W2 - zbroje/pancerze/kurtki

+
Przecież to "zwykła" zbroja Vranów. A reszta to buty, rękawice i spodnie starszej krwi. Nie ma rewelacji. To nawet nie jest zestaw. Nazwa w angielskiej wersji gry jest pewnie inna i tyle. Ewentualie błąd na wiki w nazewnictwie.
 
Na pierwszy rzut oka wydają się być takie same jak zbroja Vranów i ekwipunek Starszej Krwi ale jak się spojrzy na statystyki to wychodzi całkiem co innego.
 
Co jest skuteczniejsze do ulepszenia pancerza: Wzmocnienie +2 zbroi i +10 żywotności czy wzmocnienie +1 zbroi i 15 żywotności? Bo na logikę to chyba lepiej +1 zbroi więcej w skali kilkudziesięciu punktów niż +5 żywotności w skali kilkuset?
 
Jeśli dajesz się trafić częściej niż 5 razy na walkę to wybierz wyższy pancerz. Jeśli dajesz się zranić rzadziej niż 4 razy na walkę wybierz wyższą żywotność.
Przy czterech trafieniach wyższy pancerz ocali ci o 4 punkty życia więcej kosztem 5 punktów życia mniej z bonusu do żywotności (czyli jesteś stratny 1 punkt życia). Przy sześciu trafieniach wyższy pancerz ocali ci o 6 punktów życia więcej wobec 5 punktów życia mniej z bonusu żywotności (czyli jesteś jeden punkt życia na plusie).
Jak widać różnice są marginalne i przeżycie zależy bardziej od zręczności niż statystyk.
 
Rozumiem, to pewnie tak jak z mieczami, że kilka punktów w różnicach obrażeń zależne od samego miecza oraz run jakich się użyło do ulepszenia nie ma większego znaczenia. Po prostu każdy inwestuje w to co uznał za stosowne, a każdy bonus ma minimalne znaczenie, choć jednak ma.
 
Siemka chciał bym się zapytać gdzie znaleźc pancerz dzikiego gonu albo gdzie wy go znaleźlizcie ? Prosze o Szybką odpowiedź . Dzięki :)

Post 2:

Ktoś pomoże pliss !!!
 
Last edited by a moderator:

Vattier

CD PROJEKT RED
1) Przed założeniem tematu proszę używać wyszukiwarki i sprawdzać, czy podobny temat już nie istnieje.
2) Proszę nie pisać posta pod postem. Spamowanie nie przyspieszy odpowiedzi.
3) Polecam lekturę regulaminu.

A poza tym witamy na forum.


Odnośnie pytania, znalazłem na innym forum taki wątek: http://www.forum.gamewalk.pl/viewtopic.php?t=8011
Ktoś tam znalazł schemat w wieży z elfkami, które ratujemy przed spaleniem przez Loredo.
 
Wiem ale ja idę chyba scieżką Rochea
Ponoć po mapce są porozmieszczane jakieś skrzynie z artefaktami i wgl
 

Vattier

CD PROJEKT RED
Jedyne, co zdołałem się zorientować, to że te nowe przedmioty są chyba (z naciskiem na chyba!) rozmieszczone losowo.

Jedną skrzynkę ktoś z podanego linku znalazł w szpitalu w skrzyni. Przejrzyj tam dokładnie, może ktoś jeszcze coś wspominał, gdzie dorwał jakiegoś itema, może się akurat trafi gdzieś i zbroja Dzikiego Gonu?
 
Pewnie będzie. Inaczej, albo będziemy walczyć jak ja pod koniec 2. aktu w pierwszej części z Utopcami (jeden cios grupowy i 4 padają), albo się okaże, że Geralt trafił do Piekła i walczy z takimi przeciwnikami, że zabijają w pełni opancerzonego rycerza jednym ciosem. Po prostu Geralt nie może mieć najlepszej zbroi w grze na samym początku.
 
Sam zacząłem dzisiaj od nowa W2 na mrocznym ile razy nie grałem to na ten pancerz nie natrafiłem teraz będę buszował gdzie tylko się da i mam nadzieję go znaleźć bo w pancerzu Dzikiego Gonu miło by było zaczynać Wiedźmina 3. Taki klimacik. :D


Edit: Niestety ani w szpitalu dla obłąkanych ani w wieży nie znalazłem schematu na pancerz Dzikiego Gonu natomiast w wieży znalazłem schemat na spodnie starszej krwi + jakąś dziwną pułapkę na endriagi. :(
 
Last edited:
Odkopuję temat w związku z moim pytaniem. Czy istnieje gdzieś spis wszystkich zbroi i broni? Mam na myśli te standardowe oraz te losowe jak np. Zbroja Dzikiego Gonu. Niestety na wiki oraz na stronach które przeglądałem nie ma wszystkich. Próbowałem też używać moda dodającego do gry wszystkie przedmioty u karczmarza, niestety nie dodaję on tych ukrytych przedmiotów.
 
Bo zostały usunięte, nigdy nie miały własnych modeli.

Usunięte w jakiejś aktualizacji? Jednak widzę po ekwipunku że nie wszystko zostało usunięte. Karczmarz ma na sprzedaż miecz "Beann'shie" który podobno nie istnieje na PC. Czy może taki los spotkał tylko zbroję lub przedmioty korzystające z innych modeli?

Miecze działają, reszta nie. Te przedmioty były dostępne do czasu 3.01 albo 3.02.

Dzięki za odpowiedź.
 
Last edited:
Usunięte w jakiejś aktualizacji? Jednak widzę po ekwipunku że nie wszystko zostało usunięte. Karczmarz ma na sprzedaż miecz "Beann'shie" który podobno nie istnieje na PC. Czy może taki los spotkał tylko zbroję lub przedmioty korzystające z innych modeli?
Miecze działają, reszta nie. Te przedmioty były dostępne do czasu 3.01 albo 3.02.
 
Czy można ulepszać zbroje, spodnie i rękawice w TW2? Najlepsze eq?

Tak jak w temacie i jeśli tak to w jaki sposób oraz co bede potrzebował? Chciałbym to wiedzieć bo ciągle mam pozapychane eq i nie wiem co moge sprzedać a co się przyda.
Mógłbym mi ktoś jeszcze wytypować 3 najlepsze mieczyki stalowe/srebrne w każdym z aktów? oraz zbroje, buty, rękawice i spodnie?
 
Top Bottom