[Bug]Roche

+
[Bug]Roche

Witam serdecznie. Aktualnie mam 2 misje w których mam się udać do kryjówki Temerczyków do Vernona Roche'a tzn. Misję polegającą na wygraniu od niego karty oraz część zadania od Dijkstry .Problem w tym,że gdy tam przychodzę misja powinna się rozpocząć albo od wejścia w znacznik,albo od zagadania do niego... problem w tym że gdy wejdę w znacznik nic się nie dzieje, a zagadać do niego nie mogę, gdyż niema on nad sobą znacznika rozmowy "E", tylko jego imię jest wypisane na zielono. Wszystkich Temerczyków w obozie mogę zaczepić i z nimi gadać,tylko nie z Vernonem. Dodam,że wcześniej go nie spotkałem w żadnej misji .Jakaś rada?, czy może faktycznie jest to bug...
 
Vinis , no własnie problem w tym,że tutaj nic nie pomaga.Czytałem ,że w innych misjach z nim ,również występuje ten problem ,że ma on się gdzieś pojawić a dalej stoi w bazie i nawet z nim pogadać nie można
 
Łuhuhu, widzę, że Roche już ma drugi poważny błąd i to znowu odnoszący się do głównego wątku. Dobrze, że nie grałem w gwinta.
 
Próbowałem już go przesuwać, wpychać na niego innych npców, atakować koło niego,udało mi się go potraktować nawet z Igni i nic. Jedyny efekt przyniosło rzucenie koło niego petardy, wtedy włączyła się animacja przerażenia ,ale nadal nic to nie dało. Ściągnąłem też mod na konsolę i próbowałem wielu rzeczy i nic nie pomogło. Stoi jak wryty w ziemię nawet nic nie gada od siebie, tak jakby stało tam drzewo ze skinem Roche'a . jeszcze bym zrozumiał buga w misji pobocznej ,ale w misji głównej!?!? i to w takim momencie?!?! . Aktualnie utknąłem na tej misji głównej i niestety ale muszę porzucić grę, do momentu wydania patcha naprawiającego owy bug...a kiedy, i czy w ogóle to nastąpi, tego nie wie nikt.

@edit 1. Sprawdzenie i naprawa,reinstal patchy nie pomógł...
 
Last edited:
Tutaj to samo - w misji "Dorwać Juniora" mam się z nim spotkać na moście przy Oxenfurcie. Niestety "żodyn" Roche się nie pojawia - znacznik na mapie jest, ale sama postać siedzi w obozie Temerczyków. Nie da się zagadać / ruszyć etc - misja zablokowana przez to :(
 
ten sam problem !
BUMP!

---------- Zaktualizowano 21:02 ----------

zrobilem pewien "progres" teraz Roche jest uwieziony przy drzewie poza obozem zamiast przy ognisku...
 
ja mam problem taki wlasnie że też mi się zepsuł dalsza część zadania to spotkanie przy moście na ktorym go nie ma, nie można lecieć z głównym questem.

poza tym mam jeszcze quest żeby znaleźć Ciri w novigradzie i nie wiem gdzie iść. Pamiętam że wylazłem z jakiejś areny bo się dalej przez ścianę nie dało iść ale to już dygresja ;)
 
Miałem taki sam bug. Pomogła podróż na Skelige i zaraz po tym wróciłem pierwszym lepszym drogowskazem pod jaskinie Rocha i jego już tam nie było. Biegał gdzieś po polach na drodze jaskinia-Oxenfurt, ale ostatecznie pojawił się na moście.
 
Niestety,ale nawet patch 1.05 nie naprawił mojego buga.Roche,jak stał w obozie tak dalej tam stoi i nie można z nim gadać.Próbowałem medytować a także teleportować się w inne miejsce i z powrotem,lecz bez skutku...
 
Widzę, że Roch jest wybitnie bugogenny :D Ja mam z nim innym kłopot. Chciałem go orżnąć w Gwinta, ale skurczybyk przeczuł srogie lanie i się gdzieś perfidnie ukrywa. Znacznik wskazuje Passiflorę jako miejsce jego pobytu, lecz to tylko zmyłka, zaglądam tam o każdej porze dnia, rankiem i wieczorem, ale zastać go nie mogę. Niestety uniemożliwia mi to dalszy rozwój kariery w Gwincie, ponieważ bez kart z tej misji nie mam czego szukać w turniejach z dalszej części gry.

