[PC] Patch 1.1 - błędy w grze, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
Ma ktoś tak ze jak Geralt jest w wodzie to ta wokół niego robi sie biała (kształt prostokąta)



 
Last edited:

Guest 3841377

Guest
Witam
Chciałbym zgłosić sugestię opcjonalnego powiększenia czcionki na PC (podczas gry na telewizorze z daleka nie widać opisów przedmiotów w ekwipunku, bestariuszu, itp.).
 
Kilka moich uwag.
1. Na początek literówki w książkach
- "O chłopcu, co się panu sprzeciwił" - literówka w wyrazie kroki i powozu. View attachment 18226
- "Narassen, syn Gunnestada " - niepotrzebna spacja przed przecinkiem. View attachment 18227
2. W Novigradzie NPC, które noszą skrzynki dziwnie podskakują i lewitują. View attachment 18228
3. Gołębie w Novigradzie, które siedzą na murkach w rzeczywistości lewitują w powietrzu. View attachment 18229
4. Podczas wykonywania zadania z Dopplerem w Novigradzie można spotkac kupkę siana, która miga się niczym kula disco. View attachment 18230

Na koniec dwie małe dygresje odnośnie samej rozgrywki
1. Jest bardzo wiele ciekawych modeli NPC, zatem czemu 90% kupców wygląda identycznie? To już ci, sprzedawcy z którymi nie możemy handlować wyglądają o wiele bardziej oryginalnie.
2. Podczas rozmów inicjujących grę w gwinta z trzecioplanowymi NPC, brak jakiejkolwiek interakcji z ich strony. Lekkie skinienie głową, grymas... Żywa istota reaguje werbalnie. Brakuje zatem odpowiedz w styl: "To zagrajmy", "Ogram cię do naga", "Jestem mistrzem dzielnicy. Nie masz szans" itp, itd.
 

Attachments

  • witcher3 2015-07-05 20-47-00-98.jpg
    witcher3 2015-07-05 20-47-00-98.jpg
    151.7 KB · Views: 67
  • witcher3 2015-07-05 20-49-39-73.jpg
    witcher3 2015-07-05 20-49-39-73.jpg
    158.8 KB · Views: 39
  • witcher3 2015-07-05 20-59-31-03.jpg
    witcher3 2015-07-05 20-59-31-03.jpg
    392.8 KB · Views: 59
  • witcher3 2015-07-05 21-02-09-56.jpg
    witcher3 2015-07-05 21-02-09-56.jpg
    386.7 KB · Views: 48
  • witcher3 2015-07-05 21-05-04-73.jpg
    witcher3 2015-07-05 21-05-04-73.jpg
    380.3 KB · Views: 105
1. BARDZO, ale to bardzo bym prosił o zrobienie czegoś z głosami postaci. Podczas dialogów głos nie jest zsynchronizowany z ruchem ust postaci - nawet na niskich ustawieniach graficznych jest duży problem (komputer jest dobry, W3 śmiga idealnie na średnich).
2. Przydałoby się uporządkować jakoś ekwipunek i te sprawy bo łatwo się pogubić.

Mam nadzieje że mnie uwzględnicie x)
 
3. Choć kupiłem mapę w Oxenfurcie odpowiedzialną za odpaleniem zadania z poszukiwaniem rynsztunku niedźwiedzia zadanie to się nie uruchamia po przeczytaniu mapy. Sama mapa zresztą nie znika po przeczytaniu z przedmiotów istotnych dla fabuły.
4. Z rynsztunkiem kota za to nie zaliczyło mi zdobycia projektu ulepszonych butów choć je zgarnąłem w grocie w której były. Bardzo możliwe, że powodem było, ze nie zbadałem wcześniej ściany przy wejściu do groty gdzie jak widziałem na youtube inni gracze tak robili (po zdobyciu butów niestety ja tego zrobić już nie mogę bo tego znaku już nie widać).
5. Nie mam zadania Ostatnia posługa choć medytowałem co godzinę przy moście gdzie powinna pojawić się staruszka przez dwa dni w grze.
6. W zadaniu Kierunek Skellige niestety trafiłem na kapitana Wolverstone'a nim trafiłem do kapitana Liglanda przez co nie mogę do tego drugiego teraz zagadać i odfajkować w zadaniu sprawdzenia tego okrętu (co ciekawe w pozostałych dwóch przypadkach udało mi się odfajkować ich zbadanie choć tam też byłem po spotkaniu z Wolverstonem).
Powyższe błędy naprawiły się samoistnie :)
Ad.3. Misja się odpaliła w momencie jak zdobyłem pierwszy z rynsztunków jaki miała wskazać mi ta mapa. Co ciekawe wówczas mapa zniknęła z przedmiotów istotnych dla fabuły więc jest teraz wszystko jak powinno być :)
Ad.4. W momencie gdy zdobyłem ostatnie plany rynsztunku z tej misji zadanie się przemieliło jako zakończone, a w zadaniach zakończonych jak patrzę na tą misję to widzę, że buty też mi zaliczyło :)
Ad.5. Zadanie Ostatnia posługa pojawiło się w końcu po tym jak zakończyłem główny wątek fabularny w Novigradzie. Pojawiła się również przy tej okazji jeszcze jedna misja w wiosce pod Novigradem w której ratowałem człowieka przed wkurzonymi elfami :)
ad.6. Jak wypłynąłem z kapitanem Wolverstonem to misję zaliczyło mi w całości na zielono więc jak widać niepogadanie z Liglandem nie spowodowało niezaliczenia części tej misji.

