Aktualizacja 1.5 i ulepszenie dla konsol nowej generacji – lista zmian

+
EDIT
Pytanie z zupelnie innej beczki - co mozemy zrobic z przedmiotami fabularnymi - np z niesmiertelnikiem Saburo czy oltarzykiem mistrza zen?

Ołtarzyk mistrza zen
Po otrzymaniu go zostaje on powieszony nad łóżkiem V w jego apartamencie w megabloku H 10 :)

A nieśmiertelnik Saburo - z tego co wiem - to na razie jest na pamiątkę. ;-)
 

Zaktualizowany plan działania pojawi się ? Super za zmiany/poprawki ale czy będzie multiplayer ? co z dodatkami ? Będą nie będą ? Czy to ostatnia poprawka w ogóle ? Nawet jeżeli to będą odległe terminy fajnie było by się dowiedzieć co dalej po patchu 1.5 . Czy to już wszystko ? :p


Według statystyk pokazywanych na ostatniej konferencji CD Projektu, coraz więcej developerów przechodzi od ekipy zajmującej się poprawkami do pracy nad pierwszym dodatkiem, więc na pewno jest nadal w produkcji. Odnośnie daty premiery, być może więcej powiedzą na następnej konferencji w kwietniu, ale nie zdziwiłbym się gdyby zapowiedzieli go dopiero kiedy prace nad nim będą się miały już ku końcowi, może na jakiś miesiąc przed. Osobiście oczekuję go w drugiej połowie roku. Na drugi kwartał mają przewidzianą premierę next-genowego Wiedźmina 3, więc trzeci lub czwarty kwartał miałby najwięcej sensu pod kątem wydawniczym (o ile zdołają wydać go w tym roku, ale na to liczę).

W przypadku patcha, zdecydowanie nie jest to ostatnia duża aktualizacja. Nawet na streamie developerzy mówili, że nie jest to wszystko nad czym pracowali do tej pory, ale wiadomo, że patch i tak już jest ogromny, więc nie chcieli wrzucać jeszcze więcej rzeczy w jedną aktualizację. Po zaktualizowaniu gry do najnowszej wersji, w plikach można nawet znaleźć nowe systemy "w budowie", których nie zaimplementowano w 1.5, w tym system transmogu, dalsze usprawnienia SI, a także usprawnienia systemu policji oraz gangów. System transmogu można aktywować już teraz nieco modyfikując pliki gry, ale nie jest jeszcze skończony, więc lepiej poczekać aż zostanie oficjalnie wprowadzony do gry w następnej aktualizacji.
 
Z czystej ciekawosci - czym next gen W3 bedzie sie roznil? Bo serio - nie bardzo rozumiem idee.

Tym, że będzie na silniku CP 2077 (REDengine 4) i oczywiści wzbogacony o RT (oraz nieco pomniejszych zmian).

Po cichu można liczyć, że może dostaniemy coś na wzór obiecanek z przed 8 ( :eek: ) lat:

 
Tym, że będzie na silniku CP 2077 (REDengine 4) i oczywiści wzbogacony o RT (oraz nieco pomniejszych zmian).

Po cichu można liczyć, że może dostaniemy coś na wzór obiecanek z przed 8 ( :eek: ) lat:
Dzieki. Nie wiem, czy sie skusze - na W3 mialem 2500 godzin, chyba wystarczy :)
 
Tym, że będzie na silniku CP 2077 (REDengine 4) i oczywiści wzbogacony o RT (oraz nieco pomniejszych zmian).

Po cichu można liczyć, że może dostaniemy coś na wzór obiecanek z przed 8 ( :eek: ) lat:

Nie spotkałem się chyba z informacją, że WIedźmin 3 na next genach jest tworzony na RED Engine 4. Biorąc pod uwagę, że za port odpowiada Saber Interactive, które wcześniej pracowało z RED Engine 3 przy porcie Wiedźmina 3 na Switcha, wydaje mi się, że next genowy W3 będzie nadal wykorzystywał ten sam silnik.

Z czystej ciekawosci - czym next gen W3 bedzie sie roznil? Bo serio - nie bardzo rozumiem idee.
Poza usprawnioną oprawą wizualną i RTX, pojawią się darmowe DLC inspirowane netflixowym tworem wiedźminopodobnym serialem, ale nie wiadomo jeszcze czy pojawią się jakieś inne usprawnienia. Ostatnio skończyłem ogrywać ponownie podstawkę Wiedźmina 3, ale z dodatkami może poczekam na tego next gena. W międzyczasie ogra się drugi raz Cyberpunka i dokończy nową Yakuzę.
 
ja mam ten sam problem.
wersja GOG Galaxy aktualna.
sprzęt poza grafiką grubo ponad minimum. (mam GTX 1060 3 Gb)
do tej pory działało cacy na stabilnych 60 FPS na high-medium
oczywiście...problemem jest bug w komunikacji ze sterownikami od dźwięku:) Sonic Studio w moim przypadku (i inne). wyśmienicie... pozostaje czekać.
 
ja mam ten sam problem.
wersja GOG Galaxy aktualna.
sprzęt poza grafiką grubo ponad minimum. (mam GTX 1060 3 Gb)
do tej pory działało cacy na stabilnych 60 FPS na high-medium
Ten problem lezy w waszym sprzecie lub/i sofcie, cos macie nie tak.
 
