Aktualizacja 1.3

+
@incomingdamage zdywersyfikowano zachowania pod wpływem "strachu", NPC nie wysiadają masowo z samochodów, nie kucają tak często w idiotycznych sytuacjach, jeden kucnie, drugi ucieknie w jedną, trzeci w drugą, kolejny w ogóle nie wysiądzie itd. A z racji lepszych algorytmów losowania masz w danej lokalizacji więcej różnorodnych zachowań NPC. W starszych wersjach CP77 na porzadku dzienny było np. 2 a nawet 3 npc wykonujących symultanicznie te samą czynność np. zmiana nogi na ngoę.
Dziękuję. Brzmi fajnie, oby tak dalej!
 
Czy wy w ogóle testujecie te patche przed ich wypuszczeniem? Włączyłem grę po pół roku i stwierdzam, że jest gorzej niż było. Często gęsto pojazdy w ogóle nie chcą ruszyć, w połowie gry rewolwer od Rivera znika mi z listy przedmiotów które mogę ulepszać, w ten sposób w zasadzie zostałem pozbawiony mojej ulubionej broni, w zadaniu "wyboista droga" auto na złomowisku się w ogóle nie pokazało, przenikające przez siebie postaci, policja pojawiająca się nagle bez żadnej przyczyny... można wymieniać kilometrami!
 
Czy wy w ogóle testujecie te patche przed ich wypuszczeniem? Włączyłem grę po pół roku i stwierdzam, że jest gorzej niż było. Często gęsto pojazdy w ogóle nie chcą ruszyć, w połowie gry rewolwer od Rivera znika mi z listy przedmiotów które mogę ulepszać, w ten sposób w zasadzie zostałem pozbawiony mojej ulubionej broni, w zadaniu "wyboista droga" auto na złomowisku się w ogóle nie pokazało, przenikające przez siebie postaci, policja pojawiająca się nagle bez żadnej przyczyny... można wymieniać kilometrami!
Musisz wszystko inne aktualizować i od nowa po patchach zmieniać ustawienia graficzne. Ja zawsze po patchach mam zniszczoną grę. Muszę się kilka chwil pomęczyć by dojść do stanu pierwotnego
 
U mnie regularnie: pacz - śmiga, pacz - śmiga. Nigdy żadnych problemów z niczym od samego początku.
Czytam tu o Waszych problemach i zastanawiam się więc, czy jednym z działań, które mogą (ale nie muszą, wiadomo) mieć wpływ na wykrzaczanie się gry po paczu, jest instalowanie modów.
Za mało wiem o projektowaniu gier, ale tak na logikę, każdy mod to ingerencja w kod gry tylnym wejściem… i może oficjalny pacz się z tym potem jakoś gryzie?
 
U mnie regularnie: pacz - śmiga, pacz - śmiga. Nigdy żadnych problemów z niczym od samego początku.
Czytam tu o Waszych problemach i zastanawiam się więc, czy jednym z działań, które mogą (ale nie muszą, wiadomo) mieć wpływ na wykrzaczanie się gry po paczu, jest instalowanie modów.
Za mało wiem o projektowaniu gier, ale tak na logikę, każdy mod to ingerencja w kod gry tylnym wejściem… i może oficjalny pacz się z tym potem jakoś gryzie?
Zdeinstalowałem grę i instaluję od początku (wczesniej miałem na D, teraz instaluję w domyślnym folderze na dysku C) także, zobaczę czy to był u mnie problem, plus sprawdzę jeszcze kilka innych rzeczy.
 
Na xsx: mam dwa przedmioty założone, a po paczu sie okazuje, że mam za niski lvl na nie xD Jak są założone to sie liczą do statystyk mimo, że nie spelniam ich wymagan i jak zdejmę to pewnie nie zaloze ponownie?
 
Na xsx: mam dwa przedmioty założone, a po paczu sie okazuje, że mam za niski lvl na nie xD Jak są założone to sie liczą do statystyk mimo, że nie spelniam ich wymagan i jak zdejmę to pewnie nie zaloze ponownie?

Jak wyżej wspomniał kolega, informacja o tym jest w patch notes:

Poziom wymagań przedmiotów zwiększa się teraz z każdym ulepszeniem. Należy zwrócić uwagę, że w związku z tą poprawką zmieni się poziom ulepszonych przedmiotów. Używane przedmioty, które przekraczają wymagany poziom, mogą być noszone bez żadnych problemów, ale po zdjęciu ich nie będzie możliwości ponownego ich założenia.
 
@undomiel9 a na jakim sprzęcie grasz? Pytam bo ponoć spora cześć baboli ujawniała się / ujawnia się na ustawieniach przewyższających możliwości gry.

PS: Fajnie odkrywa się mnóstwo subtelnych zmian w zachowaniu świata gry.

Mam u siebie na tym samym PC znacznie więcej samochodów na ulicach, a ich zachowanie jest TOTALNIE odmienne od wersji sprzed patcha. Zachowują się zdecydowanie bardziej "naturalnie" omijają przeszkody, zdarza się nawet, że kierowca jakby (oczywiście to tylko gra) "sądzi", że się zmieści ale jednak we mnie przywala.

Wcześniej dużo rozpisywałem się o idiotycznych korkach tworzących się na drogach jakby na niewidzialnych ścianach. Póki co jeszcze na taki nie trafiłem.

Jest jeszcze jeden drobiazg, który jest nieco śmiesznawy :) Jak mamy drogę, do której dołącza tzw. droga wlotowa (pas ruchu dojeżdżający z prawej strony, który ma znaki informujące, iż zaraz się skończy i trzeba wjechać na lewy pas.

samochody jadące drogą DO KTÓREJ wlatuje ta z prawej ustępują pierwszeństwa włączającycm się do ruchu na nie, i powiedzmy że jestem w stanie to zaakceptować gdyby nie fakt, iż zatrzymują się dobre 30 metrów przed miejscem, w którym te włączające się faktycznie zmieniają pas ruchu :D
 
1. Po patchu na nowo zainstalowałem grę, ale nie jak wcześniej w domyślnym folderze tylko na dysku D i miałem te problemy, które pokazałem na zrzutach
2. Zainstalowałem grę normalnie tak jak poprzednio (dysk C) i większość problemów z zadań, gdzie się działy dziwne rzeczy nie pojawiła się tym razem np.


photomode_29082021_100346.png

photomode_29082021_100515.png

i kilka innych rzeczy

3. Niektóre stare problemy pozostały bez zmian:
a) samochód z zadania dla Nomadów dalej się nie spawnuje
auto.jpg
b) pojazdy dalej się glitchują w niektórych miejscach mapy, jak je przyzywasz, można wsiąść na motocykl, ale nie pojedziesz dalej

photomode_29082021_094601.pngphotomode_29082021_094842.pngphotomode_29082021_094810.png

4. Bez związku z patchem1 1.3.Dalej frapuje mnie Gwiazda Północna w tej grze :D, już nawet nie chodzi czy jest mniej lub bardziej zbliżona do prawidłowego położenia względem Wielkiej Niedźwiedzicy, bo to szczegół, ale dlaczego widać ją dokładnie na Zachodzie a nie na Północy, czy w lore jest coś takiego jak zmiana nachylenia osi obrotu Ziemi - co chyba mogłoby tłumczyć taką anomalię, ale nie jestem tego pewien (w związku z czym np. Europa mogłaby się znaleźć w strefie równikowej) co mogłoby spowodować ogólnoświatową katastrofę ekologiczną?
photomode_29082021_085943.pngBez nazwy 2.jpg
 
Last edited:
Jeszcze jedno. Po aktualizacji zniknął mi wybór przyzywanego pojazdu. Zawsze motor Jackiego się podstawia. To bug czy moze jakis element fabuły/zadania? Miałem dłuższą przerwę i nie pamiętam by byla o tym mowa w questach.
 
Ewidentnie ta gra powinna wyjść 2 lata później :) Nic z tych szumnych zapowiedzi nie zostało w grze (np : metro, bieganie po ścianach...). Przeszdłem grę dwa razy, ilość błędów, glitchy i innego syfu przeogromna... CD Projekt sam sobie strzelił w stopę. Gra zapowiadana na PS4 i na tej konsoli delikatnie mówiąc to syf a nie gra...
 
Osobiście ograłem CP2077 dwukrotnie jakoś pół roku temu i teraz czekam na jakiś dodatek fabularny bądź multiplayer (wiem za wcześnie jeszcze na to zwłaszcza po tym ile łatek jest jeszcze potrzebne). Według mojej opinii fabuła jest mega wciągająca (nie miałem ani jednego buga gdy grałem pierwszy raz przez cala fabułę) ale gdy już się przejdzie ta grę raz bądź dwa razy to nie ma co w niej robić. Pozdro Redzi.
 
Osobiście ograłem CP2077 dwukrotnie jakoś pół roku temu i teraz czekam na jakiś dodatek fabularny bądź multiplayer (wiem za wcześnie jeszcze na to zwłaszcza po tym ile łatek jest jeszcze potrzebne). Według mojej opinii fabuła jest mega wciągająca (nie miałem ani jednego buga gdy grałem pierwszy raz przez cala fabułę) ale gdy już się przejdzie ta grę raz bądź dwa razy to nie ma co w niej robić. Pozdro Redzi.
No wszystko sie kiedys konczy, to nie MMO :p
 
Ewidentnie ta gra powinna wyjść 2 lata później :) Nic z tych szumnych zapowiedzi nie zostało w grze (np : metro, bieganie po ścianach...). Przeszdłem grę dwa razy, ilość błędów, glitchy i innego syfu przeogromna... CD Projekt sam sobie strzelił w stopę. Gra zapowiadana na PS4 i na tej konsoli delikatnie mówiąc to syf a nie gra...
Na długo przed premierą było info, że ani metra ani biegania po ścianach nie będzie, także niezależnie czy produkcja gry trwałaby jeszcze miesiąc, rok czy 5 lat, tych opcji nie byłoby w grze.
Osobiście ograłem CP2077 dwukrotnie jakoś pół roku temu i teraz czekam na jakiś dodatek fabularny bądź multiplayer (wiem za wcześnie jeszcze na to zwłaszcza po tym ile łatek jest jeszcze potrzebne). Według mojej opinii fabuła jest mega wciągająca (nie miałem ani jednego buga gdy grałem pierwszy raz przez cala fabułę) ale gdy już się przejdzie ta grę raz bądź dwa razy to nie ma co w niej robić. Pozdro Redzi.
To zależy co kto lubi, praktycznie każde przejście jest inne w zależności od wyborów dialogowych, fabularnych, kolejności wykonywania zadań, wykorzystanych dodatkowych opcji dialogowych, buildu, płci, pochodzenia. Przykładowo jeden youtuber zrobił filmik nt. tylko jednego zakończenia a z mojego doswiadczenia tego jest masa, od małych drobnostek do sporego wpływu na to jak inne postacie reagują na wydarzenia w grze. SPOILERY!
Także fabuła podąża wytyczną przez scenarzystów ścieżką, ale cała oprawa ulega mniejszym lub większym modyfikacjom.
Np ciekawe jest,że wynik wyborczy Peraleza jest zależny od tego jak podsumujesz swoje śledztwo ws. śmierci burmistrza. Peralez zawsze wygra ,a ale w zależności od tego wyboru to może być wygrana minimalna albo w stylu Łukaszenki.
 
Czy tak trudno jest wprowadzić wykrywanie jakim padem sie gra na pc? Gram na padzie do PS4 i wyświetla mi ikony xboxa. To samo w Wiedźminie 3, ale tam ikony są zupełnie nieczytelne (np pokazany jest d-pad, ale nie który kierunek trzeba wcisnąć). Nawet indyki rozpoznają pady, a dwie najpopularniejsze gry AAA nadal nie...
 
Czy tak trudno jest wprowadzić wykrywanie jakim padem sie gra na pc? Gram na padzie do PS4 i wyświetla mi ikony xboxa. To samo w Wiedźminie 3, ale tam ikony są zupełnie nieczytelne (np pokazany jest d-pad, ale nie który kierunek trzeba wcisnąć). Nawet indyki rozpoznają pady, a dwie najpopularniejsze gry AAA nadal nie...
Niestety dużo wiekszych gier nie rozpoznaje padów (właściwe ikony). Taki Dark Souls nawet klawiatury nie rozpoznaje tylko wszędzie Ikony xboxa są wyświetlane co jest zdecydowanie większym problemem.
 
Czy tak trudno jest wprowadzić wykrywanie jakim padem sie gra na pc? Gram na padzie do PS4 i wyświetla mi ikony xboxa. To samo w Wiedźminie 3, ale tam ikony są zupełnie nieczytelne (np pokazany jest d-pad, ale nie który kierunek trzeba wcisnąć). Nawet indyki rozpoznają pady, a dwie najpopularniejsze gry AAA nadal nie...
Cyberpunk to taki indyk xD
 
Top Bottom