Zerowy pasek życia u przeciwników

+
Zerowy pasek życia u przeciwników

Witam, spotkałem się z kolejnym problemem. Mianowicie już w Białym Sadzie po wyjściu z karczmy, jeden z bandytów przy walce na pięści miał -1 poziom oraz zerowy pasek życia, udało mi się temu zaradzić wybierając opcję dialogową ze znakiem Axii, dzięki czemu nie musiałem się nim zajmować. Teraz spotkałem się z tym samym problemem przy wykonywaniu misji ze spaleniem zwłok od kapłana Wiecznego Ognia. Przy próbie walki kapłan pada bez problemu, jednak jego "pomocnicy" posiadają tak samo -1 poziom oraz zerowy pasek życia. Próbowałem weryfikacji plików oraz pobrałem moda Invincible Enemy Fix by Tintai, jednak to nie pomogło. Nie chciałbym wybierać opcji dialogowych, które są jedynym wyjściem by ruszyć dalej z grą.
 
Podpisuję się pod tym, dosłownie przed chwilą miałem ten sam problem z misją w której chronimy dziady i w moim przypadku pomogła kilkakrotna (właściwie to dwu krotna) weryfikacja\naprawa
 
Last edited:

Ukash

Forum veteran
@handloc możesz podesłać swoje zapisy ? Spakuj w zip folder >Documents\The Witcher 3\>gamesaves<- i wstaw go tu: www.zippyshare.com w poście daj linka.

---------- Zaktualizowano 14:32 ----------

Próbowałeś wczytywać jakiś wcześniejszy save, jakiś przed rozpoczęciem danej misji ?
 
Nie próbowałem, bo misje rozpocząłem prawie że od razu po dotarciu do Velen. Winą mogą być mody? Gram drugi raz i postanowiłem wgrać kilka modyfikacji, których mi brakowało w czystej wersji.

 

Attachments

  • 1.png
    1.png
    28.1 KB · Views: 49
Last edited:

Ukash

Forum veteran
@handloc Ciężko wyczuć czy winne są mody...U niektórych instalacje się tak rozpierniczają że szkoda gadać.

Czy mody są w aktualnych wersjach ? > kompatybilnych z posiadaną wersją gry ? Modowanie W3 jest strasznie popierniczone, twórca moda musi go aktualizować pod wydanie gry. NP pmod pod 1.10 może nie działać właściwie pod 1.11.


Spróbuj wywalić wszystkie mody i załadowywać jakiś wcześniejszy zapis....

---------- Zaktualizowano 15:38 ----------

Zapisy by się przydały w celu sprawdzenia czy błąd występuje "u ciebie/w zapisie/u innych"
 

Ukash

Forum veteran
Mogę tylko potwierdzić że błąd występuje również u mnie - także błąd zdaję się leżeć w zapisie/w statystykach przeciwników. Jeżeli masz jakiś wcześniejszy zapis to spróbuj jeszcze raz zrobić Verify/Repair i następnie wczytać ten wcześniejszy zapis....
 
Po rozpoczęciu gry od nowa błąd co dziwne występuje dalej. Już przed karczmą jeden z bandytów ma 0 poziom oraz zerowy pasek życia. Da się temu jakoś zaradzić?
 
Dobra, problem naprawiony (chyba, aczkolwiek bandyta przed karczmą się na mnie rzucił :)). Niestety pomogło dopiero kilkukrotna weryfikacja (bodajże za piątym razem rozpoczynania cały czas gry od nowa po pojedynczej weryfikacji) pomogła oraz rozpoczęcie gry od nowa. Dlatego też @Skoti122 polecam tobie też to zrobić.
 
Po paru weryfikacjach poszło. Potem znów podczas questu Dziady taka sama sytuacja i znów weryfikacja ok 3-5 razy i działa. Dość dziwne zachowanie gry bo nie grzebie w jej plikach ani nic ale grunt, że można pograć :)

edit.
No i teraz przy kolejnym pobocznym zadaniu podobny problem z tym że teraz przeciwnik zachowuje animacje. Zrobiłem chyba z 10 jak nie więcej weryfikacji. Gry nie chce zaczynać znów od nowa bo poświeciłem już sporo godzin.
 
Last edited:
Ta gra potrafi wpadać w samodestrukcję. Nie ma się jednak co dziwić skoro w plikach grasuje Dziki Gon.
 
Top Bottom