Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
A ja nie jestem zaskoczona wynikiem Kukiza. Ludzie mają dość wymuszonego dualizmu, wybór między PO i PiS to np. dla mnie jest żaden wyborów w kontekście wyborów prezydenckich (bo parlamentarnych już prędzej). Wielokrotnie w tej kampanii było przypominane, że realna władza prezydenta nie jest wielka - co innego wybory do parlamentu, tam się można i należy zastanawiać nad decyzją, bo jeśli ktoś wtopi tak, jak ja, i odda głos na jedną z dwóch opcji, to się potem może grubo zadziwować, jakież ta wybrana partia prezentuje w głosowaniach stanowisko w sprawach dla mnie ważnych (podpowiem: "moja" zaprezentowała wielokrotnie takie, że do dziś się tego oddanego głosu wstydzę).

Ogromnie liczę, że Kukiz faktycznie zbuduje wokół siebie jakiś ruch na wybory do sejmu i senatu - wtedy jest szansa, że będą stanowić siłę, z którą ktoś się zacznie w końcu liczyć. Czuję się przez niego reprezentowana, chociaż nie wszystko, co mówi, mi odpowiada. Ale sądzę, że on by próśb o referendum nie zamiótł pod dywan.

Swoją drogą - choć generalnie nie jestem na tyle w cokolwiek zaangażowana, żeby wszędzie widzieć spisqi - to mam poważne obawy, że z tymi wyborami było coś nie tak. Tak samo, jak z samorządowymi w sumie.

Na tydzień przed najważniejszym dla kraju wydarzeniem okazuje się, że PKW ma spieprzony system i zanim głosy policzą, to minie kilka dni, bo z pewnością będą do centrali docierały końmi, gdyż internet źle działa.
To jest obelżywe wręcz.
 
@socchi

Gdyby na kartach zamiast nazwisk (albo obok) były zdjęcia, wówczas wynik pani doktor pewnie byłby ciut wyższy ;) .

Powiem tak przewrotnie - największym wygranym jest Kukiz.
 
Ogromnie liczę, że Kukiz faktycznie zbuduje wokół siebie jakiś ruch na wybory do sejmu i senatu - wtedy jest szansa, że będą stanowić siłę, z którą ktoś się zacznie w końcu liczyć. Czuję się przez niego reprezentowana, chociaż nie wszystko, co mówi, mi odpowiada. Ale sądzę, że on by próśb o referendum nie zamiótł pod dywan.

rip

---------- Zaktualizowano 21:48 ----------

@socchi

Gdyby na kartach zamiast nazwisk (albo obok) były zdjęcia, wówczas wynik pani doktor pewnie byłby ciut wyższy ;) .

Powiem tak przewrotnie - największym wygranym jest Kukiz.

ja tam pisałem do sld maile, żeby obiecała pokazać cycki jak wygra. odpowiedzi nie dostałem.


z drugiej strony - moze teraz, jak nie wygrała to pokaże?
 
*Rip* w sensie, że ja, czy że Kukiz? Możliwe jedno i drugie, ale wolę mieć tę głupią nadzieję i przynajmniej sobie w oczy w lustrze patrzeć, aniżeli umyć ręce, że niech się sami gryzą między sobą, jak od niemal 89 roku, a mnie ten kraj nic już nie obchodzi.
Mimo wszystko obchodzi. I wolałabym na jego czele prezydenta w skórzanej kurtce, który ma swoje za uszami, do zachowań protokolarnych by się chyba nie umiał nagiąć, a jego wiedza ma poważne braki, niż jednego z dwóch kandydatów przyciętych pod wymiar owczego elektoratu, z wystudiowanymi ruchami i dobrem na celu, owszem, ale nie Polski, tylko swojego ugrupowania. Nic nie poradzę, żadnemu z nich nie wierzę.

---------- Zaktualizowano 21:52 ----------

I niektóre komentarze to sobie proszę darować, bo to jest chamskie.
 
Skoro jesteśmy już tak szczerzy wszyscy to powiem, że nie jestem zbyt pocieszony, ale I tura nie Prezydentura jak mawiał dawny kandydat. Zagłosowałbym zgodnie z poglądami gdyby nie powszechny blamaż ich reprezentantów. Zagłosowałem rozsądnie wygrała twarda prawica pokonując miękką. Hipotetyczny brak jakiejkolwiek lewicy w Parlamencie? Dla mnie to klęska. Kukiz 20%? Tracę wiarę w ten naród i jego rozumność. Korwin-Mikke poza progiem? Nie będzie faszysty w sejmie uff! Jedyna pociecha.
 
skoro jesteśmy już tak szczerzy wszyscy to powiem, że nie jestem zbyt pocieszony, ale i tura nie prezydentura jak mawiał dawny kandydat. Zagłosowałbym zgodnie z poglądami gdyby nie powszechny blamaż ich reprezentantów. Zagłosowałem rozsądnie wygrała twarda prawica pokonując miękką. Hipotetyczny brak jakiejkolwiek lewicy w parlamencie? Dla mnie to klęska. Kukiz 20%? Tracę wiarę w ten naród i jego rozumność. Korwin-mikke poza progiem? Nie będzie faszysty w sejmie uff! Jedyna pociecha.

twarda prawica wygrała, gdzie ja zyje...
 
