Wiedźmińska Impreza

+
Wiedźmińska Impreza

Jako że na tym forum jest nas sporo, to prosimy o jakieś propozycje ciekawych i oryginalnych pytań, jakie moglibyśmy zadać REDom na spotkaniu. Wiadomo, że każdy z nas coś wymyśli, ale myślę ze taka burza mózgów nie zaszkodzi:) Tylko proszę o poważne potraktowanie wątku, i pisanie tylko pytań. Mam nadzieję, ze Keth tego przypilnuje. btw: Yarp zapomniał napisać, o co chodzi w ogóle :p wszystko jest tutaj:http://www.gram.pl/zwiedzminem/
 
Spytajcie się co z pochwami i czy zamierzają zajmować się jakimiś innymi grami RPG, jeśli Wiedźmin odniesie sukces :).PS: Ma być jakieś spotkanie? :p
 

kogut

Forum veteran
Co było najtrudniejszym etapem produkcji? Faza projektowania, programowania, a może były jakieś "ciekawe" błędy, z którymi ciężko się było uporać?Co po "Wiedźminie"? Dodatek, sequel, coś z zupełnie innej bajki?
 
Zastanawiam sie nad jednym...Przez ile czasu bedziecie mogli pograc :). Chyba ze udostepnia Wam wszystkie kompy i kazdy bedzie gral w tym samym czasie mniej wiecej ile chce ;D.
 
Jak będzie, do jasnej ciasnej, a moddingiem ?Bo jakoś nikt z CDP nie wypowiedział się sensownie na ten temat...Chodzi mi o to, czy np. będzie możliwość obrócenia linii czasu o 180 stopni i zrobienia moda w przyszłości ?Jakieś tam pistolety bozonohiggsowe (;)), latające badziewia na niebie i tym podobne ? A może silnik jest raczej tak zbudowany, że większość rzeczy jest wpisana w kod i jest małe pole do popisu dla modderów ?
 
W gruncie rzeczy planujemy małą konferencję z kluczowymi RED'ami w czasie spotkania więc temat całkiem na miejscu :DCzekamy na pytania...
 
1. Czy wiedźmin będzie mógł strzelać z łuku?2. Jak będzie ze szkołami (gryfa kota i wilka). Czy Kaer Morhen to tylko szkoła wilka czy inne amulety też nam będzie dane zobaczyć np. kota na Lamberciej szyjce.3. Czy będzie się dało grać centralnie złym wiedźminem? 4. Czy twórcy chodź troche kierowali się filmem? (Wiedźmini renegaci, wiedźmin obrońca uciśnionych itp.)5. Czy fabularnie Nilfgaard będzie przedstawiony jako ciemna strona mocy? Z filmiku wnioskuje że tak a przecież to właśnie Nilfgaadczycy byli tymi bardziej dobrymi. Nilfgaardczycy politycznie, gospodarczo byli bardziej dobrzy. Emhyr podarował Ciri Geraltowi i Yen, Nilfgaardczycy byli tolerancyjni wobec innych ras, lepiej traktowali poddanych a północ? Zabijmy Ciri, mordujmy itp.. No ale z tego co widze to czarni będa przedstawieni jako imperium ze star wars a księstwa nikczenników jako rebelianci...
 
Nilfgaard dobry? Napadali na wieśniaków, siłą zdobywali władzę, ogólnie terroryzowali północ. Nie powiedziałbym, żeby Cesarstwo bezlitośnie wyżynające wszystkich po drodze było dobre... To tak jakby powiedzieć, że Rzym był "dobry" wobec barbarzyńców i celtów. Przecież przynieśli im higienę, zaawansowane pismo i dobra materialne - ale przy tym wyrzynali ich w pień...Ale koniec OT :)
 

jiti

Forum veteran
Chariot said:
1. Czy wiedźmin będzie mógł strzelać z łuku?
Nie
Chariot said:
3. Czy będzie się dało grać centralnie złym wiedźminem? ...5. Czy fabularnie Nilfgaard będzie przedstawiony jako ciemna strona mocy? Z filmiku wnioskuje że tak a przecież to właśnie Nilfgaadczycy byli tymi bardziej dobrymi. Nilfgaardczycy politycznie, gospodarczo byli bardziej dobrzy. Emhyr podarował Ciri Geraltowi i Yen, Nilfgaardczycy byli tolerancyjni wobec innych ras, lepiej traktowali poddanych a północ? Zabijmy Ciri, mordujmy itp.. No ale z tego co widze to czarni będa przedstawieni jako imperium ze star wars a księstwa nikczenników jako rebelianci...
Ma nie być podziału na dobro i zło - a już napewno takiego jak w SW ;)Edit: tzn. Wszystko ma być względne
 
