Obejrzyj „Podążając za tropem”, film rozpoczynający grę Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Nieprawda, w W2 Geralt miał brwi dokładnie tego samego koloru, co w W3, czyli ciemnoszare:
Ale w trójce są czarne. Czemu zignorowałeś moją sugestię, żebyś zobaczył sceny w lesie? Bardziej chodzi o brodę, która jest złożona z czarnych włosów i wygląda źle.
 
Ale w trójce są czarne. Czemu zignorowałeś moją sugestię, żebyś zobaczył sceny w lesie? Bardziej chodzi o brodę, która jest złożona z czarnych włosów i wygląda źle.

Zobaczyłem i cóż mogę powiedzieć? To była scena robiona niby w zaciemnionym miejscu, a w takim na pewno nie zobaczyłbyś białego koloru zarostu. IMO większy problem jest taki, że te noce/pokryte ciemnością miejsca są stanowczo za jasne ;P
 
To była scena robiona niby w zaciemnionym miejscu, a w takim na pewno nie zobaczyłbyś białego koloru zarostu.
Tia, z pewnością widać całą twarz, a włosy zmieniają kolor z powodu magicznych wróżek krążących w ciemności. To oświetlenie jest zepsute.
 
No to w końcu broda czy oświetlenie jest zepsute?
To kwestia oświetlenia, które jest niestety chaotyczne i nieprzewidywalne. Zobacz sceny w lesie przed jaskinią. Geralt ma całkowicie czarne brwi i brodę.
Yep. Broda też:
 
@Rustine, a może cała gra jest zepsuta?

A tak poważnie - czy naprawdę po tej ilości materiałów można bezproblemowo oceniać oświetlenie, wykonanie postaci etc.? Jak dla mnie trochę mało materiałów, żeby krytykować grafikę. Z resztą, nawet, gdyby było ich dosyć to ja nie miałbym się do czego przyczepić. I zarost Geralta w trójce wygląda dobrze, w intro również wygląda dobrze. Nie jest biały, nie jest czarny. A co z "czarną" teksturą zarostu? Normalnie, cały zarost szary nie będzie. Z resztą taki kontrast w postaci tej tekstury powoduje, że wygląda to naturalniej i nie będzie raziło po oczach swa jasnością. Geralt to nie Gandalf, żeby samą brodą oślepiać wrogów.
(Taka ciekawostka, mój ukochany tata ma mlecznobiałe włosy, a zarost ma w dużej mierze ciemny. Wygląda to całkowicie normalnie, możecie mi wierzyć - 20 lat znam tego człowieka. :D)

EDIT:
@Rustine, przecież ta tekstura brody nie jest czarna. Ona jest częściowo siwa, częściowo czarna. Prawdę mówiąc teraz tym bardziej nie widzę powodu do rozjaśnienia jej. Jest naturalna, jak dla mnie.
 
Last edited:
Czy ja oceniam grafikę? :|
Oświetlenie jest zepsute, bo zmienia kolory włosów i ubrań (trykocik Geralta, jego i Yen włosy).
Nie ma sensu komentować porównania z czarną brodą u ojca, ponieważ z pewnością nie stracił pigmentu przez mutację.
Biała broda nie musi razić, niech chociaż będzie szara. Ale nie czarna, wystarczyłaby zmiana koloru tekstury, który jest zbyt ciemny.
 
No jak na moje oko to jest dość znacząca różnica między brodą Żebrowskiego a Geralta z W3.

Na niektórych ujęciach, zależnie od oświetlenia broda jest wręcz czarna, co nie powinno mieć miejsca.
Dzieje się tak dlatego, że bazowo jest zbyt ciemna (patrz post Rustina), co można bardzo łatwo zmienić.

Ale przecież w tej wersji z poradnika to był dokładnie ten sam model postaci co w SoD, różnił się jedynie barwami i odcieniami tekstury.

Co się Geralta tyczy to faktycznie ten sam model (ewentualnie bardzo zbliżony), ale w przypadku Yen nie ma żadnego podobieństwa, to dwie różne kobiety.

Don't worry, w grze Yen będzie wyglądała zapewne tak jak w SoD.

Oby.

Biała broda nie musi razić, niech chociaż będzie szara. Ale nie czarna, wystarczyłaby zmiana koloru tekstury, który jest zbyt ciemny.

Dokładnie, nie musi być idealnie biała, wystarczy rozjaśnić teksturę i będzie git.

Co do całkowitego zaniku pigmentu nie znajdę teraz cytatu, jestem jednak niemal pewien, że była o tym mowa. Raison by wiedział gdzie.
I nikt tutaj nie krytykuje grafiki, czy modelu wiedźmina jako takiego, a jedynie niezgodny z wizerunkiem Geralta detal.
 


Zależą te brwi od ujęcia. Tutaj wszystko ma jednolity kolor.

Co do tego zaniku pigmentu to nie wiem gdzie, ale jak Jaskier w nocy szedł za Geraltem w Brokilonie, to widział białą szczecinę brody.

E: @raison d'etre, przytoczona przeze mnie scena jednak może sugerować, że brodę też dotknął zanik.
 
