[XBO] Gra w wersji 1.21 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
[XBO] Gra w wersji 1.21 - błędy, propozycje zmian, sugestie

W tym temacie proszę o zgłaszanie wszelkich błędów i problemów zauważonych w grze. Mile widziane są również stricte techniczne uwagi i sugestie.

DOTYCZY TYLKO I WYŁĄCZNIE GRY W WERSJI 1.21 NA PLATFORMIE XBOX ONE

Proszę nie zgłaszać niepotwierdzonych błędów - pytania / prośby o pomoc itd. należy zadawać w osobnych wątkach.
 
Drobne sugestie:

1 Menu główne - Po zainstalowaniu dodatku "Serca z Kamienia" menu zmieniło się na inne wraz z muzyką. To samo jest przy "Krew i Wino". Propozycja jest taka, żeby gracz miał możliwość w jakimś stopniu zmiany go w opcjach.

Ogólnie to na menu główne mało zwracam uwagę, ale przykładowo w Wiedźminie 2 były krajobrazy, a teraz tego nie ma. Gdyby wprowadzić coś takiego wychodząc z głównej gry do menu głównego (np krajobraz Skellige, Velen, Touissant - zależne od miejsca w którym ostatnio byliśmy, coś na zasadzie tego jak działało to w W2) to byłoby fajnie. W początkowych pokazach było coś w tym stylu z Novigradem, tak mi się kojarzy.

2.Tutoriale (wskazówki) - Nie wiem czy to błąd, ale startując grę od początku w menu gry w samouczkach są wypisane wszystkie, jakie są dostępne, a mimo to gra nadal wyświetla okienka. Z wyświetlaniem jest okej, ale w menu nie powinno ich być, bo to tak jak z odkrywaniem postaci. Przynajmniej w innych grach tak jest, w Wieśkach poprzednich chyba tak samo.

3.Skalowalny interfejs - Jak na razie można to zrobić w sposób "mały > duży" oraz rozmiar na ekranie. Brakuje jak dla mnie tutaj możliwości skalowania, bo jak dla mnie na telewizorze nadal jest zbyt małe to wszystko. To chyba nie problem, nie mówię o możliwości skalowania takiej, że dwie literki są na cały ekran, ale nieco to zwiększyć.

Na razie tyle.
 
Znalazłem błąd, który występował od początku wydania.

Mianowicie Vesemir przykładowo w trakcie treningowej walki z nim, wypowiada kwestię "Który następny?" nie swoim głosem.
 
witam. Błąd jaki mi najbardziej przeszkadza, to brak ogona u Płotki.Drobne błędy jakie zauważyłem to np. 1. utopiec pływający po lądzie i wynurzający się z niego jakby to była woda. 2. W Nowigradzie między rzeką a murem jest dziura i Gerald płynie w powietrzu.
 
Witam. Chcialbym zglosic blad o wydajnosci Wiedzmina 3. W Novigradzie, Oxenfurcie albo miejscach bardzo wymagajacych wydajnosc znacznie spada.
Blad ktory rowniez zauwazylem w zadaniu '' Ostatnie zyczenie '' to bledy z teksturami u Geralta.

PS : Przepraszam za pisownie ale niestety nie posiadam na klawiaturze liter polskich !
 
Witam ponownie.

https://youtu.be/gdinzNN93-M - Na tym starym gameplayu widać, że kamera była O WIELE LEPSZA od tej, którą możemy zaobserwować teraz. Jest to przede wszystkim bliższe temu w Wiedźminie 2, w skrócie: Kamera jest bliżej bohatera, to samo przy walce i nie trzeba często 'wyostrzać wzroku' (w przypadku grania powiedzmy na dużym ekranie, czyli telewizorze), żeby cokolwiek zobaczyć. Nie widzę problemu w zmianie tego, a chyba nie tylko ja chciałbym, żeby kamera była lepiej wykonana, a to z tego filmiku chyba tylko to potwierdza.
 
Zauważyłem spadek jakości w Novigradzie po tym patchu (ostatni znany mi, w którym tam byłem to 1.10 bodajże i sprawował się nieźle). Coś schrzaniliście.
 
Podczas zadania "Magiczny Kaganek", jeśli przy zagadce z drzwiami wybierzemy źle, to pojawiają się upiory. Podczas walki z nimi miałem tak, że ostatni upiór jak i Keira pojawili się nagle po drugiej stronie drzwi (te, które otwierają się dopiero po poprawnym zapaleniu wszystkiego).
 
Kolejnym błędem, który jest pewnie znany wielu jest płotka: Na razie nie grałem jeszcze w dodatek (a ponoć tam jest TRAGEDIA), ale widzę pogorszenie jakości jazdy nią w podstawowej grze (Velen). Przykładowo na Kłomnicy w misji "Dziady" przy tym kręgu są schody. Jadąc na płotce nie da się w nie wjechać, ale sama bez gracza wejdzie. Wjeżdzając na nie jest tak jakby blokada (ściana), tak samo było przykładowo w Białym Sadzie na moście obok Kupca i wioski oraz w kilku miejscach w grze.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom