Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Nawet zestawy wyposażone w 2600K (a Ivy oraz Haswell są oszczędniejsze niż Sandy) i GTX'a 780Ti pod obciążeniem nie dobiją do 450W. Jedynie mocno wykręcone sztuki są w stanie nieznacznie tę granicę przekroczyć. Przykładowo zestaw z R9 290 zje niespełna 400W, standardowym GTX780 około 360W, a z 770 minimalnie mniej.
Przy okazji każdego rzetelnego testu mamy podane wartości zużycia energii w stanie spoczynku i pod obciążeniem dla całego zestawu. Można więc rzecz bez trudu sprawdzić.
Krótko mówiąc solidna zasiłka o mocy 600W podoła każdemu piecowi z jednordzeniową kartą.
 
Jak nie zamierzasz tam wpakować tandemu kart na poziomie GTX 770, to wystarczy ci spokojnie. Nie ma sensu bawić się w mierzenie napięć ;).
Nic nie trzeba mierzyć, wystarczy sprawdzić pobór podzespołów w necie a nie żadne napięcia (+/- 5min). Mierzenie napięć to raczej dla sprawdzenia stabilności psu.
 
OK, zagadka dla tych co z Win za pan brat.
Mam win7 x64 i z jakiś przyczyn samoistnie zapełniana jest przestrzeń na partycji systemowej. Są to różne wartości, czasem zapełniają się 2GB czasem 4. Myślę, że nawet więcej. Dopiero po użyciu CCleaner i wywaleniu wszystkiego zwalnia się wolne miejsce. Dodam, że nie instaluję nowych rzeczy na C, jest tam tylko system.

Moim zdaniem ma to związek z czyszczeniem jakiś danych DTF czy coś takiego (raport przy sprzątaniu leci za szybko ny to wyłapać. Jakieś pomysły?
 
Tak mnie zastanawia czy CDPR byłby w stanie wykonać taki ruch jak EPIC wypuszczając tech-demo (bencha) od UE4. Teraz każdy sobie może testować, widać żę nowy unreal dobrze się dosyć skaluje u mnie w 1080p średnio na elemental tech demo miałem nieco ponad 28 fps / 720p ok.39 fps
natomiast taki 770 GTX który jest mniej więcej 50% szybszy od tego co mam (7850 2GB ) wyciągnął (w 1080p) średnio 42 fps czyli wynik proporcjonalny do mocy.
Ciekawe jak będzie Wiedźmin sobie radzić na tle sinika od EPIC
Dla zainteresowanych linki do dem na UE4 i bencha

http://www.techpowerup.com/downloads/2368/unreal-engine-4-elemental-tech-demo/

http://www.techpowerup.com/downloads/2369/unreal-engine-4-five-tech-demos/
 
Last edited:
To, że nic nie instalujesz na partycji systemowej, nie znaczy, że będzie ona cały czas pusta.
Po pierwsze - zazwyczaj znajdują się tam dwa dość intensywnie eksploatowane foldery tymczasowe (c:\temp, c:\windows\temp), które spokojnie można opróżniać ręcznie. Druga sprawa: wiele aplikacji będzie tam trzymało część swoich danych, nawet jeśli zainstalujesz je na innej partycji - przejrzyj sobie chociażby folder c:\users\NAZWA_TWOJEGO_KONTA\AppData\Local
(AppData jest ukryty; żeby się tam dostać musisz zaznaczyć 'Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski' w Opcjach folderów).
 
Szykuję się powoli do kupna nowego komputera, ale wcześniej pasowałoby porobić porządki, bo masę rzeczy mam porozrzucane po różnych dyskach twardych :p Który z tych dysków zewnętrznych polecacie?

http://www.morele.net/komputery/pod....00,0.00,,,,,,,,,10062O528686/1/#product_list

Przy okazji, w komentarzach pod jednym z dysków było coś takiego:

Przy rejestracji produktu nie da się wybrać Polski, pomimo, że jest na liście. W ostateczności by zakończyć rejestrację wybrałem UK.

O co chodzi z rejestracją? Nigdy nie miałem takiego dysku, nie znam się :p
 
Ten, który ja posiadam, także posiada interfejs 3.0, a jest sporo tańszy. Prędkość jest też jak najbardziej zadowalająca.
 
Osobiście bym sugerował dorzucenie ~100zł i kupno GTX 770. Jak nie da rady, to pozostaje GTX 760, np. w wersji od MSI / ASUSa / Gigabyte'a.
 
Ano zrobili promocję, ale REDzi lubią NV, dlatego ja przesiądę się na zielonych. Oczywiście można brać radeona i zrezygnować z bajerów od zielonych, ale jak się tyle wydaje na kartę, to dopłacenie kilkudziesięciu złotych do karty tak samo albo bardziej wydajnej od innego producenta nie powinno być problemem.
 
Nowszych nie ma ;)
337.81
@UP
60+ FPS to mam wszędzie ;) a jest taki stuttering że głowa mała ;) chyba tylko w Crysisa 3 gra się rewelacyjnie ;) a gorszej sprawności uberpróbkowania na NV nie wspomnę ;)
 
Last edited:
Top Bottom