Aktualizacja 1.1 — lista zmian

+
Mam wątpliwości czy pytasz serio, bo to dość głupie pytanie, ale odpowiem. Tak, wystarczy że policja zrespawnuje się dwie ulice dalej, a my usłyszymy sygnał albo cokolwiek. Immersja i wiarygodność świata rośnie wtedy mocno w górę. Ale rozumiem, że pojawiająca się dwa metry za naszymi plecami policja (nawet jak stoimy na wieżowcu) to to samo?... No, Ok.
Mam wątpliwości, czy pytasz serio, bo to dość głupie pytanie, ale odpowiem. Nie, pojawiająca się dwa metry za naszymi plecami policja (nawet, jak stoimy na wieżowcu) to NIE to samo. Dlatego byłem ciekaw, jakie są oczekiwania ludzi na forum, bo w sieci spotkałem głosy od "mi to nie przeszkadza" po opinie "powinny być pościgi samochodowe przez całe miasto"
 
Last edited:
Myslicie ze sens kupowac teraz series X zeby grac w tą gre, czy czekać na dalsze łatki?

Tylko Ty sobie możesz odpowiedzieć na to pytanie. Ja gram na Xbox series X i na płynność, grafikę, czy wywalanie z gry nie narzekam. Co nie zmienia faktu, że natura bugów taka, że ja mogę jakiś nie mieć, a Ty już tak.

Obejrzyj gameplaye z tej platformy, poczytaj recenzje i wrażenia, i kup lub czekaj.
 
mnie tylko zastanawia skad sie bierze taka masa roznych problemow u roznych ludzi ?? czytajac te posty nie doswiadczylem wiekszosci problemow o ktorych tu piszecie ... darujcie sobie te konsole ... ta gra nigdy nie powinna wyjsc w wersji na konsole ... szanujcie sie ludzie jako gracze i kupcie pc zeby pograc i cieszyc sie gra ....
 
Tylko Ty sobie możesz odpowiedzieć na to pytanie. Ja gram na Xbox series X i na płynność, grafikę, czy wywalanie z gry nie narzekam. Co nie zmienia faktu, że natura bugów taka, że ja mogę jakiś nie mieć, a Ty już tak.

Obejrzyj gameplaye z tej platformy, poczytaj recenzje i wrażenia, i kup lub czekaj.
No wlasnie mi chodzi o grafikę bo to mnie obecnie najbardzie wkurza i nie gram. Mam inne gry ktore gram na one s i jestem zadowolony. Gejmpleje widzialem, ale co innego obejrzec a co innego podpytac kogos kto ma series x i na tym gra :) Czyli plynnie i ładnie, dzieki za odpowiedz. O taką mi chodzilo. Może ktos jeszcze sie wypowie o series x i cp77?
 
tak swietna aktualizacja teraz gra nie odpala sie wogole. wszesniej kiedy wyplaszczalo mi gre po 5 minutach ogarnolem po prawie tygodniu ze uratuje mnie zjechanie nizej z czestotliwosci ramu, teraz gra nawet sie nie odpala przy sprzecie rtx 3070, ryzen 7 3700, ram 16gm 3200hz brawo cd projekt
Ustaw na pliku exe tryb administratora i dopiero odpalaj z platformy steam/gog.
 
Mi pomogło z nieodzywającym się Takemurą zadzwonienie do kogoś innego z pozycji dziennika; automatycznie rozłączyło Takemurę, przeleciał dialog i wszystko działa.
To. Udało mi się z menu dziennika zadzwonić do Judy. Dziękuję!
 
Mam znaczący spadek wydajności w grze. Wczesniej przez wiekszosc rozgrywki trzymało mi te magiczne 30-50 fps a teraz sa spadki do 14-17 i to nie podczas prowadzenia auta. Więc rodzi sie tutaj moje pytanie czy nie da sie zdeaktualizować gry do wersji 1.06, na której wszytko po za Czerwonym Wieszczem śmigało? Domyślam sie ze na drugą łatke troche poczekamy a nie mam ochoty oglądać pokazu slajdów.
 
Mam znaczący spadek wydajności w grze. Wczesniej przez wiekszosc rozgrywki trzymało mi te magiczne 30-50 fps a teraz sa spadki do 14-17 i to nie podczas prowadzenia auta. Więc rodzi sie tutaj moje pytanie czy nie da sie zdeaktualizować gry do wersji 1.06, na której wszytko po za Czerwonym Wieszczem śmigało? Domyślam sie ze na drugą łatke troche poczekamy a nie mam ochoty oglądać pokazu slajdów.

Mógłbyś mi wyjawić na jakim sprzęcie grasz? Bo chciałbym znowu ruszyć, ale mam teraz obawy... przed tą aktualką miałem 45-60, a nie chce się zrazić.
 
Przecież pobieranie zależy od twojego internetu i serwerów Steam albo GOG albo Epic. Za tą część jest odpowiedzialny sklep, który ci to sprzedał.

1gb/s to chyba szybko? Ale rozumiem dużo ludzi pobiera i tak to wygląda - ogólnie wzięli na barki za dużo i teraz taki jest wynik, powtórzę się - totalny brak nauki na własnych błędach. Ogromna szkoda tak zniszczyć sobie opinię w pogoni za mamoną. Jak to powiedział Einstein - kwintesencją głupoty jest powtarzać ten sam eksperyment i liczyć na inny wynik.
 
Da się jakoś odinstalować tą aktualizacje? na 1.6 miałem 45fps i było grywalnie, teraz 35 i niestety nie jest grywalnie...
Post automatically merged:

Mógłbyś mi wyjawić na jakim sprzęcie grasz? Bo chciałbym znowu ruszyć, ale mam teraz obawy... przed tą aktualką miałem 45-60, a nie chce się zrazić.
U mnie właśnie tak wyglądało, teraz w mieście max 35 fps za miastem 45... sprzęt gtx 1070 - i7 7700 - 24gb ram - ssd
 
Mógłbyś mi wyjawić na jakim sprzęcie grasz? Bo chciałbym znowu ruszyć, ale mam teraz obawy... przed tą aktualką miałem 45-60, a nie chce się zrazić.
Ja mam juz teraz wiekowy sprzęt, z gtx em 1060 6gb 16 gb ram i fx z serii 8300 (nie pamietam jaki dokładnie), do tego dysk ssd i było do tychczas git
 
Mam wrażenie że lipa bedzie ogólnie bo zamiast skupić się na optymalizacji tytułu na pc to bedzie łatanie gry na konsolach starszej generacji.
 
[QUOTE = "seba84PL, post: 12800855, członek: 3396980"]
Ustaw na pliku exe tryb administratora i dopiero odpalaj z platformy steam/gog.
[/ZACYTOWAĆ]
dohcialbym powiedziec ze cos to dalo ale nie. poprostu cd projekt tak samo robi jak z wiedzminem 3 wypuscic gownogre ktora ma wiecej zwazane z jednym wielkim bledem niz z gra a potem bedziemy sie martwic. dziwi mnie tylko to ze kupilem kazdy tytul jaki wydali to jakies glupie podejscie "bo to polska gra" czy ja juz sam nie wiem.
 
Nie, w Cyberpunku jest ta mechanika, taka miała być, taka była zapowiedziana już rok wcześniej przed deva. I dobrze, że taka jest, bo mnie osobiście cholera by trafiła, gdybym połowę gry musiał się użerać z ncpd.
"Ta gra miała być fatalnie wykonana, więc nie czepiajcie się że jest wykonana fatalnie, robi to co ma robić i chwała jej za to bo nie chciałbym żeby NPC przejawiali jakąkolwiek szczątkową inteligencję"

To jest totalny absurd. Jeszcze pozostało czekać na ludzi którzy zaczną chwalić REDów za korki w mieście, bo dzięki temu dodatkowym wyzwaniem dla gracza jest poprawne parkowanie w miejscach do tego przeznaczonych.

Jakby REDzi rok temu w zapowiedziach mówili "w naszej grze policja się będzie spawnować przed graczem gdy coś przewini bo nie umiemy zrobić inaczej" to 80% ludzi by odwołało preordery i CDP RED zostaliby wyśmiani przez ludzi interesujących się tą branżą.

To jest niezdrowe tak każdą wadę przedstawiać jako zaletę, policja spawnująca się w zamkniętych pomieszczeniach to nie feature, to jest WSTYD że w 2020 roku wielomilionowe gry w taki sposób rozwiązują interakcje policji z graczami.
Post automatically merged:

Gra jest skońcona. Wszystkie prezentacje miały watermarka, że work in progress. Jak wychodzi wersja 1.0 to to jest skończony produkt. Masz jakąś tajną wiedzę, że gra jest nieskończona?
Ja mam, ostatnie wystąpienie Marcina Iwińskiego, mogę Ci podlinkowac bo widocznie nie widziałeś. Mówi tam o tym by nie winić developerów, co to znaczy? Że developerzy zrobili tyle ile mogli zrobić?
Czy to znaczy że przeprasza graczy za to, że gra została wykonana tak jak było w zamyśle? Oczywiście że nie, przeprasza że gra nie spełnia standardów, wypowiada się głownie o bugach na konsole. Czy to znaczy że mieli czas bo w końcu gra to skończony produkt ale na złość konsolowcom wypuścili wersję która się wysypuje i działa tragicznie? Nie, zabrakło na to czasu, więc teraz pytanie, czemu zabrakło na to czasu skoro gra to skończony produkt, czyżby wyrobili się na styk? Co do jednego dnia i zabrakło już czasu żeby przetestować wersje konsolowe? No na to też jest niewielka szansa.

Więc wszystko wskazuje na to że zabrakło im czasu. Ale jak i na co zabrakło im czasu skoro gra to skończony produkt? Czyżby Marcin Iwiński zwariował i plecie bzdury? A może on wie, że zabrakło czasu by grę doszlifować tak jak należy i na premierę dostarczyli produkt niepełnowartościowy?

A dodatkowo ja w grę grałem i wątpię by jakieś szanujące się studio wydające gry AAA z premedytacją chciało by system ruchu w mieście, AI przechodniów i AI policji tak wyglądało.
 
Last edited:
Mam wrażenie że lipa bedzie ogólnie bo zamiast skupić się na optymalizacji tytułu na pc to bedzie łatanie gry na konsolach starszej generacji.
Ale gdy gra byka produkowana to ta "starsza" geberacja byla aktualna. Nikt nie slyszal wtedy o xsx czy ps5. Zobacz jak na xbox one s czy x wyglada rdr2.
 
No nic w końcu udało się przetestować 2 wątki i zostały naprawione przynajmniej na Google Stadia a mianowicie

CZERWONY WIESZCZ
Działa idealnie

I wszystkie samochody dla Delamaina działają i telefony i mierniki bliskości.

A to były jedyne questy których za żadne skarby nie dało się samodzielnie naprawić.

Więc tutaj wielkie dzięki i życzę reszcie aby w końcu ich błędy zostały poprawione.
 
Tu jest fix:

Moim zdaniem w przyszłych patchach powinnni dodać możliwość dodawania slotów do gearu, 50 k za dodanie slotu,
"Ta gra miała być fatalnie wykonana, więc nie czepiajcie się że jest wykonana fatalnie, robi to co ma robić i chwała jej za to bo nie chciałbym żeby NPC przejawiali jakąkolwiek szczątkową inteligencję"

To jest totalny absurd. Jeszcze pozostało czekać na ludzi którzy zaczną chwalić REDów za korki w mieście, bo dzięki temu dodatkowym wyzwaniem dla gracza jest poprawne parkowanie w miejscach do tego przeznaczonych.

Jakby REDzi rok temu w zapowiedziach mówili "w naszej grze policja się będzie spawnować przed graczem gdy coś przewini bo nie umiemy zrobić inaczej" to 80% ludzi by odwołało preordery i CDP RED zostaliby wyśmiani przez ludzi interesujących się tą branżą.

To jest niezdrowe tak każdą wadę przedstawiać jako zaletę, policja spawnująca się w zamkniętych pomieszczeniach to nie feature, to jest WSTYD że w 2020 roku wielomilionowe gry w taki sposób rozwiązują interakcje policji z graczami.
Post automatically merged:


Ja mam, ostatnie wystąpienie Marcina Iwińskiego, mogę Ci podlinkowac bo widocznie nie widziałeś. Mówi tam o tym by nie winić developerów, co to znaczy? Że developerzy zrobili tyle ile mogli zrobić?
Czy to znaczy że przeprasza graczy za to, że gra została wykonana tak jak było w zamyśle? Oczywiście że nie, przeprasza że gra nie spełnia standardów, wypowiada się głownie o bugach na konsole. Czy to znaczy że mieli czas bo w końcu gra to skończony produkt ale na złość konsolowcom wypuścili wersję która się wysypuje i działa tragicznie? Nie, zabrakło na to czasu, więc teraz pytanie, czemu zabrakło na to czasu skoro gra to skończony produkt, czyżby wyrobili się na styk? Co do jednego dnia i zabrakło już czasu żeby przetestować wersje konsolowe? No na to też jest niewielka szansa.

Więc wszystko wskazuje na to że zabrakło im czasu. Ale jak i na co zabrakło im czasu skoro gra to skończony produkt? Czyżby Marcin Iwiński zwariował i plecie bzdury? A może on wie, że zabrakło czasu by grę doszlifować tak jak należy i na premierę dostarczyli produkt niepełnowartościowy?

A dodatkowo ja w grę grałem i wątpię by jakieś szanujące się studio wydające gry AAA z premedytacją chciało by system ruchu w mieście, AI przechodniów i AI policji tak wyglądało.
Absurdy to wypisujesz w postaci 80% anulowałoby preordera. Jak się nie ma argumentów to dosłownie wymyśla się jakieś bzdury w takim właśnie stylu OOT.
 
Moim zdaniem w przyszłych patchach powinnni dodać możliwość dodawania slotów do gearu, 50 k za dodanie slotu,

Absurdy to wypisujesz w postaci 80% anulowałoby preordera. Jak się nie ma argumentów to dosłownie wymyśla się jakieś bzdury w takim właśnie stylu OOT.
Ech, czy naprawdę wyłapałeś jedną linijkę z którą się nie zgadzasz, przestałes czytać dalej i następnie stwierdziłeś z dumą że w mojej wypowiedzi nie ma żadnych argumentów? Ja osobiście nie znam ani jednej osoby która by po informacji od developera która by wprost mówiła, że zamierza zrobić primitywne systemy które są ważne w mieście bo inaczej nie potrafią i jednocześnie mówili że to miasto jest głównym bohaterem gry dalej by chciała za tę grę zapłacić.
 
A już miałem nadzieję.... Niestety u mnie ( wersja PC) misje Delamain'a nadal nie działają. Podjeżdżam do samochodów i nadal zero reakcji z ich strony. Jedyne, co w kwestii tej misji udało się tym patch'em naprawić to brak "podwójnej twarzy" Delamain'a w telefonach, kiedy wjeżdzało się w obszar zaginięcia auta. :giveup:
 
Aktualizacja spoko, na EPIC pobrało się 11GB, jednak moim zdaniem poza oczywistościami przewijającymi się przez ten wątek powinni również skupić się na przedmiotach które wpadają w kolizję z teksturami.

Oczywiście mowa tu o nie dających się podnieść broniach, płytach, obrazach (chociaż dwa ostatnie to i tak rupiecie) ponieważ zdarza się, iż wartościowa broń "ginie" np. w głazie, wraku auta, pośród ciał poległych przeciwników itp.

Ta aktualizacja powoduje również u mnie znacznie częściej występowanie postaci w "T-pose", w wer. 1.0.6 widziałem to max 3x i to wśród zwykłych przechodniów, a teraz "pozują" np. Takemura, Elizabeth Peralez, Nix. Oczywiście nie za każdym razem i zwykle po odwróceniu od nich na chwilę wzroku wszystko wraca do normy.
 
Top Bottom