---------- Zaktualizowano 07:33 ----------

1. BARDZO, ale to bardzo bym prosił o zrobienie czegoś z głosami postaci. Podczas dialogów głos nie jest zsynchronizowany z ruchem ust postaci - nawet na niskich ustawieniach graficznych jest duży problem (komputer jest dobry, W3 śmiga idealnie na średnich).

Miałem podobnie na rozdzielczości full HD. Zeszedłem o dwa poziomy rozdzielczości niżej (dla moich proporcji ekranu), ustawiłem wszystkie ustawienia graficzne na średnie i teraz nie mam już żadnych z tym problemów. Wcześniej na wyższej rozdzielczości nawet zejście na niskie ustawienia graficzne nie likwidowało problemu z synchronizacją głosów z animacjami tak więc namawiam na pobawienie się z rozdzielczością.
 
Miałem podobnie na rozdzielczości full HD. Zeszedłem o dwa poziomy rozdzielczości niżej (dla moich proporcji ekranu), ustawiłem wszystkie ustawienia graficzne na średnie i teraz nie mam już żadnych z tym problemów. Wcześniej na wyższej rozdzielczości nawet zejście na niskie ustawienia graficzne nie likwidowało problemu z synchronizacją głosów z animacjami tak więc namawiam na pobawienie się z rozdzielczością.

Niestety :/ nawet manipulacja rozdzielczością nie daje efektów.
 
Skończyłem (nareszcie) główny wątek w związku z tym, parę uwag z innej beczki. Tak, by następne gry CD-Red-ów nie powielały tych samych (IMO) niedociągnięć.

Skupię się głownie na niedociągnięciach scenariusza - choć uważam go za dobry (miejscami świetny) to jednak kilka niedociągnięć gra posiada,

1. Główny wątek był, że tak rzeknę, "niezdecydowany emocjonalnie". Głównie przez brak konsekwencji w budowaniu osobowości ważnych postaci towarzyszących.
Odniosłem wrażenie, że z Yennnefer RED-zi w ciągu fabularnym zrobili przemianę: skrajna zołza --> matka miłosierna. Ech!. Jej umocowanie łaskach u Emhyra razi (IMO) grubą fastrygą, zaś wątek uczuciowy z Wieśkiem, choć oparty o dobry pomysł
Motyw z żywiołakiem w celu doprowadzenia do konfrontacji emocjonalnej
był jednakże jakiś taki niedorozwinięty.
Triss (ło rany - czy ona naprawdę musiała być tak łajzowato dupowata w relacjach z Mucho-Macho Geralto?) to IMO - większa porażka.
Jaskier - postać pięknie wkomponowana w fabułę. Szkoda, że pozostawiono ten podśmierdujący lekko trend ukazywania go jako palanta. W Sadze taki nie był.
Był lekkoduchem lecz głupolem zdecydowanie nie.
Jedynie z Ciri jako tako to się trzymało kupy przy założeniu, że panna jest od początku odrobinę niezrównoważona emocjonalnie.

Taka uwaga na osobności: Dragon Age - pierwsza część - dlatego (IMO) odniosła tak potężny sukces pomimo miernej oprawy graficznej, że nacisk i dopracowanie sfery relacji międzyludzkich w tej grze był nieomal perfekcyjny. Szkoda, że tak koncertowo zarżnięto tę koncepcję w dalszych częściach cyklu. Jednak RED-zi mogli parę rzeczy "przyczesać na swoją stronę grzywki" z tej koncepcji.

2. Razi bardzo to co jest po zakończeniu wątku fabularnego. U mnie akurat niby Emhyr (w spadku po nim zapewne Ciri) wszystkim rządzi a po Novigradzie pętają się żołnierze w redańskich barwach. Czyżby brak czasu, sił i środków na napisanie skryptu podmieniającego ich na "Słonecznych"?

3. Ktoś już o tym pisał - a ja zdecydowanie popieram tę uwagę - jeżeli już Nasz MM Geralto jest po zakończeniu gry w związkach emocjonalnych to co szkodziło, by je mógł kontynuować, lub chociaż spotkać określone osoby? Triss i Yen wyemigrowały nagle z tego świata? Jedyne co mi przychodzi do głowy to brak czasu, sił i środków na perfekcyjne dopracowanie gry.

4. W zakończeniach brakuje (IMO) kluczowych informacji. Przykład: Avallac'h był chyba jedną z kluczowych postaci gry? Co się stało z nim i resztą Aen Elle? Poszli na lody? Kto nimi rządzi? Itd. Itp. ... Ileś wyborów w grze gracz musiał dokonać. Ogólne informacje o Temerii - OK. Ale na czy przykład nie byłoby dobrze dodać jakichś informacji o tym co się dzieje z Roche'm i Ves?

Podsumowując główne wątki fabularne: gdyby zrobiono lepiej to, co wymieniłem powyżej, to gra kwalifikowałaby się do grupy dzieł epokowych (UWAGA! - nie mylić z tzw. dziełami epickimi) :). A tak jest jedynie bardzo dobra, z chwilowymi wyskokami do piękna. Ech!


A poza tym:

5. Liczebność zadań, w których nasz MM Geralto kogoś poszukuje i znajduje trupa/kości/resztki szukanej postaci zdecydowanie przekroczyła moją wytrzymałość. To zaczęło być nudne! Odechciewało się podejmować takich zadań :)

6. Skellige, jeżeli chodzi o "miejscówki" składało się w zasadzie jedynie z miejsc, w których przemytnicy trzymali kontrabandę. Odechciało mi się w pewnym momencie wsiadać na łódkę. Swoją drogą syrena, która potrafi wyrwać potężną dziurę w burcie łódki, powinna naszego MM Geralto na 17 poziomie załatwić dwoma drapnięciami. A to akurat nasz Wiesio ją załatwiał w ten sposób. Albo jednym wystrzałem z podwodnej kuszo-haubicy zaś powietrznej zabawki dla dzieci. Dziwne.
 
Last edited:
2. Razi bardzo to co jest po zakończeniu wątku fabularnego. U mnie akurat niby Emhyr (w spadku po nim zapewne Ciri) wszystkim rządzi a po Novigradzie pętają się żołnierze w redańskich barwach. Czyżby brak czasu, sił i środków na napisanie skryptu podmieniającego ich na "Słonecznych"?
Po zakończeniu głównego wątku fabularnego, jeśli chcesz robić questy, które sobie zostawiłeś na później, gra wraca do ustawień sprzed finału, o czym informuje stosowny komunikat.
 
Po zakończeniu głównego wątku fabularnego, jeśli chcesz robić questy, które sobie zostawiłeś na później, gra wraca do ustawień sprzed finału, o czym informuje stosowny komunikat.

To fakt ale... szkoda że w zależności od wyborów w czasie gry, w "grze po grze" chociaż patrole nie są podmienione, zapewne dużo drudniej to zrobić niz o tym pisać, ale szkoda mimo wszystko. U Jaskra w Novigradzie, poza nim i Zoltanem powinniśmy miec jednak okazję na spotkanie z postaciami które zostały z Geraltem, powinniśmy również miec mozliwośc zaprosic je by nam towarzyszyły w kończeniu tego co zostało do zrobienia, to wszystko jest już w grze nie trzebaby było niczego robic od początku. Pobiegałbym sobie z Zoltanem albo Yen, czy też z Yaskrem, a tak skończył grę człowiek na najwyższym poziomie, cztery razy przeszedł końcówkę, i nie ma co robić. RP powinien się zastanowić jak z rzeczy która w sumie jest opcjonalna i nie miało jej być, uczynić cos co przykuje graczy i podtrzyma zainteresowanie sama grą do czasu wyjścia pierwszego dodatku.

EDIT: Chociaż niech w 1.0.8 przeskalują poziomy trudności i dodadzą, prawdziwą "Drogę ku zagładzie.", taką jak w "Zabójcy królów"
 
Last edited:
Po zakończeniu głównego wątku fabularnego, jeśli chcesz robić questy, które sobie zostawiłeś na później, gra wraca do ustawień sprzed finału, o czym informuje stosowny komunikat.

Wiem o tym, komunikat zauważyłem. Jednakże w zasadzie bez zależności od zakończenia do którego się dotarło, nasz wypasiony przystojniak ma coś do zrobienia w dziedzinie wiedźmińskich zadań.
Jeżeli pozostał z Triss to jest informacja, że komfortowo żyje w Kovirze lecz podejmuje się zleceń aby nie wyjść z wprawy. Jeżeli olał obie Panie lub to one obie go olały - pozostaje ponoć (tych zakończeń nie ćwiczyłem jeszcze) w czynnej służbie.
Co szkodziło NIE cofać go w czasie, lecz pozostawić w lekko zmienionym świecie po-finalnym? Jakoś umundurowanie gostków w Białym Sadzie dało się zmienić na temerskie barwy w finale. Na zasadzie: załatwiałem najważniejszą sprawę w życiu ale teraz jestem tu z Wami by wykonywać swoją robotę. W końcu ten świat (wyróżnienia moje:)) nie potrzebuje bohatera lecz profesjonalisty. Wiem, wiem, trochę roboty by przy tym było lecz uważam, że takie załatwienie sprawy miałoby wielki styl i ponadnormatywną klasę. Moim zdaniem nawet takie chyba planowano, lecz brakło zasobów. Patrząc na jakość reszty, zapewne brakło przede wszystkim czasu. Takie coś jest czasochłonne na etapie testowania. Jednak akurat w tym chyba(odpluskwianiu świata po-finalnego) jakoś byśmy - jako społeczność graczy - dali radę pomóc, i można było to wziąć pod uwagę.

Natomiast za opis realiów świata po-finalnego mam do RED-ów umiarkowane pretensje. Brakło wielu informacji, które (gdyby były podane) zwiększałyby satysfakcję graczy. W końcu po coś te wybory w trakcie gry gracz czynił. I tak jak napisałem wcześniej osoby, których te wybory dotyczyły giną w czarnych dziurach (Avallac'h, Roche, Ves, Letho, Janek, Bożątko z Novigradu, Hattori, Yoana Mistrzyni Płatnerstwa itp. itd.) W wspomnianym przeze mnie wcześniej Dragon Age Origins zrobiono to tak, że mucha nie siada. Człowiek miał ochotę zagrać jeszcze raz by przećwiczyć odmienne wybory. Nie wspomnę o potraktowaniu całkowicie po macoszemu postaci z wcześniejszych części. Yorweth, z którym być może spędziliśmy pół dwójki pewnie zalewa robala z Avallac'hem używając do tego elfiego bimbru z żołędzi. No chyba, że siedzi pod pantoflem u Saskii wyskakując czasem na ryby (pomocne, jak wiemy, bywają wtedy petardy:)) . Były też mniej ważne postacie: Yarpen? Troll-pijak spod mostu? Aneżka? To nie kosztowałoby wiele, by na zakończenie stworzyć opowiadanie o świecie, jaki po działaniach Naszego MM Geralto we wszystkich częściach gry, pozostał. Za to smaczki na zakończeniu byłyby wyśmienite.
Choć akurat "zapomnienie" postaci z wcześniejszych części gry mógłbym próbować sobie jakoś wytłumaczyć. Twórcy założyli, że 75% albo i więcej graczy, którzy kupią trójkę - w dwójkę i jedynkę nie grali. Tylko co będzie jak w nią zagrają? Pełna czy niepełna satysfakcja?

Wszystko o czym napisałem powyżej dodałoby grze znacznie więcej sznytu dzieła epokowego. I dlatego mi trochę szkoda.
No chyba, że w tych dużych, płatnych DLC-kach zostanie to nadrobione.

PS. Jak już wcześniej wspomniałem, uważam grę za bardzo dobrą. Momentami świetną z rzadkimi chwilami ocierania się o piękno. Tak, że to co napisałem powyżej nie powinno być traktowane jako malkontenctwo, lecz jako życzliwa krytyka. Uważam zresztą, że część tego co powyżej uznałem za niedociągnięcia gry jest swobodnie do naprawienia. Czy to patchem, czy też w płatnych (lub bezpłatnych) DLC-kach. Jeżeli taki był plan od początku - jestem gotów "zakrajać się na karpecie".
 
Last edited:
[h=2]Problemy z patchem 1.07 Xbox One[/h]
Witam nie dawno ukazała się łatka 1.07, która miała poprawić wydajność gry w wielu miejscach, jednak została ona pogorszona i to w bardzo odczuwalny sposób. Łatka miała naprawić problem ze spadkiem fps w lokacji krzywuchowe moczary, jednak spadek po łatce jest jeszcze większy. To samo tyczy się okolic Oxenfurtu, gdzie gra wcześniej działała dobrze, a teraz klatkuje. Przy używaniu znaków np. igni w niektórych miejscach również mam pokaz slajdów, tak więc podczas walki gra jest czasami nie grywalna.​
 