Last edited:
Tutaj.
"Ale, jak widzisz, przeżyłem. Jako jedyny z tych, których do owych eksperymentów wybrano. Od tamtego czasu mam białe włosy. Pełny zanik pigmentu. Jak to się mówi - skutek uboczny. Drobiazg. Mało przeszkadza."
Jednak gdyby się uprzeć, to można twierdzić, że włosy i broda nie muszą koniecznie być objęte tym samym zjawiskiem zaniku.

ed
Co do tego zaniku pigmentu to nie wiem gdzie, ale jak Jaskier w nocy szedł za Geraltem w Brokilonie, to widział białą szczecinę brody.
Racja.
"Wiedźmin podszedł bliżej. Jaskier nie widział wyrazu jego twarzy, widział tylko białe włosy i zauważalną nawet w ciemności białą szczecinę wielodniowego zarostu."
Czas Pogardy
 
Last edited:
Czy ja oceniam grafikę? :|
Oświetlenie jest zepsute, bo zmienia kolory włosów i ubrań (trykocik Geralta, jego i Yen włosy).
Nie ma sensu komentować porównania z czarną brodą u ojca, ponieważ z pewnością nie stracił pigmentu przez mutację.
Biała broda nie musi razić, niech chociaż będzie szara. Ale nie czarna, wystarczyłaby zmiana koloru tekstury, który jest zbyt ciemny.
Wiesz, tylko przy założeniu, że oświetlenie jest rąbnięte będziesz miał pewność, że z rozjaśniona tekstura by nie powodowała jakiś dziwactw? Taka moja drobna obawa, że mogłoby się zbyt mocno zlewać i efekt byłby taki, jak na tym screenie, który dałeś z dwójki (a moim zdaniem, ten efekt jest średni).
P.S. Mam nadzieję, że mój poprzedni post nie był agresywny, a jeśli w najmniejszym stopniu był Twoim zdaniem, @Rustine, zaczepny to przepraszam. :)
 
P.S. Mam nadzieję, że mój poprzedni post nie był agresywny, a jeśli w najmniejszym stopniu był Twoim zdaniem zaczepny to przepraszam. :)
Nic się nie stało, zwykła dyskusja.
Zobaczę sam, jak to będzie wyglądało, gdy zmienię teksturę. Dla mnie mod na białe włosy wcale nie psuł odbioru i nieznacznie tylko zwiększał bloom.
 
Początkowo były białe i ewidentnie jego twarz miała mieć bardziej sterany wygląd:
I chyba dobrze, że go trochę odmłodzili, bo ten na zdjęciu powyżej jest już przesadzony, wygląda starzej od Vesemira (co nie powinno mieć miejsca tym bardziej, że akcja z intra działa się na kilkanaście lat przed grą) ;P

BTW: Zauważyliście, że ktoś się dzisiaj bawi implementacją obrazków oznaczających spoilery? Ja już widzę trzeci wariant ;P
 
I chyba dobrze, że go trochę odmłodzili, bo ten na zdjęciu powyżej jest już przesadzony, wygląda starzej od Vesemira (co nie powinno mieć miejsca tym bardziej, że akcja z intra działa się na kilkanaście lat przed grą) ;P

BTW: Zauważyliście, że ktoś się dzisiaj bawi implementacją obrazków oznaczających spoilery? Ja już widzę trzeci wariant ;P

Myślałem, że tylko ja tak mam. Poza tym pod cudzymi postami pojawia mi się:
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 1 Give REDpoint
I to nie jest za fajne. (w sensie że to ^, a nie te nowe spoilery)

Downgrade dotarł już nawet na forum wiedźmina? :troll:
 
Myślałem, że tylko ja tak mam. Poza tym pod cudzymi postami pojawia mi się:
Post Thanks / Like - 0 Thanks, 1 Give REDpoint
I to nie jest za fajne. (w sensie że to ^, a nie te nowe spoilery)
To już chyba wczoraj zauważyłem i zastanawiałem się, do czego to ma służyć, skoro i tak są osobne informacje odnośnie Podziękowań i RedPointów, ale załapałem, że jest jedna zaleta: w przypadku olbrzymiej liczby Dzięksów/RP na jeden post nie trzeba ich samodzielnie liczyć ;P Tak więc IMO to jest na plus.

I to żaden downgrade, raczej wypróbowywanie nowych ficzerów.
 
To już chyba wczoraj zauważyłem i zastanawiałem się, do czego to ma służyć, skoro i tak są osobne informacje odnośnie Podziękowań i RedPointów, ale załapałem, że jest jedna zaleta: w przypadku olbrzymiej liczby Dzięksów/RP na jeden post nie trzeba ich samodzielnie liczyć ;P Tak więc IMO to jest na plus.

I to żaden downgrade, raczej wypróbowywanie nowych ficzerów.

Ale wygląda to raczej średnio (wszędzie takie ładne ikonki, a tu tak w notatniku), a ten downgrade to taki forumowy żart, jak kowal z Podgrodzia, "Soon", czy Marchewkowe włosy Triss.
 
Mam pytanko. Ktoś z forumowiczów wrzucał w tym temacie Render Yen idealnie nadający się na tapetę,w multum postów gdzieś mi to umknęło, a chętnie bym przygarnął. Z góry dzięki. :)
 
Top Bottom