nie mówiłem nic księżnej przy przesłuchaniu i dostałem zakończenie ze zgodą. W sumie możliwe, że to niedopatrzenie Redów.
 
Last edited:
Podobnie poszło w #teamYen
W końcowej rozmowie z Sy jak się źle poprowadzi dialog to potrafi to wygarnąć.

---------- Zaktualizowano 20:55 ----------

A komuś się udało tak poprowadzić questa na turnieju, żeby rycerzyk był z tą damą zaklętą w ptaka?
 
Ja specjalnie zatrzymałem się przed Ostatnim Życzeniem, żeby jeszcze wolny jak ptak zaliczyć Toussaint, i też podziękowałem. Sex na jednorożcu to jedno, sex na świeżym trupie giganta to już nie mój kaliber.

A komuś się udało tak poprowadzić questa na turnieju, żeby rycerzyk był z tą damą zaklętą w ptaka?

Pewnie. Poszukaj ich potem w okolicach pałacu.
 
Jak do tego doprowadzić? Obiecałem jej że nikomu nie powiem i nie powiedziałem.
Babka wybrała opcję przerzucenia klątwy na jajko po czym wybyła zwiedzać świat, a rycerzyk się zachlał.
Czego zbytnio nie żałuję bo od początku trochę żałosny był.
 
A komuś się udało tak poprowadzić questa na turnieju, żeby rycerzyk był z tą damą zaklętą w ptaka?
Ja nie chciałem zdradzić jej tajemnicy, ale rycerz i tak podsłuchał potem naszą rozmowę i Vivienne "trochę" się na niego wkurzyła. Pod koniec jednak kazała przekazać mu podziękowania, bo zaznaczyłem wcześniej w dialogu, że to dzięki niemu w ogóle wziąłem się za to zlecenie. Co było dalej - nie wiadomo. :p

Ja specjalnie zatrzymałem się przed Ostatnim Życzeniem, żeby jeszcze wolny jak ptak zaliczyć Toussaint, i też podziękowałem. Sex na jednorożcu to jedno, sex na świeżym trupie giganta to już nie mój kaliber.
Akurat seks był ładnie zanimowany wśród obłoków.
 
Top Bottom