1. "Ku chwałe Freyji" trafiłem na bug w ktorym mam juz tylko otworzyć skrzynie, ale otworzyć jej nie moge. Ukończyłem etap z przeczytaniem kartki i zdobyciem klucza bardzo dawnooooo jednak pochłoneły mnie inne questy i zostawilem otwarcie skrzyni na później.
Jak podpływam do skrzyni to pisze ze wymaga klucza. Juz dawno ukonczylem grę a za to zadanie zabralem sie dopiero teraz. Nie wiem czy to mozliwe ale bardzo duzo rozkladalem rzeczy na czesci u kowala i być moze przypadkiem rozłożyłem ten klucz bo nie widze innego wytłumaczenia.
Jednak nie zmienia to faktu ze WSZYSTKIE RZECZY ODGRYWAJACE ISTOTNA ROLĘ W ZADANIACH POWINNY BYĆ NIENARUSZALNE.
Nie powinno byc mozliwosci ani wyrzucenia ani zniszczenia przedmiotów z zadań.

Nie wiem w czym tkwi problem w przypadku tego zadania, ale jest to bardzo irytujace.

2. "Pełna kolekcja kart" Jesli karta ktora trzeba zdobyc byla trzymana przez postac ktora ginie w fabule to powinien byc wprowadzony alternatywny sposob zdobycia takich kart.
Co jesli ktoś przechodzi tylko fabule, konczy grę i dopiero po tym zaczyna robić zadania z kolekcjonowaniem unikalnych kart ??????
Musi być możliwosc zdobycia ich w inny sposób !!!!
 
"Pełna kolekcja kart"
Znalazłem wszystkie karty (chyba), ale osiągnięcia nie otrzymałem. Druga sprawa. Według rozpiski znalezionej w internecie Karta "Biedna Pierdolona Piechota" powinna być tylko w 3 kopiach. Ja mam 4 kopie. Czy to może być przyczyną braku osiągnięcia?

"Najgroźniejszy potwór na Skellige"
Po pokonaniu wilkołaka ten nie chce umrzeć. Odchodzi kawałek i odstawia jakiś spazmatyczny taniec
 

Attachments

  • Karty.jpg
    Karty.jpg
    256.2 KB · Views: 1,252
Last edited:
Błędy, które napotkałem podczas gry i występują nadal po patchu 1.07 to:
- W białym sadzie na mapie miejsce oznaczone jako miejsce do wyzwolenia nie posiada żadnej interakcji,a mam je jako niezaliczone (fotografia 1.0) .
- Quest "Złe wieści" nie mogę ukończyć, mam zaznaczone, że mam oddać list do kowala w Kaer Trolde jednak, gdy podejdę do kowala nie mam żadnej interakcji z nim (fotografia 1.1) .
- Poszukiwania "Skarb pechowca". Mam przeszukać teren, znalazłem tam skrzynie i zwłoki po czym quest nie zaktualizował się chodziłem tam z 30 minut albo więcej i nic nie znalazłem. Na youtube również są filmiki dotyczące tego błędu jednak chyba on nie występuje w wersji na konsole bo widziałem też filmik właśnie z konsoli z tym questem (fotografia 1.2) .
- W miejscu gdzie toczyło się walkę z Imlerithem (Łysa Góra) pozostały głosy Sukkubów jednak ich modeli tam nie ma. Pozostały tam tylko same głosy tych postaci (fotografia 1.3) .
- To miejsce nie wiem czy to bug, czy taka była wizja tego miejsca, ale jedno miejsce z kagankiem też nie posiada interakcji. Pokazuje mi ducha, który kopie coś kilofem, ale nic dalej się nie dzieje. Zastanawia mnie to gdyż przy innych kagankach miałem bez problemu dalsze interakcje coś jakby mały quest (fotografia 1.4) .
- Miejsca oznaczone jako gniazda potworów do zniszczenia również mnie dziwią. Nie wiem czy taka była koncepcja tych miejsc, ale po zniszczeniu ich niektóre nadal mogę po jakimś czasie zniszczyć dostając przy tym kolejne punkty doświadczenia. Czyli wygląda to tak w skrócie: niszczę->spawnują się od nowa po jakimś czasie -> niszczę znów mimo to, że już mam je zaliczone po pierwszym zniszczeniu (fotografia 1.5) .
- Pod (Łysą Górą) respią się nieustannie mglaki, które sobie biegają pomiędzy NPC-tami jakby byli najlepszymi braćmi. Bardzo głupio to wygląda, że takie stwory mogą sobie bez żadnych problemów biegać w osadach ludzkich, a ludzie w ogóle na to nie reagują (fotografia 1.6).
- Czasami podczas walki zawiesza się możliwość uderzania mieczem co też jest uciążliwe. Trzeba schować i wyjąć ponownie miecz, aby można było znowu atakować. Niestety tego na fotografii nie mam jak pokazać.
- Bywa, że Triss nie wyłącza ognia po walce (cały czas pali jej się ognista kula w dłoni fotografia 1.7)
- Mam również zbugowane miejsce oznaczone pytajnikiem, nie ma tam żadnej interakcji (fotografia 1.88)).

Rzeczy, które mi się nie podobały:
- Pierwszą podstawową moim zdaniem rzeczą, która mi się nie podobała to wątek miłosny w grze. Przez całą grę wybieram swoją miłość po to, aby potem nie móc nawet jej spotkać. Co więcej nie dowiedziałem się nawet co się z nią stało (bynajmniej w przypadku Triss bo o Yen jest jakaś drobnostka powiedziana może o Triss także lecz nie spotkałem). Co nie zmienia faktu, że po co mi ten wybór jest dany skoro i tak potem nie mam na niego żadnego wpływu, ani odczucia. Moim zdaniem kwestia ta jest całkowicie zaniedbana i fajnie by było to naprawić (nie czepiając się już szczegółów książkowych typu blizna czy oczy bądź włosy).
- Geralt po skróceniu włosów czy brody może zażądać przywrócenia np. z krótkich włosów na długie co jest raczej sprzeczne bo wiadomo jak fryzjer obetnie nam włosy to po obcięciu nie powiemy mu, "a wie pan/i co wolałem jednak te dłuższe" i nam nie wyczaruje. Moim zdaniem dobrze by było poza symulatorem brody rozszerzyć to również o włosy na głowie, aby też odrastały.
- Poziom trudności gry ( najtrudniejszy ). Ogólnie na początku naprawdę bardzo fajnie wyszedł ten poziom trudności, a gra naprawdę sprawiła mi na nim nie jeden problem jednak wymaga on dopracowania. Po zakończeniu fabuły praktycznie żadna walka nie jest dla mnie wyzwaniem co sprawia, że gra staje się nudna, a przy walkach nie muszę się wcale wysilać. Jedynie przy gryfie który miał 48 poziom bodajże jeden błąd kosztował mnie życie. To jedyna walka z jaką miałem problem po przejściu gry. Praktycznie od Novigradu po walce w kanałach z katakanem dalej nie miałem żadnych problemów z przejściem gry i wszystko stało się proste. Nawet ostatnia walka z Eredinem nie sprawiła większego problemu poza faktem, że bydle było cholernie wytrzymałe. Wiadomo, że gra musi być do przejścia, ale można by jednak nad tym też troszeczkę jeszcze popracować. Potwory mają bardzo fajne możliwości ponieważ zachowują się w zależności od środowiska w którym się znajdują. Można by to rozwinąć i jeszcze bardziej wykorzystać. Przyjrzałem się także walce na koniu i jego zachowania są świetne tylko zmieniłbym to, że w zależności od poziomu trudności, nie występuje slow motion przy cięciach. Ciężej się trafia bez slow motion jednak jest ciekawiej zaś slow motion, które jest aktualnie mi to np. bardzo nie odpowiada przy najtrudniejszym poziomie gry i byłbym za skasowaniem tego. Oczywiście należy też zwrócić uwagę, że walka na koniu jest bardzo mizerna. Co mam na myśli? A to, że jest jej bardzo mało. Praktycznie nigdy nie jestem zmuszony do użycia tego stylu walki przez Geralta gdyż tak naprawdę nie ma takiego przeciwnika który by tego wymagał. Każdy ma oczywiście swoje za i przeciw ja tylko składam propozycje i odnoszę się do tego co oferuje gra oraz wskazuje drobnostki i błędy, aby moja ulubiona seria stała się idealna i dawała z siebie 200% zamiast 100% (bo najlepszą już jest ;)).


Póki co tyle ode mnie, jeżeli coś napotkam to dopiszę do tej listy, bądź w nowym poście jak zaniknie ten.
Proszę również o poważne podejście do tego postu. Jako gracz mam prawo wyrazić swoje zdanie na ten temat.
Hejty są zbędne.

