Broń i zbroje wszelakie w grach, filmach i książkach

+
Czyli w skrócie, katana to miecz na standardy europejskie jednoręczny (waga i długość), który używano za pomocą dwóch lub jednej ręki, jednosieczny, doskonale wykonany i bardzo ostry i twardy. Czyż nie tak? Tyle tego o katanach, trzeba to jakoś usystematyzować, pojawiają się sprzeczne informacje.
 
Katana była ielowarstwowa, ale też i delikatna - to się naprawdę nie wyklucza. Zwłaszcza, że do pojedynków samuraje zakładali lekkie zbroje, aby podczas walki unikać ostrza przeciwnika - czym groziło parowanie napisałem wcześniej.Concept art bohatera przedstawia go jednak ze zwykłym mieczem: dla mnie bomba .
 
Rioo said:
Korgan said:
To sie nazywa wyczerpujace info . Gdybys jeszcze podal skad to masz...
aha wpisz na wyszukiwarce netsprint slowo katana i tam bedzie a pozatym interesuje sie japonia i jej kultura. Wedlug mnie to oni wraz z chinolami stworzyli najlepsze rodaje broni
 
Kogut said:
Katana była ielowarstwowa, ale też i delikatna - to się naprawdę nie wyklucza.QUOTE] Skoro juz jestesmy przybroni bialej (a zarazem delikatnej), to czy ktos wie kiedy wynaleziono wibrator?
 
Wibrator wynaleziono przez przypadek i sluzyl na poczatku do czego innego niz teraz (tak przypuszczam) ale ten kto wynalazl wibratora powinen dostac nobla Wczoraj kupilem sobie Warhammera 40k Dwan of War i spodobaly mi sie tam wystepujace bronie biale a szczegulnie Miecz lancuchowy takie polaczenie pily motorowej z mieczem
 
Korgan said:
Wibrator wynaleziono przez przypadek i sluzyl na poczatku do czego innego niz teraz (tak przypuszczam) ale ten kto wynalazl wibratora powinen dostac nobla
Jestem strasznie ciekaw jakie było w twoim mniemaniu "pierwotne" zastosowanie wibratora, a co do nagrody Nobla, aż tak lubisz wibratory?
 
...pierwotne zastosowanie wibratora jest mianowicie budowlane....potrzeba matką wynalazku...a potem jakiś pomysłowy budowniczy.....
 
Kogut said:
Concept art bohatera przedstawia go jednak ze zwykłym mieczem .
W końcu w książce nie było nic o katanach używanych przez geralta. Miecz powinien być bo wydaje mi się że to że w filmie było katana było zdecydowanie negatywnym czynnikiem
 
ech wibratory lubie bo mam w komurce a napewno nikt nie robilby wibratora aby sie zadowolic albo juz wczesniej istnialy i ktos zrobil z nich to czym teraz sa albo ktos przez przypadek wynalazl wibrator i jakos sie potoczyly jego (wibratora) losy
 
Korgan said:
Wibrator wynaleziono przez przypadek i sluzyl na poczatku do czego innego niz teraz (tak przypuszczam) ale ten kto wynalazl wibratora powinen dostac nobla
Co takiego niezwykłego jest w wibratorze, że byś dał za niego Nobla? A może dała?
 
gdyby nie wibrator to nie wiedzialbym czy ktos dzwoni do mnie na lekcji...... i jesten on nie ona
 
Eee, panowie spójrzcie na temat "Broń i zbroje wszelakie /.../" troche chyba zeszliście z tematu ... (tylko nie piszcie mi, że wibrator tez broń, ech ... )
 
wibrostor !!! to mega wibrator ??hehe a jaka bron wam sie najbardziej podoba ?bo ja kocham katany i miecze lancuchowe
 
Standardowa bon do walki wrecz szturmowych druzyn kosmicznych marines. To dluga podobna do miecza bron z ostrzami zamontowanymi na lancuchu napedzanym silnikiem. Z latwoscia rozcina przeciwnikow
 
:|:|:|::||:|:|:|:|:|:|:|:|:|:|:| ojej - to ja powiem , że najbardziej lubię działo jonowe. Gadajmy o czsach wiedźmińskich :D
 
Wracając znowu do katan - po kiego **** męczyli się z setkami warstw jakichś mieczy i które były zarazem delikatne? To bez sensu. Bo tego nie rozumiem, naprawdę. Co to znaczy że katana była delikatna? Mając twarde ostrze, nie tępiła się w czasie walki tak szybko, no i lepiej powinna przechodzić przez pancerze itp. Natomiast miękki rdzeń powinien zabezpieczać przed łatwym złamaniem się. Czyli teoretycznie jedyną wadą byłoby ciężkie ostrzenie ztępionego miecza. I właśnie - z tym unikaniem ostrza przeciwnika... to chyba katana byłaby zupełnie nieprzydatna podczas bitwy, co? Z mieczem którym nie można parować ( a w ścisku nie ma za bardzo miejsca na uniki ) żyje się zepewne bardzo krótko. Sid Ah, byłby wdzięczny, gdybyś Ty mógł to skomentować.
 
Top Bottom