Muszę przyznać, że łata 1.5 zrobiła na mnie naprawdę duże wrażenie. Widać, że spora część mechanik została w zasadzie napisana od nowa / oparta na zupełnie nowych algorytmach. I tak po prawdzie to jest dokładnie ten stan gry, o którym mówiłem, gdy powszechnie oskarżano mnie, że jestem jednym z tych, którzy chcieli drugiego GTA V. Nie, nie chciałem drugiego GTA V, chciałem dokładnie tego, co przygotował CDP. Jakieś drobiazgi jeszcze się pojawiają + olbrzymi spadek FPS po włączeniu RT (względem poprzedniej wersji), ale trochę mi to lata koło nosa, bo RT nie czyni mi dnia.

Zmiany, które wprowadzili sprawiają, że miasto w końcu przestało udawać żywego trupa. I tu niewiele więcej potrzeba. Gra zachęca do częstszych odwiedzin apartamentu, nagradza za odgrywanie roli (upływ czasu) itd. To takie drobne smaczki, ale najważniejsze jest to że nie natyka się na idiotyczne błędy niemal co 5 minut, a tego była maaaaaaaaaaaaaaaaasa.

Czego by nie mówić widzę w tej aktualizacji tytaniczną pracę i kawał naprawdę porządnej roboty. Zdaje się, że aktualny stan gry to to, co powinno zostać wydane na premierę. I stąd już prosta droga do płatnego dodatku choć spodziewam się, co najmniej jeszcze jednego patcha.
 
Po cichu można liczyć, że może dostaniemy coś na wzór obiecanek z przed 8 ( :eek: ) lat:
E Panie, wkleiłeś trailer z E3 2014, który był już po downgradzie. Poprawiam :p

Też pierwsze słyszę o tym RED Enginie 4. Myślałem że mają dodać jedynie RT i jakieś mniejsze poprawki. Ale byłoby miło gdyby cała oprawa graficzna dostała zauważalnego boosta.
 
Też pierwsze słyszę o tym RED Enginie 4

Ja też, nie ma to większego sensu. RE4 był robiony z myślą o Cyberpunku (wertykaloność, FPP, strzelanie, ruch uliczny itd.) to nie jest uaktualnianie gry do nowszej wersji silnika, to portowanie gry na inną wersję silnika. Pamiętam, że była mowa o dodaniu śledzenia promieni i szybszych czasach ładowania. Wyższej jakości tekstury wydają się też dość logicznym dodatkiem.
 
Siemka po 7h testów na XSS mogę stwierdzić że graficznie jest zdecydowanie lepiej bo 1440p robi robotę, ale... Spadki poniżej 30 FPS są zbyt częste, jakość i rozdzielczość cieni to nieśmieszny żart, wyglądają jak z przed ponad dekady, odbicic nie skomentuje bo to tragedia. Zauważyłem że gra często crashuje do menu Xboxa. Gra niegrywalna. Zdecydowanie lepiej było wydać 1080p60, niż 1440p30.
 
@REFEJLU - też zauważyłem, że na tych samych ustawieniach, które wcześniej działały teraz musiałem część obniżyć, widać, że coś bardziej pożera zasoby, ale to raczej zrozumiałe - skoro dodano nowe procesy skądś moc muszą czerpać.
 
Ja też, nie ma to większego sensu. RE4 był robiony z myślą o Cyberpunku (wertykaloność, FPP, strzelanie, ruch uliczny itd.) to nie jest uaktualnianie gry do nowszej wersji silnika, to portowanie gry na inną wersję silnika. Pamiętam, że była mowa o dodaniu śledzenia promieni i szybszych czasach ładowania. Wyższej jakości tekstury wydają się też dość logicznym dodatkiem.


Widać gdzieś coś źle usłyszałem.

Ale to też dziwne, że Red Engine 3 zaimplementują RT (tam nawet parallax mapping nie było :ROFLMAO: ) w Red Engine 4 wszystko już jest, że silniki pewnie mają ten sam rdzeń...
Zobaczymy.
Post automatically merged:

E Panie, wkleiłeś trailer z E3 2014, który był już po downgradzie. Poprawiam :p

Też pierwsze słyszę o tym RED Enginie 4. Myślałem że mają dodać jedynie RT i jakieś mniejsze poprawki. Ale byłoby miło gdyby cała oprawa graficzna dostała zauważalnego boosta.


Ale to nie był jeszcze ten ostateczny downgrade :p.
 
Nie wiem co się dzieje, pograłem trochę rano i po wyjściu z gry samo zaczęło się ściągać CUŚ 66GB-- jakaś poprawka? przecież mam już tego rewelacyjnego patcha 1.5.... co tu się wyprawia? :eek:
 

Attachments

  • Desktop Screenshot 2022.02.19 - 13.05.30.24.png
    Desktop Screenshot 2022.02.19 - 13.05.30.24.png
    1.2 MB · Views: 43
Dodali nową opcję do RT, zwie się "local shadows" zmienili też klawiszologię- z tego co wyczytałem na reddit.
A patch notes jak nie ma tak nie ma, pozostaje czekać na komunikat.
 
Top Bottom