Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Może i tak aczkolwiek rozwiązanie troszkę dziwne.

---------- Zaktualizowano 23:53 ----------
Krótka piłka. Jutro ewentualnie we środę wybieram się po zakup RAMów.

Płyta główna: Gigabyte Z97X-Gaming 5 DDR3
Procesor: Intel Devils Canyon Core i7-4790K QuadCore 64Bit 4.0GHz
Chłodzenie Procesora: Be Quiet! Dark Rock 3
Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX970 OC 4GB G1 Gaming
Dysk twardy: Samsung SSD 850 EVO 250GB
Zasilacz: Antec True Power EDGE GOLD 650W

Jakie polecacie do tego zestawu?
Osobiście jestem zajawiony na te G.SKILLe
http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x8gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-16gtx-478220/
Chętnie rozważę również jakieś propozycje innych pamięci lub zostanę już w pełni przekonany do tych ;). Proszę o jakieś fachowe rady.
Twoja płyta główna i tak nie obsługuje częstotliwości pracy tych pamięci RAM. Chyba, że masz zamiar od razu robić OC komputera. Lepiej kupić G.SKILL 16 GB 1600 CL7, tak mi się przynajmniej wydaje.
 
Z97-X Gaming obsługuje bez problemu pamięci do 3200 MHz. Na każdej płycie na chipsecie Z97 działają wysoko taktowane RAM-y. I nie musisz robić OC, chyba że jako podkręcanie można uznać "klik, klik" przy taktowaniach pamięci w BIOS-ie. :)
 
Ok prawdopodobnie jutro już dostanę je w swoje łapy. Montował będę we czwartek, więc jakbym miał jakieś problemy z tym przestawieniem taktowania to będę pisał ;).
 
Ja zamówiłem ostatni komponent do PC:

SSD Crucial MX200 250GB 2.5' SATA III

Teraz tylko czekać na dysk, a potem tylko na samego Wiedźmina 3.

 
Witajcie, od dłuższego czasu planuje dokupić sobie RAMu do mojego komputerka, w związku z tym chciałbym się trochę doinformować co by u mnie działało a co nie.
Płyta główna - G43Twins Full HD.
Pamięć RAM - 2GB (DDR3).
Procesor - IntelCore 2 Quad Q8200 2,33 MHz
Karta graficzna - NVIDIA GeForce 9600 GT 1GB.

Celuje w 3-4 GB, wyszukałem coś takiego - http://www.saturn.pl/warszawa-arkad...on-ecc-dimm-cl11-cmv4gx3m1a1600c11,id-1027075 jeśli by działało to zamawiam.
 
@PhilPL w kontekście nowych gier nic a nic Ci to nie da, bo karta i procek już leciwe.
Tak czy siak chciałbym dołożyć, jeśli kiedyś zdecyduje się na coś dodatkowego (jak nie po prostu nowy komputer) to wtedy będę myślał. Gram na konsoli, no chyba, że MMO :p
 
@PhilPL zdecydowanie 8 GB to dziś*podstawa. Kup 2x 4GB albo jedną*kość 8 GB - porządne, minimum 1800 MHz, a najlepiej 2133 MHz. To inwestycja na lata, więc będziesz miał do nowego PC w przyszłości :)
 
@PhilPL

Można pójść w 8 GB w dualu (2x4GB) o prędkości 1600 MHz albo 2133 MHz z późnieniami CL 9.
To chyba jedne z najpopularniejszych i bardziej opłacalnych wyborów.

4 GB RAM już raczej się nie opłaca kupować.
 
Tak czy siak chciałbym dołożyć, jeśli kiedyś zdecyduje się na coś dodatkowego (jak nie po prostu nowy komputer) to wtedy będę myślał. Gram na konsoli, no chyba, że MMO :p

Ja bym w tego dziadka specjalnie nie inwestował. Płyta obsłuży maksymalnie 8 GB RAM do tego z częstotliwością 1066hz. Nie wiem kiedy planujesz zmienić kompa, ale jeżeli nie prędko to możliwe że już standardem będzie ddr4. Już w tym roku procesory Intel Skylake będą ją obsługiwały (zarówno ddr3 jak i ddr4) i pewnie powoli cena tych pamięci zacznie spadać jak się upowszechnią, choć raczej dużego przeskoku w wydajności w kwestii samej pamięci nie będzie. Na razie kup sobie jakąś używane kości na allegro czy olx.
Za 50 zł możesz kupić drugą kostkę 2GB: http://allegro.pl/ddr3-dimm-pc3-8500-1066mhz-63026?counters=1&order=p
w zupełności wystarczy do tego sprzętu.
Chyba, że masz kasę to kup od razu 2x4 GB jak koledzy sugerują, bo również będzie można je wykorzystać w przyszłości.
 
Last edited:
Witam,
posiadam lapka Dell Inspiron 17r - Intel i5 -3210m 2.5 ghz i grafa Nvidia GT650m 2gb
Wiem, że karta jest poniżej minimalnych, ale łudzę się, że w minimalnych na mniejszej rozdzielczości będę mógł zagrać.
I teraz moje pytanie... czy opłaca mi się w tym wypadku wymieniać procka z i5 na i7-3610QM ? wyniki ma ze 20% lepsze... no i 4 cory
Czy jest to w stanie pomóc mi w odpaleniu gry, czy gra nie warta świeczki? używany procek kosztuje między 300 a 500 zł...
 
Na tej karcie na pewno nie pograsz.
Wymiana procesora raczej nie pomoże i będzie miała mało sensu.

TUTAJ masz porównanie o ile Twoje GPU jest wolniejsze od minimum dla Wiedźmina 3.
 
To porównanie jest z kartą 650m w wersji pierwszej z 1gG ram, wersja druga jest szybsza lecz i tak dużo odstaje od 660 ... no nic preorder poczeka na półce na lepsze czasy :) a ja będę musiał zniknąć z tego forum (żeby nie napotykać się na spoilery inie denerwować się, że nie mogę zagrac :p)

Dzięki za pomoc!
 
@olczykandre

Przeoczenie, poza tym nie mieli innego GPU do porównania. Jednak wątpię aby wersja z większą ilością VRAM była znacząco przetaktowana - jak sam sobie odpowiedziałeś widać sporą różnicę pomiędzy GT 650m, a GTX 660.

---------- Zaktualizowano 20:11 ----------

Mam już dysk :)...



Może przetestuje go na GTA V.
 
Top Bottom