SOLVED Wiedźmin 3 szarpanie obrazu i spadki fps

+
Wiedźmin 3 szarpanie obrazu i spadki fps

Witam mój problem jest następujący gra ma spadki fps , szarpanie obrazu w Novigradzie , okolicach i czasami mikro przyciecia gdzieś w terenie . Na skellige gra chodzi bardzo dobrze. Pewien użytkownik powiedział, że "wąskim gardłem" jest u mnie procesor. W przyszłości planuje wymiane płyty głównej , procka i pamięci ram.

Mój sprzęt:
i5 4670 K
gtx 1060 6gb
8 gb ddr3
Asrock H87 Perfomance
zasilacz 550 W xfx
hola.JPG
 

Attachments

  • hola.JPG
    hola.JPG
    240.4 KB · Views: 604
Last edited:
Wygląda na to, że właśnie procesor (jak już z resztą sam pisałeś) jest tutaj problemem.

Symptomy są dla tego typu przypadku wręcz typowe (sam kiedyś miałem analogiczną sytuację w innej grze), co z resztą widać z zamieszczonych rzutów ze 100% obciążeniem wszystkich rdzeni (podczas gdy sama karta - GPU - się "nudzi").

Wydajnościowo mam podobną kartę, ale powyższych problemów raczej nie uświadczyłem (siedzę jednak na i7).
 
Ja u siebie na 4690K (4.4 GHz) też miałem w niektórych miejscach dziwny stuttering pomimo, że miałem stabilne 60 PFS. W moim przypadku pomogło wyłączenie v-sync w grze i włączenie go w panelu sterowania GPU. Może u Ciebie też pomoże. No i podkręcenie CPU też z pewnością by nie zaszkodziło :)
 
95-99 stopni na rdzeniu, masz odpowiedz.
Poza tym i5 4670 K to dobry procesor i z 1060 na pewno nie ma wąskiego gardła.
Mam podobny wydajnościowo i5 6600 i problemów nie ma, nawet ze starym i3 6100 nie miałem nagłych spadków.
 
Last edited:
Dzięki za odpowiedzi zamówię cooler i paste do procka i zobaczę jak będzie chodziło. Odezwę się za pare dni.

Dobra przyszedł cooler ale mam problem rozgałęziacz od zasilania nie ma jednego bolca. To znaczy że jeden ma 3 a drugi 4 i co do reklamacji ?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/75f123103e904c05

Dobra podłączyłem namęczyłem się strasznie, ale jakoś dałem radę. Temperatury spadły oraz gra chodzi płynniej, ale w novigradzie mam spadki fps do 50 jest bardzo irytujace.
 
Last edited:
Top Bottom