Brakujący quest w 2 akcie, bug?

+
Brakujący quest w 2 akcie, bug?

Proszę o pomoc. Utknąłem podczas śledztwa, jedyne zadania główne które mam aktywne to "Tajemnicza Wieża" i "Tajemnice Wyzimy". "Tajemnice Wyzimy" mam w fazie "Muszę przesłuchać herszta Baraninę" jednak u niego brak takiej opcji dialogowej. Nie mam też zadania "Podejrzany Baranina" a tylko "Podejrzany Kalkstein" (zresztą nieaktywne z powodu braku dowodów). Raymond zniknął i nie wrócił, odnalazłem juz 9 sefir jednak Kalkstein nie ma nic do powiedzenia, resztę podejrzanych uniewinniłem.
Zacząłęm rozdział od początku robiąc tylko wątek główny i zatrzymałem się w tym samym momencie. Zadanie "Tajemnice Wyzimy" każe mi przesłuchać Baraninę ale w dialogu nie ma opcji przesłuchania go, questa "Podejrzany Baranina" nie dostaję w ogóle a Raymond ucieka i nijak nie da się kontynuować fabuły.
Wczytałem save na Editorze i tego questa "Podejrzany Baranina" nie ma w żadnej zakładce, ani w Started, ani Completed, ani Failed ani nawet w not Started. Zupełnie jakby tego questa nie było w grze.
 
Może jest w dzienniku quest dotyczący cmentarza? Jak znajdziesz "to, co trzeba znaleźć w krypcie" - wszystko powinno wrócić do normy - wszystkie questy z podejrzanymi "zaliczą się" automatycznie, bo tajemnica zostanie rozwiązana.
 
borias said:
Może jest w dzienniku quest dotyczący cmentarza? Jak znajdziesz "to, co trzeba znaleźć w krypcie" - wszystko powinno wrócić do normy - wszystkie questy z podejrzanymi "zaliczą się" automatycznie, bo tajemnica zostanie rozwiązana.
To chyba zleca dopiero "Raymond" po swoim powrocie.
Powinien pojawić się dzieciak który mnie skieruje do Raymonda-Azara i dopiero ten da quest z sekcją zwłok i cmentarzem ale tego też nie ma.
 
Quest "Podejrzany: Baranina" powinien pojawić się po przesłuchaniu świadka w szpitalu Lebiody. Wtedy to otrzymujemy pierwszą poszlakę mogącą uznać go za winnego. Jeśli to ci się nie aktywowało to porozmawiaj o Salamandrze z Colemanem (2 poszlaka). 3 poszlakę dopiero zdobywa się przy "Sekcji zwłok". Jeśli gadałeś z Colemanem i ukończyłeś zadanie "Świadek" i nic to nie dało to ewidentnie jakiś bug.

A masz Edycję Rozszerzoną Wiedźmina. Jeśli nie to zainstaluj patch 1.4.
 
VernonRoche10 said:
A masz Edycję Rozszerzoną Wiedźmina. Jeśli nie to zainstaluj patch 1.4.
Pamiętaj! 1.4 a nie 1.5. Ten co prawda zawiera fanowskie przygody ale zauważyłem że w normalnej grze nie jest taki stabilny (przynajmniej w Windows 7). Nie spotkałem się jeszcze z podobną opinią ale u mnie tak właśnie jest, dlatego ostrzegam.
 
VernonRoche10 said:
Quest "Podejrzany: Baranina" powinien pojawić się po przesłuchaniu świadka w szpitalu Lebiody. Wtedy to otrzymujemy pierwszą poszlakę mogącą uznać go za winnego. Jeśli to ci się nie aktywowało to porozmawiaj o Salamandrze z Colemanem (2 poszlaka). 3 poszlakę dopiero zdobywa się przy "Sekcji zwłok". Jeśli gadałeś z Colemanem i ukończyłeś zadanie "Świadek" i nic to nie dało to ewidentnie jakiś bug.

A masz Edycję Rozszerzoną Wiedźmina. Jeśli nie to zainstaluj patch 1.4.
Mam wersję 1.5 z GOGu. Zamiast instalować normalnie z płyty stwierdziłem, że lepiej ściągnę od razu ze wszystkimi patchami to będzie mniej bugów... Tjaaa...
Przesłuchałem świadka, nie dostałem zadania, po rozmowie z Colemanem też nie.
 
Po przesłuchaniu więźnia powinni Cie zaatakować ludzie Baraniny, jeśli nie = bug.
Doradzam reinstalacje gry z płytki i update do 1.4. Zapis będzie kompatybilny ale jeśli coś było nie tak, wczytaj z początku II aktu, lub tuż po pokonaniu "psinki".
 
Zaki49 said:
Po przesłuchaniu więźnia powinni Cie zaatakować ludzie Baraniny, jeśli nie = bug.

Zaatakowali, tylko, że nie dało to żadnego questa ani poszlaki.
 
No to, kurcze, kiepsko. Właśnie stąd że to byli właśnie ludzie Baraniny rozpoczyna się zadanie: podejrzany Baranina.
Najlepiej zainstalować Wiedźmina z płytki a jeśli już z Goga to w wersji 1.4. Dopiero po przejściu gry warto instalować dodatkowe przygody, czy oficjalne czy fanowskie z patcha 1.5 nie ma znaczenia.
Właśnie przez stabilność patcha 1.5 jeszcze nie zainstalowałem Redkita - boję się, że może być podobnie a te błędy niestety wychodzą dopiero po co najmniej tygodniu grania.

P.S.
Tryb zgodności z Vistą (lub XP Service Pack 2 jak kto woli) też może pomóc (ale nie w launcherze tylko w Wiedźmin\System\Witcher.exe) w kwestii stabilności.
 
Usunąłem grę i zainstalowałem w wersji 1.4 i dalej to samo. Dla pewności wczytałem save przed questem w szpitalu i zrobiłem go jeszcze raz. Nie działa.
 
Odinstalowany program nigdy się w pełni nie usunie. Zawsze jakiś ślad po nim zostaje. Z tego bierze się syf na dysku. Rzucam pomysł. Nie wiem czy właściwy ale spróbuj przeczyścić rejestr, może to pomoże i ponownie zainstaluj z płytki

Edit: Oczywiście najpierw odinstaluj Wiedźmina a potem przeprowadź czyszczenie rejestru,ale tego mówić chyba nie trzeba.
 
Najnowsza wersja z GoG-a działa (przynajmniej u mnie) na Windows 7 64 bit bardzo stabilnie i nic złego z nią się nie dzieje, więc proszę nie siać defetyzmu. Po zadymie w szpitalu pogadaj z Shani, z grabarzem, z Wincentem. Wyjdź na groblę, a gdy wrócisz, podbiegnie do ciebie dzieciak z informacją, byś udał się do Rajmonda. Fabuła ruszy z kopyta. Nie potrzebujesz nic reinstalować, ani czyścić żadnych rejestrów.
 
Dzieciak przychodzi dopiero po przesłuchaniu odpowiednich podejrzanych: Talara, Baraniny, Leuvardena. Samo pogadanie z Vincentem i grabarzem przed powrotem Raymonda nic nie daje. Dopiero jak Raymond wróci Geralt ma kwestię dialogową z grabarzem:
"Nie ufam Raymondowi. On coś kręci.".
Aktywuje to quest z cmentarzem i przepustką. Wcześniej nie możesz wejść na cmentarz. Więc pogadanie z Shani, grabarzem i Vincentem przed przesłuchaniem w/w podejrzanych nic nie da.
 
@up - nadawałem z pamięci. W każdym razie jeśli wszystkie możliwe zadania do tej pory są wykonane, to przebieżka na groblę i z powrotem powinna pomóc. Ja również nie zawsze miałem możliwość przesłuchania Baraniny (nie było go w knajpie albo nie chciał ze mną gadać na interesujący mnie temat - w domu również), ale nigdy nie przeszkadzało mi to w prowadzeniu wątku głównego.
 
witam. mam ten sam problem. wykonałem questy zwiazane z uniewinnieniem wszystkich podejrzanych, znalazlem cialo Raymonda, rozmawialem z Kalksteinem ktory sugerowal by zanecic Azara wieża na bagnach i gdy wychodzilem od niego zaczepil mnie poslaniec Raymonda. ide do niego, wchodzac do mieszkania atakuja go Salamandry, ratuje go, kaze zaplacic 200 orenow i wtedy wszystkie kwestie dialogowe koncza sie na 1. Bywaj i medytacji. jak to naprawic???
 
Top Bottom