FOTOGRAFIE NIE SĄ W ZAŁĄCZNIKU PONIEWAŻ JEST ICH WIĘCEJ NIŻ 5, A NA PACZKI JEST ZA MAŁE OGRANICZENIE.. ZAŁĄCZAM SKAN + DL DO FOTOGRAFII.

download: http://www51.zippyshare.com/v/VDMWmTRB/file.html
skan: https://www.virustotal.com/pl/file/...54abbd4d04c2b85bdf839535/analysis/1437565515/

Pozdrawiam, gracz i fan wiedźmina ! :)
 
Przy okazji nowego patcha i dodania filtrów w ekwipunku polszczyzna poszła chyba na urlop :). Rodzaje filtrów zaczynają się niekonsekwentnie od małej i od wielkiej litery. Podobnie jest z odmianą lub jej brakiem.
View attachment 19376

P.S. Pomimo wielu zmian na korzyść nadal odczuwam, że w ekwipunku panuje bałagan. Wiem, że łatwo jest krytykować zwłaszcza, iż na ten moment brakuje mi w głowie konkretnych propozycji, jednak wydaje mi się, że to jeszcze nie jest to na co wszyscy czekamy.
 

Attachments

  • witcher3 2015-07-21 21-27-36-57.jpg
    witcher3 2015-07-21 21-27-36-57.jpg
    55.5 KB · Views: 47
Last edited:
P.S. Pomimo wielu zmian na korzyść nadal odczuwam, że w ekwipunku panuje bałagan. Wiem, że łatwo jest krytykować zwłaszcza, iż na ten moment brakuje mi w głowie konkretnych propozycji, jednak wydaje mi się, że to jeszcze nie jest to na co wszyscy czekamy.

Mam to samo odczucie. To chyba przez brak rozdzielenia jedzenia od eliksirów i innych wyrobów alchemicznych. Oraz dalsze mieszanie runów i trofeów z pancerzami i bronią.


Dalej przydał by się klawisz szybkiego wyczytania zapisów.
 
Mam dwie prośby, a raczej życzenia do Redów jeśli chodzi o dużą łatkę 1.1, mianowicie:

- naprawa zadań/bugów, które utrudniają ich zakończenie. Mam nadzieję, że doczekam się szybciej niż w 1.1…
- stworzenie od nowa poziomu zadań. By nie było przypadków, że za ich wykonanie dostajemy po 2pkt doświadczenia. Serio, to mega zniechęca. Aktualnie właśnie z tego powodu nie chce mi się grać drugi raz i żadne płatne dodatki powiększające fabułę też pewnie tego nie zmienią. Musicie albo zmniejszyć ilość exp za każde zadanie, by wycyrklować tak, by się opłacało brać zadania dodatkowe i ostatecznie skończyć grę na 35-40 lvl, albo zniwelować w ogóle "szary odcień" zadań. Niech wszystkie będą na zielono, niech dają tyle exp ile mają dać, a my skończymy grę na 40-45 lvl. Z dwojga złego wolałbym drugą opcję.
 
REDzi powinniście zrobić (ewentualnie stweakować najniższy poziom) - lore friendly/main story game mode w którym:

- wszystkie ciosy miecza są odblokowane (hej przecież geralt nie jest już początkującym wiedźminem po amnezji!) to jest: młynek, "mega silny cios" czy odbijanie strzał (bez przekierowania) i zdjęte z puli umiejętności

- całe drzewko umiejętności jest odblokowane (przecież i tak jest na nim ograniczona ilość slotów a umiejętności trzeba wykupować w czasie gry)

- wszystkie podstawowe recepty na eliksiry są od początku w ekwipunku (bez przesady, ile razy mam je zbierać po tym jak je Geralt pogubił na początku Wiedźmina 2!)

- ZBALANSOWAĆ scaling przeciwników (bez uber buffow dla wrogów wyższych o kilka poziomów! + podrasować tych z niższych poziomów)

jak zwykle za przykłady wrzucę co gracze zrobili już w tych kwestiach:
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/212/? - Better Combat Enhanced
...
Whirl: Usable from beginning and removed from the tree.
Rend: Usable from beginning and removed from the tree.
Arrow Deflection: Usable from beginning and removed from the tree.
Removed all skill points requirements. Now you can mix and match the skills you prefer with no restrictions on how many points you invest in a tree.

For the lore it made no sense that Geralt couldn't use some of the basic techniques he learned in his Witcher training (as suggested in the tutorial area) if not putting skill points in them and utilizing a slot. In the first fight of the game (after the the tutorial) you have Geralt fighting Ghouls along Vesemir and this last can use a lot of techniques you have no access to, and this made no sense at all as those are basic Witcher abilities. That you had to invest skill points to parry arrows was, then, totally ridiculous imo.
...

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/258/? - Threatening and manageable - Enemy scaling mod
...Long story short:
This mod makes the enemies whose level is much lower than Geralt be more deadly and enemies whose level is much higher than Geralt weaker, effectively making most missions in the game doable no matter Geralts level.
This mod isn’t meant to make the game harder nor easier. It just means that encountering low level enemies can still be deadly if not taken seriously and
high level creatures are manageable regardless of their level...