"bardziej dobrzy"Nie oznacza dobry. Poprostu postępowali znacznie lepiej, uczciwiej i humanitarniej niż Noldringowie.(co nie znaczy, że byli dobrzy). Północ była bardziej bezlitosna. Emhyr poświęcił się i oddał Ciri Geraltowi, czarodzieje z północy nie byli tak wyrozumiali. Mordy na tle rasowym to też specjalność Noldringów. Napisałem "Bardziej dobrzy".Co do tego "pojęcia zła". Grałem w wiele RPG (papierowe i te na kompa" i prosze nie myslić mi oczu o względności. Najczęściej nawet największe klasyki (BG, Planescape, M&M1-9, Morwind i wiele innych) dawały złudzenie "mniejszego zła" ale w praktyce byłeś albo dobry albo zły.
 
Wszyscy się pytają o najtrudniejsze etapy produkcji. A ja zalecę z innej beczki:Co było najprzyjemniejsze przy tworzeniu Wiedźmina? Co sprawiło twórcą najwięcej frajdy?Miłej zabawy życzę ;D
 
Chariot said:
"bardziej dobrzy"Nie oznacza dobry. Poprostu postępowali znacznie lepiej, uczciwiej i humanitarniej niż Noldringowie.(co nie znaczy, że byli dobrzy). Północ była bardziej bezlitosna. Emhyr poświęcił się i oddał Ciri Geraltowi, czarodzieje z północy nie byli tak wyrozumiali. Mordy na tle rasowym to też specjalność Noldringów. Napisałem "Bardziej dobrzy".Co do tego "pojęcia zła". Grałem w wiele RPG (papierowe i te na kompa" i prosze nie myslić mi oczu o względności. Najczęściej nawet największe klasyki (BG, Planescape, M&M1-9, Morwind i wiele innych) dawały złudzenie "mniejszego zła" ale w praktyce byłeś albo dobry albo zły.
Dziękujemy za wykład...rozumiemy o co ci chodziło;)
 
Nie ma sprawy. Czytanie ze zrozumieniem i analiza nie jest problemem. 6. Wiedźmin będzie mógł brać narkotyki? (te co brała Ciri z szczurami).
 
Kiedys juz pytalem sie czy bedzie Fisstech (tak to sie pisalo? :D). Odpowiedzi (o ile dobrze pamietam) nie dostalem...Moze teraz ;).
 
Goopi narkoman :pAle szczerze mówiąc to po co, bo jakoś nie widzę jakie gratisy mógłby z nich mieć Wiedźmak.A co do mojego pytania o modach:Chciałbym się jeszcze zapytać jak jest gra zbudowana ?Czy większość rzeczy jest raczej w kodzie gry, czy może wiele rzeczy można zmienić edytując skrypty (tak jak w moim ulubionym przykładzie, Homeworldzie 2). Jeżeli tak, to co można w ten sposób edytować ?Och I jeszcze moje ulubione pytanie:Czy jest jakakolwiek (choćby najmniejsza) szansa, żeby Wiedźmaka zmusić do działania na PS 1.4, nawet kosztem cięcia wszystkich bajerów i może nawet grzebania w plikach gry ?PS. Taa, Fisstech.
 
Gofer31 said:
Kiedys juz pytalem sie czy bedzie Fisstech (tak to sie pisalo? :D). Odpowiedzi (o ile dobrze pamietam) nie dostalem...Moze teraz ;).
Jak nie będzie to ja nie jade
 
Hmmm, Fisstech mozna byloby uzywac tak jak alkoholu (chodzi mi o odurzenie nim jakiejs postaci). Poczestowac, gosc wciagnie i padnie ;).
 
Ta, tyle, że białawy proszek, który trzeba wsniffować do nosa, jest na pewno dużo bardziej podejrzany niż swojska butelka wódki. :pDo posta poniżej:Można i tak, ale to gość musi być raczej chętny. Bo nikt normalny prochów nie wciągnie.Trzeba będzie dać nowy skill - rozpoznawanie narkomanów ;)Ale EOT.Has anyone got more questions ?
 
Nie rozumiesz o co mi chodzi...Po prostu zaproponowac komus Fisstech. Gosc powie "To sie nazywa goscina!" i wciagnie. Skutki wiadomo jakie beda a my spokojnie bedziemy mogli straznika (czy kogos tam) minac.
 
Top Bottom