Informacja odnośnie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole najnowszej generacji

+

Vattier

CD PROJEKT RED
Podjęliśmy decyzję o kontynuacji dalszej produkcji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole najnowszej generacji w oparciu o wewnętrzny zespół deweloperski. Jesteśmy obecnie w trakcie oceny zakresu pozostałych do wykonania prac i zdecydowaliśmy o przesunięciu premiery planowanej wcześniej na drugi kwartał bieżącego roku.

Więcej informacji przekażemy jak tylko będzie to możliwe. Dziękujemy za wyrozumiałość.
 
Meh, przy okazji miała wyjsć wersja na PC z RTX, ale chyba już można sobie darować. Prawdopodobnie i tak lepiej zostać przy modach, które nowa wersja zdezaktualizuje.
 
A miało być tak pięknie...

Teraz pewnie RED'zi będą zbierać to co zrobiło zewnętrzne studio i robić część roboty niemal od początku (a że w studiu obecnie nie ma praktycznie nikogo kto pracował na tej wersji silnika, zapewne nieco to potrwa).
Przypomina mi się Powrót Białego Wilka :facepalm: ...
 
Tak sobie myślę, że REDzi powonni już sobie dać spokój z tym NEXTgenem, bo prędziej skończy żywot ta generacja niż oni tego NG.
Co do dodatku do CP2077. Dopiero w przyszłym roku... albo wcale. W sumie raczej na nim kokosów niezbiją, chyba, że jakimś cudem w dodatku dadzą wszystko to co obiecali przed premierą gry🤔
 
Więc zapewne za 1,5 roku będzie premiera, (...)

Nie rozumiem tylko tego Twojego za "1,5 roku". Niby na jakiej podstawie wysuwasz te wnioski?
Tylko dla tego, że 1,5 roku temu zapowiedzieli odświeżoną odsłonę?
Ale jakie to ma znaczenie i czemu niby ma świadczyć o połowie wykonania prac przed premierą?

Wrześniowa zapowiedź z 2020 nie mówiła nic o dacie (wówczas wszyscy żyli jesienną, a później zimową premierą CP 2077), a dopiero później wspomniano o pierwszej połowie 2022, co teraz zdementowano i tyle.
Nie wiemy w jakim stanie (czy też stadium) była gra, gdy ogłosili tą decyzję.
 
Nie rozumiem tylko tego Twojego za "1,5 roku". Niby na jakiej podstawie wysuwasz te wnioski?
Tylko dla tego, że 1,5 roku temu zapowiedzieli odświeżoną odsłonę?
Ale jakie to ma znaczenie i czemu niby ma świadczyć o połowie wykonania prac przed premierą?
(...)
Firma obecnie przechodzi reorganizację i raczej priorytetem będzie "dowiezienie" DLC, tworzenie nowego W4 (nazwa robocza - uwaga dla purystów), a o nexgenie W3 zdecydują po dokonaniu audytu. Jest to projekt poboczny więc termin jego wydania nie jest "palący".
Wszystko to co napisałem oparłem na dostępnych mi informacjach, oczywiście nie musi i nie może to być zgodne z rzeczywistością. Jestem zwykłym 'użyszkodnikiem, a nie zawodowym analitykiem.
 
Ale weź pod uwagę też fakt, iż W3 bardzo dobrze się kojarzy, więc firma (tym bardziej przedsiębiorstwo notowane na giełdzie) będzie chciało ocieplić swój wizerunek (po wpadce będącej premierą i długim łataniem CP2077) i dać coś na osłodę.

Podejrzewam, że priorytety mają teraz następujące:
1. Łatać i udoskonalać CP 2077, wzbogacając o małe dodatki
2. Wydać pierwsze duże (płatne) DLC (i w zależności jak się sprzeda myśleć nad kolejnymi)
3. Wydać next-gen W3
4. Skupić się (w pełni) na pracach nad W4 (i ewentualnie kolejną odsłoną CP 2077 lub dodatkami do niego)

Jednym zdaniem - priorytet stanowi CP 2077, a W4 to pieśń przyszłości i (na obecnym etapie) bardziej informacja dla inwestorów.
Poza tym wydawanie odświeżonego W3 po premierze W4 nie miałoby zbytniego sensu - to bardziej coś na osłodę dla czekających na nowe rozdanie ze świata Wiedźmina.
 
Top Bottom