Serca z Kamienia oraz Krew i Wino - dwa olbrzymie dodatki do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
O wiele za drogo, mówię, gra dla burżuazji, nie dla plebsu. Z ręką na sercu, ale jak przeczytałem ceny to moja opinia o CDP spadła, a łącząc ze wcześniejszymi gafami to poziom jest coraz bliższy Ubi$oftu czy EA.

To nie kupuj. Zagłosuj portfelem. Pokaż firmie, że uznajesz jej ruch za niewłaściwy. A może skończy się tylko na gadaniu? Niby nikomu nie podobają się zagrywki EA oraz Ubisoftu, ale jakoś te firmy do biednych nie należą. Dlaczego? Ja nie popieram takich zabiegów i nie kupuje fikuśnych czapeczek z 4.99$ w formie DLC do jakiejś gry. Kupuje coś co mi się podoba i jest warte moich pieniędzy. Dodatki do W3 mam zamiar kupić, ale dopiero po premierze gry.
 
Last edited:
Tym co sprawia, że daną grę przechodzi się co najmniej kilkukrotnie jest fabuła, klimat, mechanika. PR jest od mydlenia ludziom oczu i wmawianiu, że jest lepiej niż jest.
Widzisz ty to wiesz. Ja to wiem, ale jest sporo osób, które tego nie wie, albo nie przepuszcza odpowiednio informacji przez maszynkę zwaną mózgiem.
Wtedy, co należy podkreślić - może mieć miejsce, i często ma, to o czym piszesz. Znaczy ludzie się nabierają. Mniej lub bardziej.
 
To nie kupuj. Zagłosuj portfelem. Pokaż firmie, że uznajesz jej ruch za niewłaściwy. A może skończy się tylko na gadaniu? Niby nikomu nie podobają się zagrywki EA oraz Ubisoftu, ale jakoś te firmy do biednych nie należą.

Tak, założę się, że w 99% zawsze na gadaniu się kończy i ludzie kupują. Ja też kupuję, W3 jest zamówione. Dodatki to już jednak inna sprawa, tutaj mam już wątpliwości.

Jeszcze jedna sprawa. Ludzie gadają, że nie kupią, ostatecznie kupują. To jest jedna grupa, można uznać za taką łamaną pomiędzy burżuazją, a plebsem, ja do niej należę. Jest też i czysta burżuazja i czysty plebs. Ja znałem takiego dzieciaka, który się chwalił, że to na WoT-a 100zł miesięcznie wydaje. Na takich ludziach te firmy zarabiają, to oni są podstawą, nie te łamańce, jak ja.
 
Tak, założę się, że w 99% zawsze na gadaniu się kończy i ludzie kupują. Ja też kupuję, W3 jest zamówione. Dodatki to już jednak inna sprawa, tutaj mam już wątpliwości.

Jeszcze jedna sprawa. Ludzie gadają, że nie kupią, ostatecznie kupują. To jest jedna grupa, można uznać za taką łamaną pomiędzy burżuazją, a plebsem, ja do niej należę. Jest też i czysta burżuazja i czysty plebs. Ja znałem takiego dzieciaka, który się chwalił, że to na WoT-a 100zł miesięcznie wydaje. Na takich ludziach te firmy zarabiają, to oni są podstawą, nie te łamańce, jak ja.

Oczywiście, że tak, z tym że daleki jestem do ujmowania tego zjawiska w ramach podziału na burżuazję i plebs ;) Konsument powinien być świadomy. Jeżeli coś się podoba konsumentowi i jednocześnie cena mu odpowiada to kupuje daną rzecz. W innym przypadku powinien zrezygnować z zakupu, albo poczekać na obniżkę ceny.
 
Oczywiście, że tak, z tym że daleki jestem do ujmowania tego zjawiska w ramach podziału na burżuazję i plebs ;) Konsument powinien być świadomy. Jeżeli coś się podoba konsumentowi i jednocześnie cena mu odpowiada to kupuje daną rzecz. W innym przypadku powinien zrezygnować z zakupu, albo poczekać na obniżkę ceny.

Ja tak podzieliłem, bo jest to i obrazowe i proste. Plebs to osoby, których po prostu na gry nie stać i niestety zazwczaj uciekają się do piractwa, dajmy na to. Łamańce to osoby, które gadają, że nie kupią, ostatecznie jednak kupują, czasem może spiracą. Burżuazja natomiast to często osoby szastające pieniędzmi, osoby dla których wydatek kilkuset złotych to, jak splunąć.
 
Dark Souls II Edycja Kolekcjonerska ze szkatułką i setem tarcz oraz broni dla figurki + season pass były do kupienia (w zależności od serwisu/aklepu) 99 (370 zł) do 119 (ale to były skrajne ceny) USD.
Za to wszystkie przyszłe DLC czyli "The Lost Crowns trilogy" były już w pakiecie : ] kilkanaście innych pomniejszych features'ów , pomniejszych dodatków z bronią itp także dostawało się już wliczone w to wszystko.
Dodatkowo, jeśli wyjdzie kolejna zawartość do gry będę mógł ją pobrać. "jest poszanowanie gracza/klienta i jest po$zanowanie gracza/klienta" ...
 
Cena o te 20 złotych mogłaby być niższa. No ale cóż, z zakupem poczekam dopiero jak będą podane jakieś szczegóły co te dodatki konkretnie mają zawierać. Na razie lepiej się skupić na podstawce, aby premiera przebiegła bez problemów jak przy W2.
 
Racja co racja, dzisiaj praktycznie we wszystkich EK jest już sizon pass. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że sam SP ma negatywną opinię, w pewnym sensie, bo to jest przepustka na komercyjne wycinki z gry, firma chce zarobić na biednym konsumencie i tak dalej i tak dalej. W3 SP nie miał, można to było odebrać w sposób nadzwyczaj pozytywny. Do teraz. Teraz opinia, moim zdaniem, jest jeszcze gorsza niż gdyby SP był przy tych EK. Nie mówię o mega przepaści, no ale założę się, że sporo ludzi, którzy kupili EK jest wkurzone faktem, że inne EK mają SP, ta nie ma.
 
Wyjście proste.
***
A jak czas odpowiedni minie i dodatki pojawią się w NORMALNEJ - ROZSĄDNEJ i na rynek polski cenie (max 60 zł) to wtedy się je zakupi już oficjalnie.
2 PŁATNE DLC :facepalm:
Znam prostszy sposób. Po prostu ich nie kupuj ;)

Jeżeli widzę w sklepie paczkę czipsów, która moim zdaniem za dużo kosztuje to jej po prostu, najzwyczajniej w świecie, nie kupuje. Wybieram inne czipsy, na które mnie stać. Może za jakiś czas tamte potanieją i wtedy je kupię. Ty chcesz te czipsy włożyć pod kurtkę i wynieść ze sklepu nie płacąc. Dlaczego? Bo uważasz, że są za drogie. Wiesz co jeszcze mają wspólnego czipsy i gry komputerowe? Można bez nich żyć.

Sam nie jestem święty, kierowałem się taką logiką w czasach nastoletnich ;) Jeżeli nie było mnie stać na grę to szukałem jej na torrentach, ale zrozumiałem, że to głupie i nielogiczne. Jeżeli mnie na coś nie stać to po prostu tego nie kupuję i tyle.

EDIT: No tak, moderator usunął post @Sajmon154 (zapewne dlatego, że zachęcał do piractwa) i teraz moja odpowiedź jest bez sensu ;)
 
Last edited:
GOG.com należy do CD Projekt a cdp.pl to oddzielna spółka, niezwiązana z producentem Wiedźmina tak?

Na cdp.pl też jest wersja "klucz" do ściągnięcia za 99,99zł. Fajnie. Ale to cały czas nie to o co nam chodzi ;)
 
Skoro jest dosłownie groszowa różnica w cenie pomiędzy GOG.com a CDP.pl, to ja kupię dodatki na GOGu, bo skoro od maja 2014 roku CDP.pl nie jest już częścią CD Projektu, to nie mam żadnych powodów do ich wspierania, natomiast pieniądze wydane na GOG w całości trafią do twórców na konto CD Projekt.
 
Cena o te 20 złotych mogłaby być niższa. No ale cóż, z zakupem poczekam dopiero jak będą podane jakieś szczegóły co te dodatki konkretnie mają zawierać. Na razie lepiej się skupić na podstawce, aby premiera przebiegła bez problemów jak przy W2.
Dokładnie, takie ~70zł byłoby optymalną ceną jak na polski rynek ;) Ja najwcześniej kupię kilka dni przed premierą pierwszego dodatku, do tego czasu na pewno będzie więcej informacji o samych dodatkach a może pojawią się też lepsze oferty ;)
 
Skoro jest dosłownie groszowa różnica w cenie pomiędzy GOG.com a CDP.pl, to ja kupię dodatki na GOGu, bo skoro od maja 2014 roku CDP.pl nie jest już częścią CD Projektu, to nie mam żadnych powodów do ich wspierania, natomiast pieniądze wydane na GOG w całości trafią do twórców na konto CD Projekt.

Dokładnie, gog.com to po prostu sposób twórców na większy zarobek. Nie dziwi mnie to, bo to zupełnie normalna sprawa.

Gra + dodatek w pakiecie powinny kosztować*jednak nie więcej niż 200zł.
 
Nigdzie nie widzę, czy dodatki te też wyjdą na konsolach (PS4 konkretnie). Cenę mam gdzieś- bo i tak kupię jeżeli wyjdą! Oświećcie mnie!
 
Oczywiście, że tak, z tym że daleki jestem do ujmowania tego zjawiska w ramach podziału na burżuazję i plebs ;) Konsument powinien być świadomy. Jeżeli coś się podoba konsumentowi i jednocześnie cena mu odpowiada to kupuje daną rzecz. W innym przypadku powinien zrezygnować z zakupu, albo poczekać na obniżkę ceny.

Gdyby cena byłą dostosowana do Poslkich realiów to byłoby spoko wielu ludzi by kupiło te DLC, ale dla jednych 100 zł te czy w te to wsio-ryba dla drugiego to już spory wydatek. Ludzie chcą mieć pełny produkt dlatego kupują DLC jeśli mogą taka mentalność. Kiedyś nie było DLC lub było coś w stylu "Noc kruka" do Gothica i to było dobre teraz świat "growy" w większości opiera się na jak największych zyskach, a gry nie są w większości robione dla gracza tylko firmy która na tym zarabia (stąd przyszedł pomysł DLC). Świetnym przykładem tego jest właśnie, już wspomniana EA.
 
@rafal12322

Też liczyłem na coś w granicach 70-80 PLN, a tutaj taka niespodzianka.

Podstawka za 119 PLN (około 200 godzin zabawy), a rozszerzania (około 20-30 godzin zabawy) 100 PLN.

Nie chcę znowu wchodzić w dyskusję cena/wartość, ale dodatek dający 1/10 czy 1/6 zabawy (w stosunku do podstawki) w cenie niższej o marne 20 PLN (od właściwej gry) to lekka przesada.
 
W ogóle przegięcie bo spokojnie można by dołączyć pass do kolekcjonerek albo przynajmniej zniżka 50%

---------- Zaktualizowano 14:00 ----------

Niestety CDPR se troche kopnęło w tyłek :D i strzeliło w stopę
 
Top Bottom