Aktualizacja 2.1 — funkcje dostępności

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


W Aktualizacji 2.1 dodamy do ustawień gry nową zakładkę „Dostępność”, która pozwoli graczom z łatwością dostosować dostępność gry. Poniżej znajduje się lista wszystkich funkcji, które będzie można znaleźć w nowej sekcji. Na początku prezentujemy funkcje obecnie dostępne w grze (aktualizacja 2.02), a następnie opcje, które zostaną dodane do Cyberpunka 2077 i Widma wolności wraz z Aktualizacją 2.1. Należy pamiętać, że nowa zakładka będzie dostępna tylko po Aktualizacji 2.1.

Tryby dla daltonistów

Dostępne są trzy tryby dla daltonistów:
  • Protanopia
  • Deuteranopia
  • Tritanopia

Napisy

Gracze mogą włączyć napisy kinowe, radiowe i napisy nad głowami postaci. Napisy kinowe wyświetlają się na dole ekranu, podczas gdy napisy nad głowami wyświetlają się w tle nad postaciami niezależnymi.

Rozmiar tekstu i napisów nad głowami

Ta opcja pozwala graczom dostosować rozmiar napisów kinowych, radiowych i napisów nad głowami w celu poprawy czytelności. Gracze mają do wyboru sześć opcji rozmiaru tekstu i pięć opcji rozmiaru napisów (od 32 do 62).

Przezroczystość tła

Suwak, za pomocą którego można dostosować krycie tła napisów kinowych, poprawiając widoczność napisów.

Pomoc w celowaniu

Ustawienia te zwiększają stopień, w jakim gra wspomaga gracza podczas celowania. Istnieją trzy oddzielne ustawienia pomocy w celowaniu: w walce wręcz, walce w pojazdach oraz walce dystansowej.

Poziomy:
  • Walka dystansowa: wył./nieznaczna/standardowa/zasadnicza.
  • Walka wręcz: wył./nieznaczna/standardowa.
  • Walka w pojazdach: wł./wył.
Przeskocz na cel

Przełącznik umożliwiający przeskakiwanie na cel podczas celowania z broni palnej.

Dodatkowe ruchy kamery

To ustawienie umożliwia redukcję dodatkowych ruchów kamery, co może pomóc w ograniczeniu symptomów choroby lokomocyjnej.

Kołysanie broni

Przełącznik, który pozwala zdecydować, czy kołysanie broni będzie odzwierciedlone ruchem kamery, czy pozycją broni.

Wibracje kontrolera

Pozwala dostosować graczowi natężenie wibracji kontrolera.

Kropka na środku ekranu

Po włączeniu tej opcji na środku ekranu pojawi się kropka, która może pomóc w ograniczeniu symptomów choroby lokomocyjnej.

Efekty haptyczne interfejsu

Przełącznik umożliwiający wyłączenie efektów haptycznych podczas interakcji z interfejsem.

Funkcje nadchodzące w aktualizacji 2.1
Większe czcionki

Przełącznik zmieniający niektóre rozmiary czcionek w interfejsie. Ta zmiana wpłynie przede wszystkim na:
  • Większość opisów
  • Większość ustawień na ekranie
  • Podpowiedzi na ekranie ładowania
  • Niektóre elementy w menu wczytywania i zapisu
  • Podpowiedzi klawiszowe w prawym dolnym rogu ekranu
  • Nazwy kategorii w ekwipunku
  • Menu interfejsu – w tym dostępne punkty umiejętności/atrybutów nad numerami przycisków i tekstem
  • Pozycje baz danych
  • Niewielkie poprawki w dzienniku
  • Poprawki w panelu wytwarzania/ulepszania
  • Statystyki
  • Niewielkie poprawki w skanerze
  • Liczba dostępnych przedmiotów w garderobie
  • Liczba dostępnych komponentów w plecaku
  • Liczba przedmiotów – w tym przedmiotów jednorazowych, jedzenia oraz napojów

Limit czasu w minigrze Hakowanie

Usuwa licznik czasu w minigrze związanej z naruszaniem protokołu.

Większe elementy interfejsu

Przełącznik, który zwiększa rozmiar interfejsu, by uczynić go bardziej czytelnym.

Usuń efekty wizualne interfejsu

Usuwa efekt aberracji chromatycznej, znany również jako „ghosting” w interfejsie. Efekt ten jest widoczny przede wszystkim na minimapie, aktualnie śledzonym zadaniu, bieżącej broni, dostępnym wyposażeniu oraz przedmiotach.

Zredukuj elementy ozdobne interfejsu

Opcja ta ukrywa elementy niepotrzebne do rozgrywki w interfejsie, aby zmniejszyć chaos i poprawić widoczność.

Usuń zniekształcenia obiektywu w interfejsie

Wyłącza efekt zniekształcenia obiektywu w interfejsie. Wpływa to głównie na menu ustawień i minimapę.

Przełączanie broni z uwzględnieniem implantów rąk

Opcja, która pozwala włączyć lub wyłączyć przełączanie implantów rąk podczas przełączania między wyposażonymi broniami.

Kontrola intensywności adaptacyjnych efektów "Trigger"

Opcja, która pozwala wyłączyć adaptacyjne efekty "Trigger" na kontrolerze DualSense oraz suwak pozwalający na dostosowanie ich intensywności.
 
Last edited:
Fajnie, że dalej aktualizujecie grę ale kolejny brak informacji o FSR 3.0 zraził mnie już totalnie, dla mnie to "propagandówka" - aktualizacja mająca na celu jedynie zachęcić do kupna nowego wydania gry, wprowadzająca kosmetykę i pomniejsze zmiany już dawno uzupełnione w większości przez modyfikacje.
 
Brakuje mi już tylko dwóch rzeczy. przydzielenie randomowo przechodniom srebrnej karty traumy, by po zabiciu takiego npc pojawiła by się ich reakcja, ratunek jak i atak na nas. Do tego dodał bym ostatnią minigrę na automaty, czyli odpowiednik mortala, czyli bijatyka z postaciami z uniwersum cp2077 gdzie po wygraniu jakiegoś survival moda, zdobylibyśmy jakiś wszczep mający mod "extra gore" gdzie nasze działania w walkach wręcz miały by swój brutalny smaczek pokroju fatality. Wiadomo, przydało by się zrobienie jakiegoś poziomu reputacji dla gangów i możliwość zawarcia z którymś z nich sojuszu by potem mieć też losowe wojny gangów jako nowe aktywności, ale to już prędzej zobaczymy w kolejnej części, lecz pierwsze 2 myślę, że śmiało dali rade by wprowadzić do obecnej odsłony
 
Mam poważne obawy, że jeżeli gra nie podoba Wam się w tym momencie, to te "efesery" tutaj nic nie pomogą.
Gra bardzo mi się podoba, czekałem cierpliwie praktycznie od premiery do doprowadzenia gry do stanu w którym obecnie jest (2.02) aczkolwiek nie będę ukrywać - do samej gry jestem bardzo zrażony, utopiłem pieniądze żeby poczekać lata by zagrać w produkt jakkolwiek grywalny a teraz, kiedy gra jest wymieniona jako jedna z pierwszych które wsparcie FSR 3.0 miały otrzymać dalej go nie ma. Dla mnie to co robi CDP jest nielogiczne a mówiąc bardziej osobiście - w mojej opinii to po prostu skok na świąteczne budżety. Ja rozumiem, że duże studnio, że światowe marki itp. ale jednak niesmak pozostaje. Tak tylko zaznaczę, że "zrazić się" a "nie podoba mi się" to dwa różne określenia.
 

tgolik

Forum regular
a teraz, kiedy gra jest wymieniona jako jedna z pierwszych które wsparcie FSR 3.0 miały otrzymać dalej go nie ma.
Ale wiedziałeś kupując kartę AMD, że jest to produkt lata świetlne za RTXami?
 
Słabego AMD'ka nie mam bo gram na najwyższych ustawieniach, chodzi po prostu o podejście i pewne zasady uczciwości. Druga sprawa, że testy pokazują raczej wyrównaną konkurencję a nie "lata świetne jednych za drugimi". Radzę zapoznać się z aktualnymi informacjami.
 
chętnie dla tej płynności zobaczę AMD FSR 3 w Cyberpunku, zwłaszcza że mam rtx 3080 10GB, ale domyślam się że tu wiele zależy od współpracy z samym AMD, i nie jest implementacja tego taka prosta jak w przypadku DLSS
Zwłaszcza patrząc np takiego starfielda który był tworzony we współpracy z AMD prędzej doczekał się dlss 3.0 z FG niż odpowiednika od amd
Tak czy siak przydało by się jakieś info od twórców co z tym FSR 3
 
Fajnie, że dalej aktualizujecie grę ale kolejny brak informacji o FSR 3.0 zraził mnie już totalnie, dla mnie to "propagandówka" - aktualizacja mająca na celu jedynie zachęcić do kupna nowego wydania gry, wprowadzająca kosmetykę i pomniejsze zmiany już dawno uzupełnione w większości przez modyfikacje.

Dokładnie. Aktualizacja przy okazji wydania kompletnego i tyle. Zamiast tego całego metra, które jest według mnie mocno przereklamowane i mi osobiście przynajmniej, wcale do szczęścia nie jest potrzebne, wolałbym jakieś nowe, fajne płaszcze bo te co są w grze to jakiś kompletny kicz w większości. No i przede wszystkim wspomniana przeze mnie garderoba, w której nie wiedzieć czemu nie można usuwać/ukrywać elementów ubioru przez co panuje w niej kompletny bajzel. To są o wiele bardziej wyczekiwane przeze mnie zmiany niż jakieś tam metro.
 
chętnie dla tej płynności zobaczę AMD FSR 3 w Cyberpunku, zwłaszcza że mam rtx 3080 10GB, ale domyślam się że tu wiele zależy od współpracy z samym AMD, i nie jest implementacja tego taka prosta jak w przypadku DLSS
Zwłaszcza patrząc np takiego starfielda który był tworzony we współpracy z AMD prędzej doczekał się dlss 3.0 z FG niż odpowiednika od amd
Tak czy siak przydało by się jakieś info od twórców co z tym FSR 3
Wiesz, jak w życiu. Jeżeli starostwo jeszcze nie wydało Ci prawa jazdy to nie mówisz tacie kolegi że podrzucisz go do szpitala - tak i tutaj, jeżeli sam CDP nie wie kiedy da radę tak naprawdę zaimplementować FSR 3.0 to po co zgadzać się na wymienienie CP2077 w liście gier które pierwsze mają otrzymać takie wsparcie. Tu chodzi o zwykłe ludzkie podejście, to po prostu czysta promocja. Gracz wchodzący na dział informacji o FSR 3.0 kiedy lista gier z implementacją się ukazała mógł do kupna gry się przekonać a tu się okazuje że mija bodajże drugi miesiąc a informacji ze strony CDP ani widu ani słychu. Jest spora grupa osób które na to wsparcie naprawdę czekają i to nie tylko korzystający z AMD bo przypominam, opcję FSR 3.0 uruchomić będą mogli posiadacze również starszych kart Nvidii, a taki GTX 1080/1660/RTX2080 itp. naprawdę mocno odczuje przypływ wydajności.
Post automatically merged:

Dokładnie. Aktualizacja przy okazji wydania kompletnego i tyle. Zamiast tego całego metra, które jest według mnie mocno przereklamowane i mi osobiście przynajmniej, wcale do szczęścia nie jest potrzebne, wolałbym jakieś nowe, fajne płaszcze bo te co są w grze to jakiś kompletny kicz w większości. No i przede wszystkim wspomniana przeze mnie garderoba, w której nie wiedzieć czemu nie można usuwać/ukrywać elementów ubioru przez co panuje w niej kompletny bajzel. To są o wiele bardziej wyczekiwane przeze mnie zmiany niż jakieś tam metro.
Te kwestie jak i wiele innych zostały już naprawione/zaimplementowane przez moderów. Ja chyba z czystej ludzkiej ciekawości przygotuję jakiś materiał gdzie porównam system działania na stocku po aktualizacji i na modach sprzed aktualizacji.
 
Top Bottom