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/205/? - Witcher 2 Potion Length
...I hate keeping track of what buttons to spam every 20 or so seconds while being attacked by three or more enemies. Then, when your potions run out a minute or so later in the middle of battle, you have to go to the inventory screen and start swapping out your equipped potions and/or food. These distractions take focus away from combat and make the experience less fun and more of a hassle.
*Reduces Tawny owl and Swallow effectiveness by half for balancing purposes.
*Swallow combat healing now varys. It can be up to 25% weaker.
*The 3 tiers of Food and Drink will now last roughly 11, 13, and 15 minutes. This is to mimic the effects of eating a real meal that lasts several in game hours...

I jeszcze najważniejsze - poprawcie częstotliwość z jaką przeciwnicy mogą blokować ciosy żeby nie dochodziło do sytuacji w których Geralt wykonuje kilkanaście ciosów w 3 sekundy, które są błyskawicznie (magicznie?) blokowane jeden za drugim przez zwykłego bandytę bo niszczy to całkowicie rytm walki, realistyczność i wygląda przekomicznie

System namierzania też możnaby poprawić/udoskonalić wzorem poprawionego sterowania aby już nigdy nie dochodziło do sytuacji w której atakujemy wroga nie tego którego chcieliśmy przez spaprany autotargeting - przynajmniej na klawiaturze i myszce (delay po wyprowadzeniu ciosu i natychmiastowej zmianie przeciwnika).
Sugerowałbym namierzanie wyłącznie za pomocą kamery/myszy (tak jak w W2) - a nie jak jest teraz za pomocą klawiszów wasd ponieważ służy to teraz do poruszania się na boki podczas walki i kłóci się z wybieraniem celów.
 
Last edited:
@Karesh
Nie wydaje mi się, żeby dostawanie normalnego expa za "szare questy" to był dobry pomysł . W pewnym momencie będziesz miał postać o 10 lvli wyższą niż wszystkie najniższe questy i walki będziesz kończyć po 5 szybkich uderzeniach z pełnym hp. Ja mam jakiegoś buga, że niektóre potwory zadają mi dosłownie kilka punktów obrażeń i naprawdę taka gra jest bez sensu gdy nie trzeba nawet spoglądać na pasek życia. Poniżej 2 screeny, na pierwszym endriaga lvl 11 na drugim wieśniak lvl 12. Porównajcie dmg...

Nie wiem co jest powodem, reset skilli nie pomaga. Kilka innych mobów (ghule, upiory, syreny, wiverny i pewnie jeszcze jakieś o których teraz nie pamiętam) zadają mi takie same obrażenia.

@edit
Biegam dalej po Skellige spotkałem Cyklopa lvl 21, bije mnie po 600-700, zabiłem idę dalej i niedźwiedź lvl 12 sobie leży, myślę sprawdzę po ile będzie bił. Okazało się, że 3200+. Jak jakiś misiek niższy o 9 lvli od cyklopa może bić ponad 5 razy mocniej...


Z kolei trochę nie podoba mi się sprawa ze znakami zapytania na mapie. Czasami trafiamy na taki, który jest o 20 lvli za wysoki, czasami na taki, że jeden szybki cios wystarcza. Mogłyby być różnokolorowe tak jak zrobiono z questami tzn: zielone odpowiednie dla nas, czerwone - mamy za niski lvl, białe/szare mamy dużo wyższy lvl. Latanie po całej mapie do pytajnika po czym okazuje się, że bies ma nas na hita jest trochę bezcelowe. Jakby chociaż zakoś zaznaczało na tej mapie z jakim lvlem wrócić w to miejsce to już by było dobrze, bo przy tej ilości pytajników nie da się spamiętać wszystkiego.


Następna rzecz to zatrucie, podpalenie itp. Walcząc z gryfem wyższym o 15 leveli wchodzi mu zatrucie i co sekundę zabiera tyle hp, że można wygrać walkę, przy czym samo uderzenie mieczem praktycznie nie zabiera mu hp. I tym sposobem wystarczy robić uniki i czekać aż gryf czy cokolwiek innego samo padnie.
 

Attachments

  • 4.jpg
    4.jpg
    401.4 KB · Views: 77
  • 6.jpg
    6.jpg
    354.2 KB · Views: 165
Last edited:
@alg1s ależ niech w takim razie Redzi zwiększą poziomy zadań np. o 5-10 lvl. Bo tylko o to Ci chyba chodzi. Zresztą, jaka różnica, skoro dziś też mam 32 lvl a wykonuje z 24, za który nie dostanę prawie nic exp. Jaki to ma sens? Po prostu nie dałem rady go wcześniej zrobić. Druga sprawa, że exp za szybko leci.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom