Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
@Sheladin

Zi3lona dała Ci link do regulaminu. Skoro się udzielasz, to zgadzasz się z jego postanowieniami. Treść Twojego posta go łamie. Łamie go też polemika z moderatorem na forum, podczas gdy drogą do tego przewidzianą jest PW. To już ostateczne ostrzeżenie dla Ciebie. Kolejne Twoje posty/edycje łamiące panujące tu zasady zostaną usunięte, a Ty zostaniesz nagrodzony warnem. Jeśli nie potrafisz się dostosować, to może zastanów się, czy ten temat / forum, to miejsce dla Ciebie.
 
Ooo. Polityczna poprawność alias Marksizm kulturowy i tutaj już jest.

Ja rozumiem, że oba pojęcia mogą być dla Ciebie dość trudne do pojęcia, nie mniej mylenie ich przypomina nierozróżnienie teorii ewolucji od ogólnej teorii względności. No nic wspólnego ze sobą nie maj. No chyba że wiedzę o tym, czym one są, czerpiesz od pana Mariusza Maxa Kolonko, który zdaje się nagrał filmik na temat tego drugiego.
@down
Oczekujesz, że potraktuję ten tekst poważnie?
 
Last edited:
Nie od końca rozumiem ten obrazek.Mógłbyś wytłumaczyć?

I tak btw - ktoś ma pojęcie dlaczego od jakichś sześciu miesięcy tzw. gimboprawica zaczęła pałać nienawiścią do islamu?

Fir, ale bez obrażania drugiej strony proszę.
 
Z tego co wnioskuje po obrazku oznacza on, nadciągającą flotę bombowców, demokracji, socjalizmu i islamu. A tylko jedna osoba próbuje się im przeciwstawić.

Cóż, można mieć pretensje do islamistów. Nie wliczając zamachów terrorystycznych, chodzi o to że zaczynają zasiedlać Europę. Dla mnie zachód jest już stracony.
Znaczy też mniej więcej tyle, że jeśli jacyś muzułmanie przyjeżdżają do europy to pierwsze co robią po rozpakowaniu się, to lecą do urzędu po zasiłki.
Dlatego biali ludzie muszą ich utrzymywać.
Z biegiem czasu jest ich coraz więcej (p. Anglia, Francja) a ludzi białych coraz mniej.
 
Last edited:
Fir, ale bez obrażania drugiej strony proszę.

Nie mówiłem o tym forum, tutaj tego nie uświadczyłem, chodzi mi o zalew widoczny głównie w popularnych memach na stronach z tzw. lolkontentem (joemonster, sadistic, demoty, kwejki etc.) Choć widzę po jego drugim poście, że @Arkan897 się w ten nurt wpisuje.

Z tego co wnioskuje po obrazku oznacza on, nadciągającą flotę bombowców, demokracji. socjalizmu i islamu. A tylko jedna osoba próbuje się im przeciwstawić.

Cóż, można mieć pretensje do islamistów. Nie wliczając zamachów terrorystycznych, chodzi o to że zaczynają zasiedlać Europę. Dla mnie zachód jest już stracony.
Znaczy też mniej więcej tyle, że jeśli jacyś muzułmanie przyjeżdżają do europy to pierwsze co robią po rozpakowaniu się to lecą do urzędu po zasiłki.
Dlatego biali ludzie muszą ich utrzymywać.
Z biegiem czasu jest ich coraz więcej (p. Anglia, Francja) a ludzi białych coraz mniej.

Bombowce islamu, demokracji i socjalizmu. <3

Po pierwsze, do islamistów to Ty nic nie możesz mieć. Chyba że bardzo nie lubisz części osób z wydziałów orientalistycznych na uniwerkach. Bo, widzisz, islamista to naukowiec zajmujący się islamem.

Chciałbym Ci też zwrócić uwagę na to, iż w czasach, gdy podział na rasy był uważany za naukowy, arabów, czyli główną grupę wyznawców islamu, uważało się za Twoich "białych ludzi". :)
 
Oj, wszyscy wiemy, że chodziło o muzułman.

wszyscy wiemy tez, ze jeśli mylisz te dwa pojęcia, to czas najwyższy zamknąć się w kwestiach światopoglądowych i siedzieć cicho w oczekiwaniu na rozum

wersja light: tak kuriozalna pomyłka kompromituje cię w oczach jakiegokolwiek rozmówcy i sprawia, ze nie jesteś wart jakiejkolwiek uwagi, a twoje poglądy należy oceniać tyko w kategorii frustracji i kalibru pomyłek. dowodzi tego, ze prawdą jest, ze na sam dźwięk słowa 'islam-' modnym stało się toczenie piany, bo ktoś niedawno wmówił wam, że zagłada nadciąga pod berłem allaha
 
Last edited:
Ja wiem, że wydawać się to może nieosiągalne, ale prosiłbym wszystkich o dyskusję, bez wzajemnego obrażania się, czy serdecznych sugestii do zaprzestania wypowiadania się.
 
Nie wiem jak PWN, ale wiki zaznacza, że to słowo nowe i kalka z francuskiego. I nie zwolennik islamu, a fundamentalista islamski. Więc Arkan także w tym znaczeniu źle użył słowa, bo nie każdy muzułmanin jest radykałem, ba, zdecydowana większość nie jest.

To, że słowniki wyłapały to znaczenie jest swoją drogą smutne - wystarczy, że dostatecznie duża grupa osób zacznie wykrzykiwać bzdury, by zmienił się język.
 
Ech, najsmutniejsze jest to, że ludzie niewidzą problemów otaczającego ich świat.
Jak to mówią Polak przed i po szkodzie głupi.
A co do moich poglądów.
Można je określić jako, narodowo-liberalne. Cho wiem, że to trudne.
 
Last edited by a moderator:
Miałem na myśli wikisłownik, nie wikipedię.

Ganz pomada, nawet jeśli to kalka z francuskiego, to znaczenie jest zrozumiałe, więc nie czepiałbym się słówek. Raczej byłbym zainteresowany dlaczego ktoś miałby się bać demokracji. Oprócz powiedzmy kolegów Putina albo Janukowicza.
 
Można je określić jako, narodowo-liberalne. Chodź wiem, że to trudne.
Nie, to zwyczajnie sprzeczne.

Miałem na myśli wikisłownik, nie wikipedię.
Ganz pomada, nawet jeśli to kalka z francuskiego, to znaczenie jest zrozumiałe, więc nie czepiałbym się słówek. Raczej byłbym zainteresowany dlaczego ktoś miałby się bać demokracji. Oprócz powiedzmy kolegów Putina albo Janukowicza.

Sądzę, że to dlatego, że demokracja = poprawność polityczna = marksizm kulturowy = socjalizm = zło. Prosta matematyka, głupcze. ;)
 
Ech, najsmutniejsze jest to, że ludzie niewidzą problemów otaczającego ich świat.
Jak to mówią Polak przed i po szkodzie głupi.
(...)
Jeśli już to wydaje mi się, że ludzie widzą za dużo problemów. Ale w końcu mogę się mylić. Możesz wyjaśnić jakie problemy (powiedzmy w Grudziądzu) powodują islam, demokracja i socjalizm?
 
To, że słowniki wyłapały to znaczenie jest swoją drogą smutne - wystarczy, że dostatecznie duża grupa osób zacznie wykrzykiwać bzdury, by zmienił się język.

Tak na przykład zostało zmienione pojęcie tolerancji.

@Arkan897
Pisz chociaż poprawnie, "chodź wiem, że to trudne". ;)

Chodź? Gdzie chodź?
Choć to słowo od chociaż. Chodź od chodzić... Chodź wiem lol... Hej wiem, chodź tu!
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom