Aktualizacja 1.62 – tryb Ray Tracing: Overdrive

+
Wylaczyles mody? Zainstalowales czysta gre od nowa? Moze to by pomoglo.
Wyłączenie modów nic nie pomogło, a ponownego zainstalowania nie próbowałem. Swoją drogą to byłoby zabawne (a tak naprawdę to nie) gdyby Cyberpunk po każdej aktualizacji potrzebuje czystej instalacji. Poza tym to nie jest wina modów, bo przeglądając angielskie forum użytkownik napisał że mu wykrzacza od razu przy starcie a nie posiada żadnych modów i ma Windows 11.
 
Last edited:
A to tylko w przypadku CP2077 mody trzeba uaktualniac po kazdym patchu?

Ja akurat mialem problem po uaktualnieniu CET i Red4ext - okazalo sie, ze nowa wersja red4ext wywalala gre przy uruchomieniu. Wykasowalem folder i teraz dziala. Jesli nie mialbym modow to bylbym zawiedziony, jednak jesli gre sie modyfikuje to jest to proszenie sie o takie problemy.
 
Nie ma tam nic poza tym ray tracingiem, który jest domyślnie wyłączony? Chciałem odpalić grę wieczorem a tu kilka GB aktualizacji, z której nie mam jako gracz żadnej korzyści jeśli tego nie włączę, a moja karta może i tak nie obsłużyć, sprawdzę. Czy takie aktualizacje nie mogą być opcjonalne?
 
Efekty super, tylko teraz autorzy modów musza wszystko uaktualnić, bo nic nie odpala. Jeżeli ktoś używał modów, to wyłączenie w Vortex nic nie da, trzeba je ręcznie usuwać i odpalić naprawę gry, ale to kwestia indywidualna. Całkowity reinstall pomógł, więc na razie czekamy na poprawki do modów, nie sprawdzałem na razie które wypłaszają grę.
 
Nie wiem co zrobiliście, ale gra stała się całkiem niegrywalna, wcześniej chodziiła na średnich +/- 40 klatek, wczoraj ściągnąłem aktualizację i 17 klatek na najniższych ustawieniach. Dziękuję wam bardzo, gra z 5 gwiazdek spada na 1.
 
Nie wiem co zrobiliście, ale gra stała się całkiem niegrywalna, wcześniej chodziiła na średnich +/- 40 klatek, wczoraj ściągnąłem aktualizację i 17 klatek na najniższych ustawieniach. Dziękuję wam bardzo, gra z 5 gwiazdek spada na 1.
Dziwne, ja nie odczułem żadnej różnicy w płynności, jedynie na razie nie da się odpalać modów. Może trzeba by w ustawieniach coś pozmieniać, nowy RT trochę ma wymagań...
 
Dla mnie akurat raczej poprawki na plus - lag po odpaleniu mapy czy ekwipunku jest mniejszy i gra dluzej dziala w sposob plynny. Ale jedna konfiguracaj innej nie rowna.
 
Ja jeszcze próbuję z czystą instalacją. Stery od grafiki aktualne, windows również świeżo zaktualizowany. Po wrzuceniu najnowszej łatki gra się przestała kompletnie uruchamiać. 5 min wcześniej normalnie pykałem jeszcze... 3 raz ta sama akcja po aktualizacji. To już się robi żenujące.
 
To jest jakaś tragedia co się u mnie dzieje w tej grze po tej aktualizacji, jest gorzej jak na premierę. Mam przegrane 225h, kupiłem nową kartę i chciałem kolejny raz przejść grę na ultra + rt, o ile zacząłem przed tą aktualizacją to było wszystko super, ale teraz to jest jakiś dramat, co 10min gra się wywala do pulpitu, z włączonym FSR na jakość widzę 4 samochody za sobą, światła nieraz migają, duże spadki fps.. normalnie dramat jakiś. Wcześniej Ultra+ RT Ultra + FSR Jakość -> około 70fps wszystko pięknie działało, aktualnie okolice 55fps ze spadkami do 40, karta to Rx 6950 XT Nitro+
 
Last edited:
Po patchu wydajność mocno spadła, a w dodatku wzrosło obciążenie VRAMU. Wydajność spadła w presecie ultra,bez włączonego Ray Tracingu. Dodam, że robiłem próby z odinstalowaniem gry, czyszczeniem sterowników DDU, próbami instalacji nowych/starych. Nie wiadomo czemu, bez widocznych zmian w grafice (bo gram bez RT) na Laptopie z RTX 3060 spadła ilość fps z ponad 60 klatek do 45. Gra chodzi gorzej z DLSS quality niż przed patchem bez użytego DLSS.
 
kupiłem rtx 4090 żeby zobaczyć CP na full detalach. Jestem mocno poirytowany bo mogę najwięcej ustawić preset ultra żeby grać. Jak włączę którykolwiek preset z RT to gra po 10 do 30 minut grania wywala mnie do pulpitu. z Wiedźminem jest dokładnie to samo. Jak wyłączam RT to gry idą normalnie. Przeinstalowywanie sterowników i gry kompletnie nic nie dało. płyta z690 ud, ram 2x16gb ddr5 kingston fury 36cl, cpu 13900K, gpu rtx 4090 waterforce i windows 11. Po co to wszystko jak nie mogę odpalić 2 ulubionych gier na full detalach?

P.S. okazuje się że nawet na ustawieniu presetu ultra i tak wywala Mnie co kilka minut. Nie pojmuję tego. Na tym samym komputerze zanim zmieniłem grafikę. Przeszedłem całą grę i bardzo rzadko się wypłaszczała, a po zmianie gtx 1660Ti na rtx 4090 co kilka min mam crash.
 
Last edited:
Słuchajcie mam pytanko. Posiadam rtx 2080 i po aktualizacji nie mam możliwości włączenia DLSS. Opcja jest szara. Stery zaktualizowane. Czy nie będzie już wsparcia DLSS dla starszej generacji? Lub może można to jakoś ominąc? Dzięki za wszelkie info, pozdro.
 
Jako że mody mogą powodować problemy z Cyberpunkiem, odinstalowałem i zaistalowałem na nowo całego Cyberpunka. Jednakże to dalej nic nie pomogło. Jak wykrzaczał się przy starcie tak wykrzacza się nadal. Wciskam przycisk graj i mam czarny ekran przez 5 sekund a potem wywalenie gry z komunikatem "Cyberpunk się wypłaszczył". Wysłałem już 2 zgłoszenia o tym błędzie. Czy ktoś ma podobny problem?
 
W gre nie można grać.... Chciałem dać wam szanse wróciłem do tytułu żeby go w końcu przejść normalnie. Żałuję że nie zrefundowałem tytułu po pierwszym dniu.... tyle czasu czekać i poza nadal występującymi tymi samymi błędami, nie da się teraz po prostu grać... Update->crash->reinstal->update->crash->reinstal.... i TAK W KÓŁKO.... Patche po 50 GB i tylko problemy...
 
Łooo panie, no teraz to tak. Szczęka mi opadła jak zobaczyłem NC w trybie Overdrive, nic nie robiłem tylko snułem się po mieście nocą i podziwiałem widoczki :) Nie wiem jak to wyglądało poprzednio bo na premierę i poprzednie przejścia miałem leciwego Radeona RX 580 i dał radę, ale teraz jak mi odbiło na stare lata i kupiłem nowego kompa ( w sumie to zacząłem od karty graficznej, potem zasilacz bo mi linii PCI zabrakło xD, no a potem złe wstąpiło i dokupiłem resztę ) i widać że jednak warto było, szczególnie po zmianie monitora :)
 
Ja odinstalowałem grę i nie mogę teraz jej zainstalować - błąd instalacji E9 , Server GOG.com zwrócił nieznany bład.
mieliście coś takiego?
 
Przetestowałem sobie tryb overdrive i powiem, że po wcześniejszym graniu na konsoli to jest jak niebo, a ziemia pomimo, że na konsoli gra wygląda i tak przepięknie. Zupełnie nowe odczucie klimatu.
Swoją drogą, dobrze, że nvidia ma swoje pomocnicze technologie do zwiększenia klatkarzu dzięki AI bo inaczej ciężko by było z utrzymaniem zadowalających FPS-ów.
 
Last edited:
Top Bottom