Wiedźmin 3 - Wygląd Geralta

+
Ja zwięźle i krótko - po nowym trailerze - jestem zachwycona! Troszeczkę się postarzał, widać, że jest po przejściach. I ta zacięta mina. Miód! IMO najlepszy Geralt :)
Spojrzcie na Geralta z okladki W2. Wedlug mnie to byla jego najlepsza facjata. Podziwiam sculpt'erow z CDPRed bo by zmierzyc sie z legenda trza miec jaja. Nowy Witcher nowa twarz, bardzo fajnie to wyglada.
 
Muszę przyznać, że nowa twarz Geralta bardzo mi się podoba. Znacznie bardziej niż z ta, z dwóch pierwszych części gry. Jest bardziej ludzka, dojrzała i 'przyjemniejsza' w obyciu ;-)
 
A mi się jednak zdaje, że jest kapkę przefajnowana. Ta z "Killing Monsters" była lepsza. Choć i tak najlepsza IMHO jest ta z "Powrotu Białego Wilka":
 
Jak do tej pory mieliśmy trzy trailery W3 i trzy wersje twarzy Geralta, więc przed premierą sporo może się jeszcze zmienić. :D

Obecna twarz przypomina mi nieco Joela z TLOU.

 
Najlepsza twarz pochodzi ze starej gry, z małą ilością wielokątów i kości? Bez szczegółów, zmarszczek i porów? Z nienaturalną szczęką?
No Jezu, miłość niektórych do W1 naprawdę mnie zadziwia.

to tylko dowód na to, jak dobra była, skoro wygrywa w cuglach nawet bez technicznej szczegółowości.
póki co, jest na pewno lepiej niż w W2. w zabójcach królów była tragedia, ot, Letho miał równie grubo ciosanego przeciwnika o wyglądzie mela gibsona. rozumu nie dało się uświadczyć - taki rębajło, mięśniak, siłacz siejący popłoch ogniem i mieczem. w dzikim gonie na razie zapowaida sie progress, broda wygląda nieźle i nawet nie aż tak bardzo przeszkadza mi, ze odchcodzi od książek, choć łapię się na tym, że jest to efekt chorobliwej potrzeby cdpr żeby dać geraltowi coś swojego, mimo iż był produktem gotowym. więc skoro już muszą coś zmieniać, to przynajmniej dobrze, że na razie tak to wygląda. natomiast gdyby była szansa podciągnięcia pod obecne możliwości techniczne twarzy z jedynki byłym wniebowzięty.
 
A tak w ogóle, ja czekam na scenę, w której Geralt w końcu się porządnie zaśmieje, w Sadze kilka razy była taka sytuacja, choćby z Myszoworem. Bo w W2 co najwyżej się uśmiechał.
 
Zastanawiałem się co mi nie pasuje w tej poprawionej facjacie Geralta.
Coś było nie tego. Ok, siwa broda, ale to nie to.
W końcu mnie olśniło. Brwi! Czarne brwi.
Za ich sprawą, w miksie z siwą bródką wygląda trochę, jak młodsza wersja Ramireza z Highlandera.



Taki Don Diego Geraldinho da Rivia.
 
Widocznie całkowity zanik pigmentu w Geraltowym owłosieniu nie jest według redów czymś, za co warto umierać. Zapewne wyglądał zbyt dziwnie jak na potrzeby masowych oczekiwań.
 
Bardzo ostro przesadziłeś. Porównanie-hiperbola w stylu tego z Bezimiennym z Gothica. Może białe brwi wyglądały zbyt ekstrawagancko w porównaniu z raczej młodą twarzą, a może zostaną dodane. W każdym razie o wszelkie kolory naprawdę radzę się nie bać, bo to sekunda zmiany tekstury. Chyba że lepiej jest narzekać na szarego wilka, podczas gdy w okolicach premiery dwójki był już mod wybielający włosy i zarost.
 
Niemniej, zrzucanie wszystkiego na modderów jednak nie jest zbyt eleganckie.

Nikt niczego nie narzuca, od taka jest wizja Redów. Zapewne wiedzą co w grze wygląda dobrze, a co źle (np. włosy Geralta po aplikacji modu wybielającego w W2 były paskudne). Nie zmienia to faktu, że nie obraziłbym się gdyby zanik pigmentu u Geralta był kompletny, a nie wybiórczy.
 
Z modami jest jeden mały problem - tylko gracze PC-towi mogą sobie pozwolić na takie luksusy. Sam kupiłbym W3 na PS4, ale chcę w przyszłości uczestniczyć w scenie modderskiej tej produkcji.
 
@Nars
Mi jakoś białe włosy w dwójce nie przeszkadzają. Ale gram raczej na ustawieniach średnio-niskich, może na wyższych wady są nieco bardziej widoczne.

Ale może wystarczy lepiej dopasować normalmapę i dwójkowe białe włosy będą ok?
 
Last edited:
Top Bottom