EDITH: Redzi apeluję! Naprawcie tego buga. Próbowałem już wszystkiego, Vernon Roche zniknął z mapy świata.

EDE: A ja czekam i czeka i czekam...
 
Last edited:
Niestety też mam z nim problem gdy podjeżdżam do jaskini powinien uruchomić się filmik z żołnierzem udającym ornitologa :} niestety nie uruchamia się przez co Roche stoi przy ognisku zamiast ze mną gadać i przez to nie mogę pchnąć fabuły dalej a mam tylko 2 główne zadania niestety z nim w roli głównej wygrać od niego kartę i zadanie dotyczące "skurwiela" juniora proszę o pomoc
 
Temat przycichł, a bug dalej jest. Może i 1.06 poprawia Vernona na moście, ale nie naprawia możliwości gadania z nim w kryjówce.

Odnajduję kryjówkę, wchodzę, widzę Temerczyków. Wchodzę dalej i widzę Vernona i nie mogę z nim pogadać, nie ma opcji interakcji, a wciskanie "E" nic nie daje. Nie odpala się w ogóle cutscenka, że "bramkarz" nie chce wpuścić Geralta. Na luźno mogę wejść, ale możliwości gadania z Rochem nie ma. To ważny bug, bo blokuje wątek główny, ja zrobiłem questy na Skellige, prawie szczyściłem Velen i mam 23 lvl, ale bez pogadanki z Rochem nie mogę nic zrobić. Nie mogę dopaść Juniora, nie wiem co z Ciri... eh.

REDzi wierzę w was i apeluję: naprawcie to!
 
Dołączam się, przechodzę Wieska trzeci raz, i pierwszy raz mi się Roche zblokował nie ma filmiku, robiłem to co koledzy wyżej i nic to nie dało

Redzi HELP!!!!
 
Widzę, że Roch jest wybitnie bugogenny :D Ja mam z nim innym kłopot. Chciałem go orżnąć w Gwinta, ale skurczybyk przeczuł srogie lanie i się gdzieś perfidnie ukrywa. Znacznik wskazuje Passiflorę jako miejsce jego pobytu, lecz to tylko zmyłka, zaglądam tam o każdej porze dnia, rankiem i wieczorem, ale zastać go nie mogę. Niestety uniemożliwia mi to dalszy rozwój kariery w Gwincie, ponieważ bez kart z tej misji nie mam czego szukać w turniejach z dalszej części gry.

EDITH: Redzi apeluję! Naprawcie tego buga. Próbowałem już wszystkiego, Vernon Roche zniknął z mapy świata.

EDE: A ja czekam i czeka i czekam...

Mam to samo, mi zniknął przez to, że mam bug w zadaniu ''Spisek'' gdzie Vernon też występuje. Porobiłem wszystkie poboczności i utknąłem z wątkiem głównym :( mam nadzieję, że Redzi to naprawią.
 
Aby Vernon był zdolny do gry w gwinta w zadaniu spisek należy porozmawiać z nim i Dijkstrą następnie opóścic przybytek uciech - Vernon powinien wrócić do swojej jaskini i mozna wtedy z nim zagrać :)
 
Echnaton... problem został już częściowo rozwiązany, a Passiflora niema nic do tego.Problem występuje gdy przed misjami od Djikstry znajdziemy obóz Temerczyków. 1 raz jak grałem wystąpił mi ten bug i się wkurzyłem, 2 raz przeszedłem bez problemu,3 raz zagrałem dla testu i faktycznie.Gdy odnajdziemy obóz Temerczyków PRZED misjami od Dijkstry , Vernon zostaje zbugowany w ten sposób iż podczas wejścia do jaskini musi odpalić się cutscenka w której strażnik nie chce nas wpuścić udając ,że jest ornitologiem.Wtedy wtrąca się Roche i nas wpuszcza. A gdy wcześniej odnajdziemy ten obóz ów filmik nie odpala się i lipa
 
Z tym odnalezieniem obozu przed questem to nie do końca prawda. Kolega znalazł Vernona sam z siebie i wszystko mu z Vernonem póki co działa. Ja znalazłem z questa i za cholerę cutscenka się nie odpala i Vernon jest zbugowany.
 
Last edited:
Top Bottom