Izengrin widzę, że masz nieźle przeprany mózg przez TVN. Szkoda słów na takich jak Ty.

Tyle procent na Kukiza to jest właśnie znak, że naród się budzi. Jest jakiś promyk nadziei jeszcze. Kukiz, Korwin, Braun i Kowalski muszą połączyć siły jeśli aż tak bardzo zależy im na Polsce. Inaczej ciula z tego będzie.

PiS czy PO jak to mawiają - jedno zło...
 
tak, rip. jest jedna rzecz, której w polityce nienawidzę najbardziej: populizmu. paweł kukiz przeszedł na wyższy poziom w tej sztuce: nie obiecuje już, że wszystkim będzie żyło się super (bo to, nie dość, że trudne, to już nikt w to nie wierzy), tylko zapowiada, że tym znienawidzonym z wiejskiej będzie gorzej. tę obietnicę zapewnie by spełnił. ale czy o to w polityce chodzi? czy o to chodzi w kierowaniu krajem?

autentycznie boli mnie to, że tak wiele osób łyknęło coś takiego. w tych wyborach nie miałem kandydata swoich marzeń (spedziłem za to łzawy wieczór, gdy oglądałem w tefauenie wywiad z W. Cimoszewiczem. niestety jest za mądry, żeby dać się zaciągnąć do tego politycznego szamba). kukiz to dla mnie kandydatura komiczna, ponieważ, już tłumaczę: jego głównym założeniem jest to, ze w polsce obywatele są zniewoleni, nie mogą nic i nic nie znaczą. mówi to podstarzały rockman, któremu po pięćdziesiątce strzeliło do głowy, żeby zabawić się w politykę. idzie i bierze ~20% głosów w wyborach prezydenckich. zniewolenie jak cholera. czy wyborcy pawła kukiza są w stanie podać jego poglądy? oprócz "oddania polski obywatelom", wykopania betonu i jowów? co z gospodarką, polityką zagraniczną, bezpieczeństwem? wystąpienie p. kukiza po ogłoszeniu wynikó oglądałem z bólem, większym niż a. dudy, a przypominam, ze mam alergię na pis. wyleciał jak zerwany ze smyczy, poopluwał wszystkich, dwie minuty pastwił się nad tvnem, który porównał do komunistów (sic). potem podziękował rodzinie, prawie się popłakał na myśl o ojcu i jeszcze raz pokrzyczał, że idą po nich, bo to jest wszystko ich wina i oni są zdrajcami. proszę mi wybaczyć, było to zachowanie błazeńskie, niegodne ani krakowskiego przedmieścia, ani alei ujazdowskich, ani belwederu, ani nawet wiejskiej.
 
Tyle procent na Kukiza to jest właśnie znak, że naród się budzi. Jest jakiś promyk nadziei jeszcze. Kukiz, Korwin, Braun i Kowalski muszą połączyć siły jeśli aż tak bardzo zależy im na Polsce. Inaczej ciula z tego będzie.
Ratunku.



Nie wierzę, że ludzie mogą serio tak sądzić.
Niestety, mnóstwo ludzi tak sądzi. Widzę sam to wokół.

(spedziłem za to łzawy wieczór, gdy oglądałem w tefauenie wywiad z W. Cimoszewiczem. niestety jest za mądry, żeby dać się zaciągnąć do tego politycznego szamba).
Chlip, chlip :(
 
komentarzy o cyckach proszę nie traktować seksistowsko. doceniam urodę pani ogórek, a dla równowagi: gdyby korwin zagroził, że w razie przegranej rozbierze się w ckmie, naprawdę ze strachu rozważyłbym na niego głos.

równość :)
 
Nie wierzę, że ludzie mogą serio tak sądzić.
Dlaczego? PO i PiS to są partie koegzystujące ;) Wyeliminowanie jednej z nich ze sceny politycznej sprawi, że ta druga w niedługim czasie również zniknie.
PO i PiS to partie populistyczne. Tak na dobrą sprawę to trudno nazwać którąkolwiek z nich mianem partii prawicowej. Ja osobiście mam nadzieję, że doczekam momentu, w którym obie z nich przestaną istnieć i znikną ze sceny politycznej raz na zawsze.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom