Wiedźmin 3: alchemia

+

Wiedźmin 3: alchemia

  • W1 (z bazami, dominantami i eksperymentowaniem)

    Votes: 234 47.3%
  • W2 (z piciem w zestawach i negującymi się efektami)

    Votes: 17 3.4%
  • Obecne W3 (z autouzupełnianiem i stopniowaniem eliksirów)

    Votes: 131 26.5%
  • Coś pomiędzy W1 i W2

    Votes: 90 18.2%
  • Nie mam zdania

    Votes: 23 4.6%

  • Total voters
    495
Wybrałem się do Myszowora po recepturę na Ulepszoną jaskółkę i kicha bo już mam misje na zebranie drużyny i mogę z nim tylko pogadać, zagrać w gwinta ale handlu ni chu chu. Na dodatek dużo wcześniej zdobyłem recepturę na Wyśmienitą jaskółkę i po zrobieniu misji na alchemie w recepturach wiedzmina została tylko Wyśmienita jaskółka. Tak więc gdzie się nie obrócę tam z tyłu...
 
Zdobył ktos receptę na "Czarcią purchawę." ? I pamięta gdzie ? Nie posiadam, a z tego co widziałem na YT osoba o kilka poziomów niższa posiadała. Gdybym tylko wiedział gdzie mi umknęła. Z góry dzięki za pomoc.
 
Mam mały problem - otóż parę przepisów na eliksiry wymaga owoców balissy, a ja tego ustrojstwa nie mogę znaleźć u żadnego zielarza, ani w terenie.
Jak ktoś wie, gdzie to znaleźć, to byłbym wdzięczny za podzielenie się wiedzą.
 
Mam mały problem - otóż parę przepisów na eliksiry wymaga owoców balissy, a ja tego ustrojstwa nie mogę znaleźć u żadnego zielarza, ani w terenie.
Jak ktoś wie, gdzie to znaleźć, to byłbym wdzięczny za podzielenie się wiedzą.
Nie ma u zielarzy? Zielarz - niziołek niedaleko Oxenfurtu u mnie miał trochę. Ten na rynku w Novigradzie też.
Oprócz tego, balissę można znaleźć chyba na bagnach (np. w Białym Sadzie na bagnach niedaleko posterunku Nilfgaardu).
 
Poszukam, a zielarze to u mnie mają wszyscy to samo, w tym brak balissy :sad:

Dobra, znalazłem, jakby ktoś też miał ten problem, to w białym sadzie zielarka ma sporo tego towaru, a dodatkowo w pobliżu jej domu też rośnie balissa.
 
Last edited:
Witam a wie ktoś gdzie można spotkać Ekimme jak do tej pory spotkałem tylko 3 razy w Velen i Nowigradzie a potrzeba mi jeszcze dwóch skór do olejów .
 
Gdzie znaleźć mogę olej przeciw wampirom? Przepisz na ulepszony już mam. Również gdzie znaleźć podstawowy dekokt raffarda białego i las maliborski oba mam ulepszone od handlarzy ale podstawowego nigdzie nie ma?
 
Na Skellige w miejscowosci Ranvaing jest zielarka "Jona", o ile sie nie myle ma wiekszosc olei na poziomie podstawowym
 
Last edited:
Las maliborski znalazłem chyba w jakimś znaku zapytania na południu Velen. Ponawiam prośbę o pomoc w nalezieniu recepty na podstawową Czarcią Purchawę.
 
Jedzenie jest dobrze zrobione.Jedzenie nie regeneruje % życia, tylko określoną liczbę na sekundę przez określony czas Z tego co sprawdzałem napoje renderują 18 hp na sek, a jedzenie 51 hp na sekundę. Różne produkty mają różny czas trwania.

no właśnie. Skad masz te dane o 18hp/sek i 51hp/sek. W opisie jedzenia jest tylko czas co mnie wkurza. Albo źle patrzyłem ?

i jeszcze takie pytanie. Czy nie ma znaczenia ile mamy już raz wykonanych potów (etc) to zawsze zużywa sie jeden alkohol przy medytacji ? (i skąd wiadomo który - tzn wyskakuje na chwile informacja ajki alkohol zostal uzyty ale jesli jest kilka rodzajów alkoholi to co wtedy ?) Innymi słowy, czy to odnawiamy jedna jaskółkę czy jaskółkę, grom, petardę to i tak zużywamy 1 alkohol ?
 
Last edited:
Ilości życia jakie można "wykręcić" na alchemi są dla mnie kosmiczne aż się zastanawiam czy to nie bug



 
powiem tak. Na ta chwile nie ogarniam ekwipunku, tej mnogości rożnych składników, do tego jeszcze możliwość rozbijania itemów na składniki. Mam taki bajzel ze trudno sie połapać. Mam w pieron roslinek a praktycznie zawsze czegoś mi brakuje i mam 90% czerwonych receptur/schematów. Wkurza mnie szybkie zużywanie sie mieczy, wydaje cala kasę na naprawe i nic sobie nie moge kupić extra. No masakra jakas.
 
Później i tak nie masz co robić z pieniędzmi. W momecie kiedy dostalem się do novigradu zbieranie pieniądzy przestało być potrzebne. Jak dużo eksplorujesz
nie powinieneś mieć kłopotów z gotówką.
 
powiem tak. Na ta chwile nie ogarniam ekwipunku, tej mnogości rożnych składników, do tego jeszcze możliwość rozbijania itemów na składniki.
RED chyba za dużo grał w doodle god albo jakaś alchemię - MASAKRA. Jeszcze troche i aby zrobić eliksir potrzeba bedzie: regulator kwasowości, cukier, barwniki, witamine B6, B12 itp ehhh :(
 
Poszukuje kilku receptur na oleje, eliksiry i petardy. Nie będę wklejał tu ich nazw. Zamiast tego mam propozycje. Może Wspólnymi siłami stworzyć jakąś listę alchemików w poszczególnych regionach? Co o tym myślicie?

Niepokoi mnie też pewna informacja, którą niedawno przeczytałem. Ponoć jak zdobywa się szybciej ulepszoną wersję jakiegoś oleju, petardty itp, to nie ma szans znaleźć w grze podstawowej wersji. Prawda to?
 
Top Bottom