Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
No to skoro są niziołki, to jaki problem dorobić im dłuższe nosy, inaczej ubrać, lekko przeskalować i powiedzieć, że to gnomy :p
 
Sądziłem, że masz na myśli modderów, wybacz

Nie, nie. Modderzy się świetnie spisali z Powrotem, także szacunek.
Chodzi mi raczej o to, że same modele gnomów w grze to dla twórców nie jest jakiś problem nie z tej ziemi, skoro robią kilkadziesiąt/set różnych innych modeli w tym nawet takiego Janka, indywidualne modele wielu NPC. Jednak jeśli chodzi o zachowania rasy, uwydatnienie jej cech charakteru itd. to już większa sprawa. Gnomy, chyba z tego co pamiętam były niedużą grupą w społeczności, więc tym bardziej byłyby na świeczniku podczas rozgrywki. Jaki pożytek z gnoma, który tylko wygląda, a zachowuje się i gada identycznie jak niziołek, czy człowiek. Może stwórcy boją się gnomów, albo złego odbioru gnomów przez fanów? Tak szukam powodu, dla którego gnomów miałoby nie być.
 
Last edited:
Jak ktoś daje Ci "dzięki", to nie dopisuj potem głupot jak powyższych, bo podziękowań ni redpointów cofnąć się nie da.

Dobra luz bez spiny

---------- Zaktualizowano 13:32 ----------

Ja też nie palę się do wideł, bo gnomów nie będzie, ale że nie są ważnymi postaciami? Ej no, sory, są. Po pierwsze jedna z pierwszych ras, może i pierwsza, po drugie Percival, po trzecie kuli najlepsze miecze. I jeszcze by się chyba coś znalazło.

Rzeczywiście Percival to najważniejsza postać sagi. Wiele jest ważniejszych rzeczy od gnomów, których Redzi nie umieścili w grze
 
Rzeczywiście Percival to najważniejsza postać sagi. Wiele jest ważniejszych rzeczy od gnomów, których Redzi nie umieścili w grze

Pisałeś na początku ważne, a nie najważniejsze. Wymieniłem Percivala jako jedną ze składowych, odnosiłem się do całej rasy, nie jednej postaci.

Jakie są ważniejsze rzeczy od gnomów, które nie znalazły się w grze(mam na myśli elementy z książek)? I skąd wiesz, że się nie znalazły?
 
Moim zdaniem najstarsze to chyba byli Vranowie.
OK zgadzam się, ale ta rasa... jak i Bobołaki, rusałki etc. etc. Nie są... przynajmniej przez Redów, ale także przez samego Andrzeja Sapkowskiego (poza starymi komiksami, gdzie i Varanowie oraz Bobołaki występowały) specjalnie wspominani. Poza Rezerwatem, do których ich zepchnięto, nie występują.. (nie występowali).

Cóz.. Gnomy były swego rodzaju pierwszą rasą, w pełni zaludniające Wiedźminland..
 
Wątek z jakimś rezerwatem bobołaków/vranów w sumie byłby całkiem ciekawy. Ale to już raczej kwestia dodatków.
 
Może i z historycznego punktu widzenia są ważne, ale sam Sapkowski oprócz kilku fragmentów o sposobie wyrobu broni i samej drugoplanowej postaci Percivala (AS poświęcił mu mniej więcej tyle akapitów co papudze Zoltana) nie twierdził widocznie, że są to niezbędne postacie uniwersum tak więc nie miały znaczącego wpływu na fabułę.
 
No to skoro są niziołki, to jaki problem dorobić im dłuższe nosy, inaczej ubrać, lekko przeskalować i powiedzieć, że to gnomy :p

To może nie być takie proste. Wyobraźmy sobie animację ocierania dłonią potu z czoła/twarzy. Raczej głupio wyglądałby nos przebijający się przez rękę, bo animacja skonstruowana została dla postaci o krótszym nosie. Nie mówię, że w miarę szybkie stworzenie modelu gnoma byłoby dla REDów problemem nie do przeskoczenia, ale mogłoby okazać się ciut bardziej skomplikowane, niż na to wygląda. Choćby ze względu na czas niezbędny do testowania modelu w różnych sytuacjach.

Choć na drobne błędy w kolizji obiektów byłbym w stanie przymknąć oko, gdyby były jedyną ceną za pojawienie się gnomów.
 
Taa, a potem byłby hejt na forum, że gnomy są "niedorobione". Jeżeli miałyby być wkładane na siłe to już wole, żeby ich nie było bo recenzje niektórych forumowiczów wyglądały by mniej więcej tak :
1) Gnomów nie ma w grze - Blabla wszystko fajnie, ale szkoda, że nie ma gnomów
2) Są w grze- Blabla wszystko fajnie, ale te gnomy to i tamto, brzydkie, po co w ogóle robiliście tą rasę jak nie ma z nimi żadnej interakcji prawie, bo pewnie by tak było gdyby zostały teraz "dorzucone"
Tak więc lepiej by było jak się zajmą tym co trzeba, a jak im się kiedyś zachce to zrobią gnomy z którymi będą związane jakieś questy albo będą miały swoje warsztaty etc. No chyba, że nas trollują i gnomy są od dawna planowane :troll:
 
Są w grze- Blabla wszystko fajnie, ale te gnomy to i tamto, brzydkie, po co w ogóle robiliście tą rasę jak nie ma z nimi żadnej interakcji prawie, bo pewnie by tak było gdyby zostały teraz "dorzucone"
Boję się, że na takiej właśnie zasadzie zostały wrzucone niziołki, jako przechodnie w mieście i tyle.
 
Boję się, że na takiej właśnie zasadzie zostały wrzucone niziołki, jako przechodnie w mieście i tyle.

W dwójce do czasu pewnego patcha (co sam kiedyś zauważyłeś) były rękawice gnomie i hobbicie, więc jest szansa, że owe rasy nie były wcale zapomniane i przypomniane Redom dopiero w masowych protestach w drugim/trzecim kwartale 2013 roku. Jak ten czas szybko zleciał...
 

Guest 3669645

Guest
Jest jeszcze 3 opcja -Zrobić modele gnomów prawidłowo. Wszak na forum krążyło kilka bardzo fajnych wizji (najlepsza z Gry Wyobraźni) które spodobały się chyba wszystkim. Niziutki chudzielec z długim nosem i małymi ostrymi ząbkami -Done. Dodać animacje dziecka / człowieka (na pewno nie krasnoluda jak u niziołków, bo widać jaki efekt) i voilla.

Niziołki tez mogli zrobić bez cudowania. W "Władcy Pierścieni" był przykład idealnych niziołków, ale nie, tu musi być inaczej i mamy chude szympanse ubrane jak krasnale ogrodowe :eek:
 
Jest jeszcze 3 opcja -Zrobić modele gnomów prawidłowo. Wszak na forum krążyło kilka bardzo fajnych wizji (najlepsza z Gry Wyobraźni) które spodobały się chyba wszystkim. Niziutki chudzielec z długim nosem i małymi ostrymi ząbkami -Done. Dodać animacje dziecka / człowieka (na pewno nie krasnoluda jak u niziołków, bo widać jaki efekt) i voilla.

Niziołki tez mogli zrobić bez cudowania. W "Władcy Pierścieni" był przykład idealnych niziołków, ale nie, tu musi być inaczej i mamy chude szympanse ubrane jak krasnale ogrodowe :eek:
Już widzę jak Gnomy grają w klasy, kręcą się w kółko i ganiają w berka :D
 
A w zimne, deszczowe noce gdzieś po karczmach, w piwnicach gdzie wino leżakuje i kłęby dymu falują z gnomich fajek, grają Gnomiska w kościanego pokera i gwinta.







Widzicie? Karczma jest tylko Gnomy gdzieś wywiało, może REDzi jeszcze je projektują?

 
Last edited:
@fanktoy to, co proponujesz, jest jeszcze gorsze od niziołków-szympansów...

Jedyny Słuszny Gnom:


Każdy ma swoją wizję, moja lepsza dla mnie, twoja lepsza dla Ciebie. Te twoje za krótkie i zbyt tępo zakończone nosy mają. Po drugie - moje to rysunki? Miały tylko wspomóc wyobraźnię. Ja bym Gnoma inaczej lekko "namalował".
 
Top Bottom